Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja

Czy chcesz aby w ostrołęce powstał punkt sprzedaży i wymiany fleków ?

Czas głosowania minął 19 lis 2011, 17:50

A. TAK
4
67%
B. NIE
0
Brak głosów
C. Nie potrzeba takiego punktu w ostrołęce.
2
33%
 
Liczba głosów: 6

marek5x514
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 16 lut 2011, 12:19

Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: marek5x514 »

Co sądzicie o powstaniu w ostrołęce takiego punktu ? Czekamy na opinie i pytania w komentarzach. :D
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: elfik »

sama wymiana fleków?? hmm.. ja osobiście oddaję buty do szewca, wymieniam fleki na metalowe (lub przypinam żabki czy jak to się zwie) i mam rok - dwa lata spokoju :)
diana0995
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2011, 18:30

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: diana0995 »

Uważam ,że otwarcie takiego punktu sprzedaży jest bardzo potrzebne,ponieważ brakuje takich sklepów gdzie można zakupić fleki.Uważam,że jest to świetny pomysł. :)
diana0995
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2011, 18:30

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: diana0995 »

A jaka cena u szewca bo chyba drogo ?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: elfik »

diana0995 pisze:A jaka cena u szewca bo chyba drogo ?
płacę 10zł za fleki zwykłe lub 15zł za metalowe (oczywiście fleki + założenie) :)

drogo? wiesz, wydać 15 zł na 2 lata to nie taka straszna cena...

uważam, że zajmując się TYLKO tym nie będziesz miał za dużo klientów (ile razy przyjdzie jednak osoba? 2-4 na razy na rok?). Rozszerz trochę pomysł, dodaj coś do fleków a będzie dobrze.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: Infom »

elifik: ale to jest skierowane do wielu osób nie do jednej :)

Ostrołęka ma 60 tys mieszkańców np. 5 tyś kobiet chodzi w tego typu butach gdzie wymagana jest wymiana co jakiś czas,jak by przyszło przez rok 5 tys kobiet to jest 75 tys dochodu :) to mało ?:)
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: Siara »

75.000 zł dochodu - koszty zakupu materiału (nawet 2 czy 3 zł) 10.000 zł - wynajem lokalu 12 miesięcy (nawet po 1.500zł) 18.000 - pensja pracownika (1.500 zł) 18.000 = 29.000 przychodu rocznie, doliczając do tego księgowość + różne inne wypadki losowe nie wiem czy dochód zamknie się w 15.000 rocznie...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: Infom »

ceny wynajmu lokalu w dobrej lokalizacji na dzień dzisiejszy można znaleźć od 700- 1 tys! czyli kwota jest juz znaczniej mniejsza , jeżeli nie potrzebujemy pracownika oszczędzamy 18 tys, tak więc trochę zostaje ale teraz kwestia czy tylu klientów się znajdzie :)
Dobra ale biznes planu nie będziemy robić :)
Możesz spróbować może uda się może nie , bez ryzyka nie ma kasy :)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: elfik »

Infom pisze:elifik: ale to jest skierowane do wielu osób nie do jednej :)

Ostrołęka ma 60 tys mieszkańców np. 5 tyś kobiet chodzi w tego typu butach gdzie wymagana jest wymiana co jakiś czas,jak by przyszło przez rok 5 tys kobiet to jest 75 tys dochodu :) to mało ?:)
hehe, wiem, że nie dla jednej :)
myślę, że sporo osób ma swojego ulubionego szewca i raczej go nie zmieni (ja swojego chyba nie zostawię, zawsze przy okazji wymiany fleków malował mi obdarte obcasy itd.).

Fleki coraz częsciej są w pudełkach razem z butami... wydaję mi się, że większość kobiet nie nosi butów 10 lat, tak aby wymagały one (buty ;)) ciągłej renowacji...

poza tym, tak odnośnie wyliczonego dochodu (wiem, że to przykład był):
- nie można od razu dawać stawek ostrołeckich, trzeba być trochę "tańszym" aby zdobyć klientów.
- nie znajdziesz fleków pod każdy wymiar buta... przydałyby się jakieś przycinarki, czy coś tam (nie wiem czym tną tą gumę) i inne narzędzia.
- nie wiem gdzie znaleźć lokal za 700zł ;) w handlowcu na I piętrze na dziedzińcu chcieli w ub. roku 2tyś za wynajem + prąd i woda (chyba, że rozmawiamy o budce na ryneczku.. w sumie to najlepsze wyjście, tam kręci się najwięcej ludzi :)).

Nadal uważam, że sam punkt wymiany/kupna fleków nie ma racji bytu. Gdybyś dodał chociaż wymianę suwaków i takie drobne naprawy - to mogłoby mieć sens :)
To tylko moje zdanie :) (ps. ostatni raz u szewca byłam w tamtym roku, a buty noszę codziennie)
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: Laura »

elfik a jakiego szefca polecasz? Moim zdaniem szybko zamkniesz ten kunkt.
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: a1257a »

zawsze warto spróbować, ale wiąże się to z kosztami i ryzykiem że nie wypali.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Otwarcie punktu-sprzedaż i wymiana fleków ?

Post autor: shelly »

a1257a pisze:zawsze warto spróbować, ale wiąże się to z kosztami i ryzykiem że nie wypali.
każdy interes wiąże się z ryzykiem, niestety... Myślę, że elfik ma rację, dobrze byłoby dołożyć jakieś inne usługi.
co do szewca to ja nie pamiętam kiedy byłam ostatni raz (chyba jakieś 4 lata temu, chciałam "wyciszyć" buty, bo za głośno stukały, a ja tego nie lubię). Obcasy noszę baaardzo rzadko i fleków nie wymieniam po prostu.
ODPOWIEDZ