Bezprzewodowy Internet

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
h3jter
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2010, 13:46

Bezprzewodowy Internet

Post autor: h3jter »

Witam mam pytanie jaki w tej chwili najlepiej korzystny do 80zl jest internet bezprzewodowy ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Play.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: przeklinak »

ja bym jeszcze zapytał w T-mobile bo mieli wejsc z dobrymi pakietami na nasz rynek
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Taa, już weszli, przeczytaj regulamin. Odbiło się w mediach. Oprócz Playa (trzeba sprawdzić zasięg, bo na os. Stacja jest różnie) warto wziąć pod uwagę jeszcze Orange. Przez długi czas mieli świetną ofertę.
anatolka
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2011, 12:36

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: anatolka »

Korzystam z Play-a. Jestem zadowolona. Za 50zł ( w tym na pół roku miałam też kartę z godziną rozmów za 1zł ).
SZEGI
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2011, 12:56

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: SZEGI »

POLSAT LTE
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Polsat jet drogi, ale technologia znakomita.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: przeklinak »

Qrzysio pisze:Taa, już weszli, przeczytaj regulamin. Odbiło się w mediach. Oprócz Playa (trzeba sprawdzić zasięg, bo na os. Stacja jest różnie) warto wziąć pod uwagę jeszcze Orange. Przez długi czas mieli świetną ofertę.
jak rezygnowałem u nich z abonamentu tel to słyszałem że mają na internet się nastawic a regulaminów nie czytałem bo po co mi skoro odchodziłem od nich ;)
sam mam teraz abon. tel. w PLAY w którym zawarty jest 1 GB internetu i nie narzekam w centrum miasta ale słyszałem że na os. stacja są problemy z tą siecią
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Polepszyło się na Stacji, ale trzeba jeszcze sprawdzać. Dostawili chyba w Rzekuniu, albo okolicach, nadajnik i jest o wiele lepiej. Wcześniej były problemy, bo os. Stacja było na granicy zasięgu Play i czasami łapało Play a czasem Plus, co było ogromnym problemem w użytkowaniu.

Chyba nadal w Play jest opcja testowania internetu przez 7 dni bez zobowiązań. Kosztuje to tylko 9 zł, więc warto sprawdzić w swoim miejscu zamieszkania.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Czy jakikolwiek Operator daje bezprzewodowy internet bez limitów? Bo to bardzo istotne. Osobiście przykładam wagę do każdej najmniejszej czynności wykonywanej na komputerze. Dbam, nie ma tu śmieci systemowych, itp. Ale wiem, np. ile danych idzie, gdy choćby moje dziecko gra na stronach - on line. Parę dni samej gry i po limicie.. bez oglądania filmów, ściągania większych plików, itp.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Nie ma jeszcze u nas czegos takiego. Podobno tylko kilu dostawców 3g na świecie to oferuje.
Ale są nielimitowane noce. Dziecko w gry nie gra raczej wtedy, ale przypuszczam, że zasysanie szło by dobrze.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Ja tak czy inaczej usługi bezprzewodowego internetu traktuję, jako jedno wielkie oszustwo. Oszustwem nie jest, gdy każdy na początku jest poinformowany o wszystkich minusach takiego rozwiązania. Jak sobie przypomnę jeszcze czasy, gdy korzystało się z technologii GPRS albo EDGE, to aż mnie krew zalewa.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Nikt nikomu nie nakazuje wiązać się umową. Po to jest pre-paid. Można sobie sprawdzić.
Po wioskach dalej jest tylko GPRS lub (w porywach) EDGE
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Można chyba przyjąć, że jest bez limitów, bo po wyczerpaniu transferu z abonamentu internet nadal działa, tylko spada przepustowość do około 4kb/s.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Qrzysio pisze:internet nadal działa
Dziadek mój porusza się szybciej o lasce..
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Qrzysiu daj przykład do czego prędkość 4 kb/s można wykorzystać, bo chyba trochę przesadziłeś. Może gg lub poczta przez program pocztowy jeżeli wiadomości nie zawierają załączników.
Słyszałem o 16 kb/s a nawet 32 po wykorzystaniu limitu. Tylko nie wiem teraz w jakich sieciach.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Na portale społecznościowe wystarczy. GG też, a więc możesz wysłać komuś wiadomość. Każdy ma inne potrzeby, ale da minimalistów to dużo.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Nie zgodzę się. NK nie działało. GG wywalało. Gdy miałem bezprzewodowy, i limit się skończył. Po 4 dniach. To była gehenna.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Ja miałem dobre doświadczenia, ale to było kilka lat temu i wtedy sieci na pewno nie były zbyt obciążone.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Ok, ale to wszystko zależało, jak wiesz, od wielu czynników. A najważniejszych z nim był modem. Przy niższym - standardowym - abonamencie nie można było raczej pozwolić sobie na lepszy z nich. Bo trochę kosztował.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: malykazio »

A co ma modem do prędkości ściągania po przekroczeniu limitu? Przecież i tak wykorzystywany jest wtedy jedynie ułamek jego możliwości.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Owszem, ma, i to bardzo wielkie znaczenie. Szczególnie po przekroczeniu limitu, gdzie np. "poza zasięgiem" można korzystać jedynie z technologii GPRS / EDGE. Nie każdy ma możliwość testować modemy, różnych modeli. Ja tę okazję miałem. Najczęściej zwracamy uwagę na jakość i cenę jedynie w przypadku zakupu telefonu. Inaczej jest / było z modemami. A prawda jest taka, że im droższy modem, tym lepszy. Zaznaczam, że nie mam na celu sugerowania czytającym żadnych zakupów. Niczego tu nie reklamuję. Także drogą prywatną.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Michał »

Dołączam się do pytania: co ma modem do prędkości po przekroczeniu limitu? Przecież automatycznie blokowany jest transfer do najniższej możliwej prędkości i żaden super wypasiony modem tego nie przyśpieszy...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Ja też się do pytania dołączam, bo jakość modemu nie ma tu nic do rzeczy.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Odpowiedziałem już wyżej. Może źle się wysłowiłem. Po przekroczeniu limitu, nie oznacza to tego, iż lepszy modem w zdecydowany sposób ową prędkość przyspieszy. Ale nie będzie już takich przerw w dostępie do internetu, jak to jest w przypadku słabszych modemów. Nie będzie też "godzinami" ładować się jedna strona internetowa. Zaznaczam, że to uwarunkowane jest też sprzętem i oprogramowaniem z jakiego korzystamy na komputerze.
ODPOWIEDZ