Esprit - aktualności

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Panowie. Pewnie te kanały mogą zostać dodane do oferty Espritu, ale to już na pewno nie za 28 złotych. Do tego nie ruszą z tym wcześniej nim będą w stanie "szyfrować" (scramble) przekaz DVB-C i wprowadzą karty dekodujące.

Dzisiaj włączyli kanał Fox Live do przesyłu cyfrowego.

Niestety od początku roku nie dział firmowa strona NetBis'u oraz oczywiście Espritu. Pewnie zapomnieli opłacić przed końcem roku serwis obsługujący stronę :).
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Top Gear nie leci na HBO tylko na BBC Knowledge Mateuszkku
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Instruktor_Marcin pisze:Panowie. Pewnie te kanały mogą zostać dodane do oferty Espritu, ale to już na pewno nie za 28 złotych. Do tego nie ruszą z tym wcześniej nim będą w stanie "szyfrować" (scramble) przekaz DVB-C i wprowadzą karty dekodujące.

Dzisiaj włączyli kanał Fox Live do przesyłu cyfrowego.

Niestety od początku roku nie dział firmowa strona NetBis'u oraz oczywiście Espritu. Pewnie zapomnieli opłacić przed końcem roku serwis obsługujący stronę :).
Dodatkowe kanały rzeczywiście będą dostępne w paczkach dodatkowo płatnych. Do kodowania jesteśmy przygotowani od strony nadawczej a dekodery które rozprowadzamy są już z systemem Conax wystarczy włożyć kartę.

Strony www były nieczynne ze względu na zmianę serwerów DNS. Już są czynne.

Oprócz Fox life włączyliśmy też Zone Europa.

Nie wiem skąd te domniemania o braku opłat a to za kanały a to za strony www. My jakoś nie mamy z tym problemu.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
mateuszekkk
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:43

Re: Esprit - aktualności

Post autor: mateuszekkk »

a dodacie te BBC Knowledge ???
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

esprit pisze:Nie wiem skąd te domniemania o braku opłat a to za kanały a to za strony www. My jakoś nie mamy z tym problemu.
Nie mam na to ewidentnych dowodów i pisałem o tym w konwencji żartobliwej, ale chyba coś jest na rzeczy.
Zmiana domeny to zazwyczaj zmiana usługodawcy świadczącego usługi hostingowe. Tyle, że taka zmiana może mieć wiele przyczyn nie koniecznie natury finansowej.

Ale wprowadzanie pełnej oferty cyfrowej aktualnie dostępnych kanałów analogowych przez ponad 2 miesiące trudno jest tłumaczyć jedynie brakiem otrzymanych dodatkowych kart dekodujących. Nawet na poczcie po 2 tygodniach można złożyć reklamacje na nieotrzymanie przesyłki, a rozpatrzenie reklamacji również trwa dwa tygodnie. Tylko nie żartujmy sobie w taki sposób, taki sprzęt przesyła się kurierem i dostawa trwa maksymalnie 24 godziny. Bo w to, że dostawca treści bez powodu zwleka z wysłaniem kart ponad miesiąc jakoś trudno mi uwierzyć. Zresztą to, że macie karty do TV4 i TV6 chwaliliście się przed nowym rokiem, a tych kanałów nadal brakuje.

Ja akurat mam telewizor z wbudowanym tunerem DVB-C i przełączanie się pomiędzy kanałami cyfrowymi i analogowymi nie stanowi dla mnie większego problemu (poza faktem, że znajdują się one na dwóch oddzielnych listach z taką samą numeracją). Ale dla kogoś korzystającego z zewnętrznego tunera cyfrowego to już mordęga.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

discorelax pisze:mam noworoczne postanowienie które realizuję!!!

bardzo chciałbym aby wasza telewizja kablowa miała mnóstwo nowych kanałów
oto pełna lista nowych kanałów które wejdą moim zdaniem do cyfrowej oferty w 2012 roku oprócz tych które zostały planowane i wprowadzone:
1.Polsat News
2.Polsat Cafe
3.Polsat Play
4.Polsat Film
5.Polsat Futbol
6.Polsat Sport News
7.Rebel TV
8.TV Disco
9.MTV Polska
10.VH1 Europe
11.Comedy Central
12.Comedy Central Family
13.Nickelodeon
14.TVP Seriale
15.Filmbox
16.Disney xd
17.Disney Junior
18.Boomerang
19.Ale Kino +
20.Teletoon +/Hyper +
21.Domo +
22.Planete +
23.Discovery World
24.Discovery Science
25.Club TV
26.Zone Reality
27.Zone Romantica
28.Universal Channel
29.Sci fi Universal
30.Fox
31.RTL
32.Sat.1
33.Pro 7
34.Vox
35.RTL 2
36.Super RTL
37.Discovery Historia
38.Sportklub
39.Euronews
40.BBC World News

to postanowienie kieruję do instruktora marcina
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

mateuszekkk pisze:a disney channel ?
już ci mówie: kanał ten został wprowadzony kilka dni temu więc już można oglądać disney channel
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Wilczyca »

esprit pisze:Pojawił się rzeczywiście program TLC dystrybuowany poprzez Discovery Networks. Za kanał Esprit musi "niestety" płacić, nie jest to FTA. Niedawno były na nim program związany z Ostrołęką.
Kanały sukcesywnie uruchamiamy jak widać. Termin uruchomienia kolejnych kanałów zależy od tego, kiedy otrzymamy umowę z nadawcami na retransmisję cyfrową oraz karty dekodujące.
Trwam postaramy się przed świętami uruchomić, proszę zestroić teściowej TV Religia :).

Witam.
Gdyby nie Trwam,to rezygnację już dawno bym złożyła z ostrołęckiej kablówki i pełno moich znajomych również :devil:
Zobaczymy co będzie dalej w Espricie z tym jedynym prawdę mówiącym programem. :faja:

Jak można rozdzielić tą telewizję cyfrową, jeśli w mieszkaniu są dwa telewizory? :?: :?: :?:
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@Wilczyca. Coś jakieś bajki opowiadasz. TV Trwam dostępna jest w każdej sieci kablowej w Ostrołęce. Reszty twoich rewelacji wolę nie komentować ;).

Mnie w Espricie trzyma przede wszystkim brak dostępności sieci Ynet w moim bloku. Podobno miała być do końca roku, ale jak widzę nie ma do tej pory i raczej zbyt szybko nie będzie, gdyż teraz przyszły mrozy.
Aktualna opieszałość w uruchamianiu kolejnych programów w przesyle cyfrowym po prostu mnie irytuje :(.

Na szczęście dla Espritu i Ynetu i nieszczęście dla Vectry ostatnio bardziej wnerwiła mnie migracja z 1Mb/s do 20Mb/s usługi Internet Stacjonarny w wykonaniu T-Mobile i tygodniowy brak dostępu do Internetu, gdyż najpierw monterzy pracujący na zlecenie TPSA przełączyli kabel na inny port niż mieli w zamówieniu, a później T-Mobile potrzebowało aż 4 dni aby u siebie przestawić odpowiednio parametry transmisji :(. A całość migracji powinna być zakończona w jeden dzień.

Co do rozdzielenia kablówki cyfrowej to robisz to tak samo jak dla analogowej, tylko że potrzebujesz dwóch dekoderów. Niestety w momencie wprowadzenia za pół roku kodowania pojawi się pewnie usługa typu multiroom i wtedy "dojdzie" dodatkowa opłata za podział.
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Wilczyca »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :idea:
Czyli jeśli jeden z dwóch telewizorów ma wbudowany Tuner DVB-C oraz Slot CI to potrzebuję jednego dekodera:tylko do drugiego "starego modelu"
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 13:33 przez Wilczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

Nowy program przygotowywany przez TVN TTV
Na kanale 54 Państwa dekoder powinien zaprogramować ten program.
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Wilczyca »

Tak.Tylko ten TTV to jakas chała.
18 stycznia 2012

06:00 Pogodny Poranek
09:00 Blisko ludzi część 1
09:30 Blisko ludzi część 2
10:00 Uwaga po Uwadze
11:00 Godzina na poddaszu
12:00 W trasie
12:30 Wojaże szalonego Anglika
13:00 Blisko ludzi część 1
13:30 Blisko ludzi część 2
14:00 Kartoteka
15:00 Uwaga! po Uwadze
16:00 Doktor Łapa extra
16:15 Kulisy Sławy extra
16:45 Blisko ludzi część 1
17:10 Twoja pogoda
17:15 Express Popołudniowy
17:30 Blisko ludzi część 2
18:00 Godzina na poddaszu
19:00 W trasie
19:30 Kulisy Sławy extra
20:00 Uwaga! po Uwadze
21:00 Blisko ludzi część 1
21:25 Blisko ludzi część 2
22:00 Biznes Reaktywacja
22:30 Przed północą
23:30 W trasie
00:00 Jeszcze raz Dzień Dobry
00:30 Godzina na poddaszu
01:30 Blisko ludzi część 1
01:55 Blisko ludzi część 2
02:25 Psie Adopcje
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

posłuchajcie! mam niezłą informację!!
u pani miezskającej na ul.papierniczej zainstalowali kablówkę myślę że ona będzie mogła oglądać dobrą ofertę.

a tak przy okazji co wprowadzicie w najbliższych tygodniach?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@discorelax. Co ty za prywatne informacje tutaj wypisujesz?

Dzisiaj na stronie tvesprit.pl pojawiła się wiadomość o przyczynach problemów z odbiorem Polsatu i TV4. Średnio mnie zainteresowała, gdyż rzadko oglądam te kanały, ale przy okazji zauważyłem, że Esprit wreszcie dodał TV4 i TV6 do oferty cyfrowej. Akurat jeden z domowników u mnie czasami tam przełącza i jak były tylko w analogu to później musiałem ponownie przełączać na odbiór cyfrowy. Mały plus dla Esprit'u :).
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Czy u kogoś z was dostępny jest Cartoon Network w postaci cyfrowej?
Właśnie wyczytałem na stronie tvesprit.pl, iż tak powinno być, ale u mnie go nie widać.
W którym multipleksie został on uruchomiony?
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

pytasz na którym multipleksie. ja ci odpowiem: na żadnym nie ma tej stacji chcoiaż powinien się znależć na 530 MhZ

u mnie jeszcze nie ma tego kanału, ale może się pojawi!

a tak przy okazji instruktorze marcinie czy będziesz na tym wątku umieszczał archiwalne wykazy TVK Esprit od 1991 roku do dziś, czy może na innym wątku?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@discorelax. Dzięki za informacje o Cartoon Network. Myślałem, że być może uruchomili nowy multipleks, tylko nie znam jego częstotliwości. Sprawdzałem 490 i 538MHz.

Tylko nie mam pojęcia czemu zarzucasz mi wklejanie tutaj archiwalnych wykazy kanałów. Ja nie mam wpływu na to co umieszcza na swojej stronie TVK Esprit. Zresztą w powyższym przypadku to raczej powinniśmy mówić o wykazach programów futurystycznych ;).

Do tego niestety to ty tutaj najwięcej spamujesz, gdyż nie jest to temat do dyskusji o preferowanych kanałach, które chciałoby się zobaczyć dzięki TVK a tylko i aż o aktualnościach związanych z siecią Esprit. Załóż temat "Esprit - pożądane programy" i tam będziesz mógł się wykazać.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

dziękuje już nigdy nie będe więcej tego robił
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: _KanaR_ »

Dlaczego nie działa info o programach i EPG? Do tego jakość z dekodera jest, delikatnie rzecz ujmując, tragiczna. Żeby w tych czasach tuner nie miał złącza HDMI...
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Witam, kilka wyjaśnień.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd z Cartoon Network na naszej stronie. Jeszcze chwila cierpliwości i na pewno będzie.
Po dłuższej "walce" ruszyły TV 4 i TV 6.
_KanaR_ - EPG było juz wyjaśniane w tym wątku.
Tunery, które rozprowadzamy to rzeczywiście nie tunery do telewizji HD i dlatego nie mają złącza HDMI. Dekoder z HDMI możesz kupić za ok. 300 zł. W momencie kiedy będziemy mieli programy HD w większej ilości można będzie taki dekoder wziąć w dzierżawę (np. zwracając ten, który masz teraz).
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: _KanaR_ »

Dzięki za odpowiedź. Nie miałem czasu czytać wszystkiego. Kiedy wprowadzacie nowe dekodery i kanały w lepszej rozdzielczości?
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Wilczyca »

Ja dalej nie wiem co z tym EPG, a nie chce mi się szukać .
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: _KanaR_ »

Póki co nie ma takiej możliwości. To jest właśnie z EPG :) Mam nadzieję, że szybko się poprawicie i z jakością sygnału i innymi niedoróbkami :) W maju Ynet w moim bloku ma uruchomić TV. W 3-paku TV wychodzi praktycznie za śmieszne pieniądze, więc wybór będzie oczywisty dla mnie :)
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

od wczoraj nie mogę oglądać telewizji ITV!

możecie mi wytłumaczyć co się stało?
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Wilczyca »

:jupi: @ KanaR :dziękuję
ODPOWIEDZ