Ostrołęcka policja!!!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
MargolCia
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23

Ostrołęcka policja!!!

Post autor: MargolCia »

Chciałabym się spytać, czy "Panowie" policjanci mają prawo przeszukać mnie bez żadnych podstaw. Wczoraj tj w piątek wieczór, staliśmy ze znajomymi samochodem na bocznej drodze. Nie hałasowaliśmy ani nic w tym stylu. Policjanci podjechali do nas i zaczęli nas oskarżać o posiadanie narkotyków chyba bo nawet nie powiedzieli dokładnie czego szukają, nawet się nie przedstawili! Przeszukali całe auto, w tym też moją torebkę. Kiedy chciałam z nimi porozmawiać powiedzieli żebym się nie odzywała, bo pójdę siedzieć haha to mnie najbardziej rozśmieszyło. Pytam się czy mają do tego prawo!? Bo jak wynika z przepisów Art. 46 pkt 1 Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o przyczynach zatrzymania i o przysługujących mu uprawnieniach i wysłuchać go! A art.44 pkt3 : Przeszukanie następuje na mocy postanowienia prokuratury lub sądu. Art. 44 pkt 4 W wypadkach niecierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie nie mogło być uprzednio wydane, można przeprowadzić przeszukanie bez takiego postanowienia, jednak organ dokonujący tej czynności zobowiązany jest następnie zwrócić się niezwłocznie do prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Na żądanie osoby, u której dokonano przeszukania, doręcza się jej w terminie 14 dni postanowienie w przedmiocie zatwierdzenia przeszukania. O prawie wystąpienia z takim żądaniem należy ją pouczyć. Mowią o tym także Art 48 pkt 1, pkt 3, i wiele innych. Nie sporządzano żadnych protokołów ani nic w tym stylu więc dlaczego Ostrołęcka policja tak postępuje??
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: shelly »

może ja sie nie znam, ale chyba powinnaś z tym iść na... policję. Trzeba zgłaszać nadużycia, a to u nas na porządku dziennym
MargolCia
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: MargolCia »

tak tylko nie ma zachodu to zgłaszać bo z nimi i tak się nie wygra
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kml700 »

Wszędzie to samo jest . Następnym razem powiedz im że nie mogą wyjedz z jakimś przepisem i powinni ci dać spokój .
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: hcuj »

nie mogą, ale policja u nas w mieście ma to gdzieś
w innych miastach nie spotkałem się z takim chamstwem ze strony policjantów jak w Ostrołęce, u nas jest zdecydowanie najgorzej, przyjezdni też się skarżą na tych gburów
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: steward »

Bo to nie było przeszukanie, poza tym pyskuj dalej policji a zobaczysz jak smakuje 48h na dołku bez stawiania zarzutów. Trochę pokory.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kruk453 »

Moim zdaniem taką sytuację o bezpodstawne oskarżenie dać do prokuratury. Ale z jednej strony nie ma co się z nimi prawować bo ciężko jest z takimi pałami wygrać.
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kruk453 »

shelly pisze:może ja sie nie znam, ale chyba powinnaś z tym iść na... policję. Trzeba zgłaszać nadużycia, a to u nas na porządku dziennym
I co z tego że się zgłosi nadużycie jak później można mieć jeszcze za przeproszeniem "przepieszone"?
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kruk453 »

steward pisze:Bo to nie było przeszukanie, poza tym pyskuj dalej policji a zobaczysz jak smakuje 48h na dołku bez stawiania zarzutów. Trochę pokory.
A Ty steward jesteś jakimś psem gończym lub tych "BLUE TAXI 997" jakimś obrońcą? Może krócej się zapytam. Jesteś jakimś społecznikiem??
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kruk453 »

hcuj pisze:nie mogą, ale policja u nas w mieście ma to gdzieś
w innych miastach nie spotkałem się z takim chamstwem ze strony policjantów jak w Ostrołęce, u nas jest zdecydowanie najgorzej, przyjezdni też się skarżą na tych gburów
hcuj masz rację. U Nas w Ostrołęce sobie przeginają z tym prawem. Po co jest prawo skoro "PSY" i tak robią swoje. Nie stosują się wogóle do niego i robią wszystko na własną rękę.
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: kruk453 »

tomek201 pisze:Tez nie przepadam za ostrołęcką policją. Za byle ***** się czepiają, aby mandat wypisać a ta alfa która non stop stoi za płotem w Rydzewie to już jest przegięcie, niech fotoradar postawią taniej wyjdzie a nie zamiast ścigać tych którzy naprawdę szybko jeżdżą to stoją aby jak najwięcej mandatów wypisać. Też mnie raz trzepali podjechali na kogutach w środku miasta ręce na maskę i przeszukanie całego samochodu i na koniec ani przepraszam anie dziękuje.
W końcu na kimś muszą zarabiać. Łapią ludzi robią przeszukania z nudów chociaż dobrze wiedzą że nie powinni bezpodstawnie robić żadnego przeszukania. Wpomniałeś o Rydzewie że stoją cały czas. Jak myślisz po co tam stoją? ;) Żeby łapać takich co nawet przekroczą prędkość o 10km/h :D Żal mi tej policji ale głupków nie ma co żałować :P A nie powiedzieli Ci za co Cię zatrzymują i czemu przeszukują? Nie dali Ci jakiś podstaw?
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
tomek201
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2011, 23:17

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: tomek201 »

wiesz co czekali aż ruszę i jechali za mną, może mnie z kimś pomylili, no nie wiem ale przynajmniej powinni przeprosić czy coś a nie jak gbury co im wszystko wolno. A ta Alfa z Rydzewa to chyb Po to jest żeby jeździć i łapać tych którzy naprawdę szybko jeżdżą ale tak by 1/5 swojego "utargu" nie zrobili. Jak chcą stać w krzakach to kupić im nyski i żuki i niech siedzą.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: Bart3kk »

Ustawa o Policji artykuł 15, punkt 1 , ustęp 5 ; "dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w
portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary"


Jasny przepis, niestety trzeba się pogodzić z trzepaniem policji...
tomek201
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2011, 23:17

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: tomek201 »

Przeszukanie okej ale trochę kultury by im się przydało. W końcu są od tego aby ludziom pomagać a nie jak najwięcej mandatów.
MargolCia
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: MargolCia »

ludziom pomagac?? mi jakoś nigdy nie pomogli.. najwyżej co zrobili to zaszkodzili! nie wezmą się za porządną robotę bo się boją...wiedzą ze rady nie dadzą to za byle co się czepiają
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: shelly »

kruk453 pisze:
shelly pisze:może ja sie nie znam, ale chyba powinnaś z tym iść na... policję. Trzeba zgłaszać nadużycia, a to u nas na porządku dziennym
I co z tego że się zgłosi nadużycie jak później można mieć jeszcze za przeproszeniem "przepieszone"?
a jak doniesie do prokuratora to co ? dostanie medal ?

najlepiej chyba do tvn-u ;)
MargolCia
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: MargolCia »

do W11 haha albo trudne sprawy :D
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: grs »

najgorsi nieudacznicy szukają pracy na komendzie, zazwyczaj Ci którzy nie mieli łatwo w szkole bądź na podwórku później wyżywają się na kim popadnie dlatego pała to pała raczej ....
tomek201
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2011, 23:17

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: tomek201 »

w 100 % się z Tobą zgadzam inteligencją to oni nie grzeszą, co najwyżej kinestetyczną jak walnąć żeby śladów nie zostawić lub jak niewinnemu człowiekowi kopa na twarz sprzedać.
Szuryga
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2006, 18:29
Lokalizacja: Rzekuń

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: Szuryga »

Tak jest ja ostatnio tez byłem zatrzymany do kontroli drogowej i usłuszałem zarzut ;za niemanie :lol: świateł mijania
SKIFCHLIZ
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: trampella »

Zgadzam się z moi przedmówcą.Znam trochę Europę i Amerykę i zapewniam Państwa, że tam POLICJA jest po to aby chronić obywateli,grzeczni ludzie,uprzejmi,wykonujący swoje obowiązki należycie ale z pełną kultura osobistą, a u nas w Ostrołęce to aż strach się odezwać do "Pana Władzy," bo samo spojrzenie na potencjalnego petenta odbiera mowę ze strachu,że o wyłożeniu i zrozumieniu sprawy nie wspomnę.Takie zachowanie na pewno nie wzbudza zaufania do policjantów.My wszyscy nie jesteśmy przecież przestępcami,a traktowani jesteśmy jak oni....smutne.
MargolCia
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23

Re: Ostrołęcka policja!!!

Post autor: MargolCia »

haha święte słowa!! Zgadzam się !! człowiek zamiast ufać "władzy" to się ich boi!! I taka jest NIESTETY prawda !
ODPOWIEDZ