Esprit - aktualności

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

dziś w godzinach popłudniowych dodano:
na pozycji 104 Sky News
na pozycji 105 TVN HD - pierwszy kanał w jakości HD nadawany w TVK Esprit
na pozycji 109 France 24
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Dzięki za informacje, szczególnie że dodali coś przynajmniej dla mnie wartościowego (TVN HD).
Tylko jakimś dziwnym trafem u mnie zamiast France 24 jest kolejny raz TVP1 w wersji SD.
luko97
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:37

Re: Esprit - aktualności

Post autor: luko97 »

U mnie to samo zamiast france 24 jest tvp w sd.
Planujecie dodać jeszcze jakieś kanały w tym roku ?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności - TVP2 HD

Post autor: Instruktor_Marcin »

Nie wiem czy taką informacje powinienem podawać na publicznym forum, gdyż użytkownicy dekoderów od Espritu lub starszych telewizorów z możliwością oglądania jedynie MPEG2 mogą poczuć się zawiedzeni, ale dzisiaj zauważyłem że zamiast TVP 2 MPEG4 jest TVP 2 HD. Czyli w sumie już trzeci program w HD. To się dzieje przed świętami w Espricie.

Jeszcze teraz do "kompletu" przydałby się Polsat HD i dzięki temu 50% czasu oglądania możnaby wreszcie spędzić w dobrej jakosci. Wolę to niż dodawanie mało znanych programów do oferty.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

natomias chcę powiedzieć że programy TVP 1 HD i TVP 2 HD są dostępne od jakiegoś czasu w kablówce i jeśli będzie Polsat HD to będzie szansa na kolejne ciekawe tematyczne kanały jak np. AXN ktorego wogóle nie ma w espricie
lukmarq
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2012, 19:19

Re: Esprit - aktualności

Post autor: lukmarq »

Witam wszystkich.
Chciałbym zasięgnąć opinii o interecie jaki oferuje esprit. Ma ktoś? Jak się sprawuje?
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Kanał Polonia 1 został przesunięty z pozycji 48 na 57 a stało się to 16 stycznia
lukmarq
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2012, 19:19

Re: Esprit - aktualności

Post autor: lukmarq »

Jak ten internet się sprawuje? Może ktoś coś napisać ?
marti40
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2011, 14:09

Re: Esprit - aktualności

Post autor: marti40 »

Czy w związku z transmitowaniem spotkań siatkarzy Pekpolu możliwe było by uruchomienie programu Orange Sport w wersji na zwykły kineskopowy telewizor lub zastąpienie innego np.Tele5 tym programem?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Zakładam, że pisząc "w wersji na zwykły kineskopowy telewizor" masz na myśli emisję w postaci analogowej. Gdyż w innym przypadku to w Espricie masz dostępną emisję cyfrową w raz z możliwością wydzierżawienia dekodera, który pozwala obejrzeć większość kanałów transmitowanych przez tę kablówkę, z wyłączeniem tych skompresowanych kodekiem H.264 (TVP Sport, TVP 1 i 2 oraz TVN w wersji HD), na starego typu telewizorach CRT.

Pewnie coś takiego jak zaproponowałeś było by możliwe, ale raczej nikt dla pojedynczego wydarzenia nie przeprowadzi tego typu operacji. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów na sprzęt nadawczo-dekodujący należałoby podmienić któryś kanał tak jak przykładowo wskazałeś Tele5. Niestety są widzowie takich kanałów, którym taka zamiana na pewno by się nie spodobała nawet jeżeli miała by trwać jedynie kilka godzin, szczególnie że akurat w porze najwyższej oglądalności.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Czy u Was również od jakiegoś czasu nie działa kanał TVN HD?
Przynajmniej tyle dobrze, że przez święta był, ale widzę iż Esprit już się raczej kończy.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Czy do oferty cyfrowej zamierzacie w najlbiższym czasie dodać TVP ABC bowiem po tygodniu od startu emisji jeszcze go nie ma?
chatonne
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2006, 18:21
Lokalizacja: stąd

Re: Esprit - aktualności

Post autor: chatonne »

TVP abc jest ale tylko na analogu
:) :) :)
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Czy jeszcze w tym roku będą wprowadzone Pakiety Premium żeby odbierać np. Canal+, HBO oraz pakiety tematyczne do odbioru kanałów tematycznych takich jak paczka kanałów filmowych, dziecięcych, informacyjnych czy muzycznych???
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Nie liczył bym na wprowadzenie ofert Premium w Espricie, gdyż znajdują się oni pod zbyt dużą presją ze strony innych sieci kablowych w O-ce i już raczej nie planują rozwoju a jedynie świadczenie usług dla klientów bardzo wrażliwych na cenę oraz mało wymagajacych. Nawet EPG nie chce u nich zagościć a co dopiero programy w wersji HD.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Mam pytanie: Skoro w waszej kablówce jest Polo TV to czy macie zamiar dodać w ofercie cyfrowej wszystkie kanaly tematyczne Polsatu (News, Film, Cafe, Play, Romans, Jimjam, 3 Viasaty) oraz dlugo obiecane kanaly jak TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV, CBS-y (Action, Drama, Reality), Tematyczne stacje canal+ (Ale Kino, Planete, Domo, Teletoon/Hyper,) Disney xd, Discovery World, Discovery Science, Superstację, 3 AXN-y - (Red, White, Black), TVP Sport HD, TVP Seriale, Nickelodeona, 2 stacje z rodziny comedy central (CC, CC family,) MTV, VH1, Universal Channel, Nat Geo Wild, FOX oraz sporo kanalow niemieckojezycznych tj. RTL RTL 2 VOX Super RTL Sat.1 Pro 7 ?

p.s. Wszystkie kanaly macie dodać także w okresie letnim co znaczy że nigdzie nie pojedziecie na wakacje i bedziecie zajeci wprowadzaniem nowych kanalow

p.s.2. Wyrzućcie Cartoon Network z analoga i dajcie mango 24 oraz polonię 1
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Akurat Polo TV wydawane przez Lemon Records sp z o. o. nie ma nic wspólnego z Polsatem, ale kanały TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV jako FTA w DVB-T mogłyby się bez większego problemu znaleźć w Cyfrowym Espricie.
Poza tym jak zwykle przedstawiłeś całkiem imponującą listę życzeń :).

P. S. Usunięcie Cartoon Networks z "analoga" nie jest możliwe, gdyż nadal duża część (jak nie większość) ogląda właśnie w takiej wersji programy TV. Ale czemu zamiast niego żądasz Mango to nie mam pojęcia.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Mam takie pytanie: Po jakiego czorta dajecie w analogu TVP1 HD na C58 ????
To przecież jest oferta analogowa a nie cyfrowa dlatego chciałbym w miejsce TVP1 HD w analogu inny kanał.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Przepraszam za post pod postem ale tak mógłby wyglądać analog w dniu 1 września 2009
1.TV Trwam
2.Eurosport
3.Tele 5
4.Cartoon Network
5.CNN
6.TV Puls
7.Polsat Sport Extra
8.TV 4
9.Polsat
10.TVP 1
11.TVP 2
12.TVP Polonia
13.Info
14.TVN 24
15.Discovery Channel
16.TVN Style
17.VIVA Polska
18.TVN CNBC Biznes
19.TVN Turbo
20.TVN
21.TVP Info
22.TVN 7
23.Animal Planet
24.Kino Polska
25.DW-TV
26.Polsat Sport
27.Hallmark
28.Minimini
29.TVP Historia
30.TVP Kultura
31.Sportklub
32.Kuchnia TV
33.TVN Warszawa
34.FoxLife

Gdyby taka sytuacja miałaby zajsć w Analogowym Espricie dzisiaj nadal byłoby w ofercie aż 34 kanały a zamiast 34 jest ok.40 w tym TVP ABC który nadal nie jest zarezerwowany na pozycji 48 w Ofercie cyfrowej.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Dawno nie pisałem co się zmieniło w kablówce dlatego powiem że w ciągu ostatniego tygodnia zostały dodane TV Puls HD, Polsat News, Polsat Film i Polsat Romans.
W sumie Cyfrowy Espriut ma 70 stacji TV
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Dzięki za informacje. U siebie w telewizorze musiałem ręcznie wyszukać kanały na cyfrowym multipleksie kalbowym o częstotliwości centralnej 562MHz. Ale coś teraz mi zaginął TV Puls HD i mam komunikat "kanał niedostępny". Mam nadzieje, że to przejściowe.

Zapomniałeś napisać, że większość tych kanałów jest w wersji HD a tylko Polsat Romance w SD. Co jeszcze lepsze to właśnie te wersje mają EPG. WOW i zarazem LOL, gdyż człowiek się cieszy z tego co w innych kablówkach cyfrowych jest standardem. Dzięki przejrzeniu elektronicznego przewodnika po programie już napaliłem się na oglądanie "Pana i Władcy: Na krańcu świata" dzisiaj o 18.25 na Polsat Film HD, ale nie zdążyłem. Na szczęście jutro jest powtórka i już mam zaprogramowany telewizor, aby jutro mnie powiadomił, albo raczej zmienił kanał na odpowiedni w godzinie emisji filmu. "Patrioty" nie oglądałem w HD, ale już zbyt wiele razy widziałem ten film i niespecjalnie mnie ciągnie do ponownego zapoznania sie z nim, szczególnie że nie wiem jak gęsto ten kanał upycha reklamy, a znając Polsat to może być ciężko.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@discorelax. Czy komuś z Was również Plus HD odbiera z przerwami. Nie wiem co się dzieje, gdyż inne kanały z tego multipleksu "grają" idealnie a ten co pewien czas się wyłącza.

Za to na Polsat Film HD obejrzałem dzisiaj Pana i Władcę Na Krańcu Świata bez problemów. Nawet bloki reklamowe co godzinę po 12 minut szczególnie mi nie przeszkadzały :).
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Oto moja propozycja dodania kolejnych LCNów stacji TV w Espricie skoro zostały dodane nowe pozycje w ostatnim czasie:
48.TVP ABC
58.Stopklatka TV
59.Fokus TV
60.Polsat HD
110.VOX Music TV
111.Power TV
112.TVP Sport HD
113.TVP Seriale
114.TVP HD
115.Mjuzik.tv
116.MTV Polska
117.MTV Rocks
118.Comedy Central
119.Comedy Central Family
120.MTV Live HD
121.Nickelodeon
122.Nick Jr
123.Disney Junior
124.Disney Xd
125.Polsat Film SD
126.Polsat News SD
127.Polsat Cafe
128.Polsat Play
129.Polsat JimJam
130.Polsat Viasat Explorer
131.Polsat Viasat History
132.Polsat Viasat Nature
133.Filmbox
134.Kino Polska Muzyka
135.RTL
136.Sat.1
137.Pro 7
138.VOX
139.RTL 2
140.Super RTL
141.TV 5 Monde
143.CBS Drama
144.CBS Reality
145.CBS Action
146.Discovery Channel HD
147.Discovery Science
148.DTX
149.DTX HD
150.ID
151.ID HD
152.Discovery Historia
153.nSport+
154.Teletoon+
155.Planete+
156.Ale Kino+
157.Domo+
158.Scifi universal
159.Universal channel
160.Universal Channel HD
161.AXN
162.AXN HD
163.AXN White
164.AXN Black
165.AXN Spin
166.AXN Spin HD
167.Superstacja
168.TV Republika
169.BBC Enetrtainment
170.BBC Knowledge
171.BBC Knowledge HD
172.BBC Lifestyle
173.BBC Cbebies
174.BBC HD
175.Cartoon Network (24h)
176.TCM (24h)
177.CNBC
178.BBC World News
179.DW-TV
180.France 24 fr
181.Russia Today
182.Sportklub
183.Fightklub
184.Sundance HD
185.Novela TV
186.Water Planet
187.Boomerang
188.Travel Channel
189.Muzo.TV
190.Disco Polo Music
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@discorelax. Rozochociłeś się z tymi kanałami a właśnie dzisiaj Esprit zakodował te nowe. Chociąż od samego początku dodanie takich kanałów bez dopłaty wydawało mi się zbyt dobrą ofertą. Teraz najwyraźniej czas na karty CI i dodatkowe pakiety programów.
luko97
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:37

Re: Esprit - aktualności

Post autor: luko97 »

kurde szkoda , że zakodowali te kanały mam nadzieję że wrócą lub chodziarz wstawią jakieś nowe porządne kanały zamiast ich
ODPOWIEDZ