zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zla_kobieta
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2010, 12:10
Lokalizacja: cała Polska

zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Post autor: zla_kobieta »

Moi drodzy bracia i siostry , którzy szukają pracy - proszę Was z całego serca o BUNT!! Musimy się przeciwstawić praktykom stosowanym przez nieuczciwych ludzi!! Mianowicie chodzi mi o wyłudzanie przez innych danych osobowych. Pojawiają się ogłoszenia, które są bez podstawowych danych, krótka informacja że szukają do pracy i KONIECZNIE CV ZE ZDJĘCIEM!!! Żadnego numeru telefonu, nazwy firmy itp.
Chodzi o to, żeby nie wysyłać na takie ogłoszenia swoich CV. Ktoś prawidłowo zauważył pisząc informację, że wysyłając takie Cv z klauzulą narażamy się na niebezpieczeństwo. Tutaj chciałabym nadmienić, że klauzula zawiera zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji jedynie.
Ale chodzi mi też o to żeby bojkotować takie ogłoszenia i wysyłać maile żądając numeru telefonu oraz nazwy i lokalizacji firmy. A portal powinien dołożyć wszelkich starań , aby korzystający byli bezpieczni. Dodam jeszcze tylko, że teksty w stylu " to nie wysyłaj a nie się czepiasz" prosze zachować dla siebie. Osoba szukająca pracy jest często zdesperowana i chwyta się przysłowiowej brzytwy.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Post autor: shelly »

ja nie wysyłam cv, jeżeli w ogłoszeniu nie ma żadnych danych... robię tak jak piszesz, wysyłam maila z pytaniem jaka to firma, raz tylko mi się zdarzyło, że odpisali.... inna sprawa, że nie mam tej klauzuli w CV, wpisuję tylko jak wymagaja i wiem co to za firma

po przeczytaniu tytułu myślałam, że jakaś manifestacja się szykuje ;) chciałam się zgłosić ;)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Post autor: głęboka otchłań »

Popieram opinie "złej kobiety". Często w świadomości, że odpowiadamy na ofertę pracy przesyłające swoje CV udostępniamy dane osobowe, które są wykorzystywane potem do wyszystkich innych celów niż rekrutacyjne ( telefony z propozycją wzięcia kredytu czy pożyczki, atrakcyjnego abonamentu, sprzadaży produktów medycznych czy zaproszenia na darmowe tylko z nazwy spotkania, zmiany funduszu ubezpieczeniowego).
W dziale "dam pracę" pojawia się coraz więcej ogłoszeń od "pseudopracodawców".
gg 33063013
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Post autor: bonvivant »

Chyba właśnie dałem się nabrać. Wysłałem cv ze zdjęciem na ogłoszenie o pracy biurowej. "Pracodawca" się nawet nie podpisał. Dzięki za ostrzeżenie. Będę teraz ostrożniejszy.
wesoły_rolnik
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2011, 11:35
Lokalizacja: Czerwin

Re: zbiorowy bunt bezrobotnych!!

Post autor: wesoły_rolnik »

Też chciałem wysłac Cv ale najpierw napisałem ,żeby mi powiedziano co to za firma bo w ciemno nic nie wyśle i co???

Nastała cisza.... :evil: :evil:
ODPOWIEDZ