Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pkk78
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:33

Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: pkk78 »

Witam
nie wiem co o sklepie KAPRYS sądzą mieszkańcy Naszego miasta (jest
dobrze zaopatrzony obsługa na zadowalającym poziomie)Ja osobiście
zmieniłem zdanie. Otóż w rodzinie mam problem z alkoholikiem który
nałogowo kupuje wódkę w kaprysie, byłem u kierowniczki informując aby
ludziom ledwo trzymającym się na nogach nie sprzedawano alkoholu (ta
osoba jest u nich średnio co 2 godziny po ćwiarteczkę), kierowniczka
poinformowała mnie że taka sytuacja się nie powtórzy i co i nic-
sprzedają dalej. Współczuje rodzinom wszystkich alkoholików bo to jest
ciężka choroba niszcząca całą rodzinę z którą nikt nie pomaga Nam
walczyć a na pewno nie sklepy sprzedające alkohol ludziom w stanie
odurzenia. Czy obrót na alkoholu jest ważniejszy od życia ludzkiego?

Apeluję do wszelkich władz (pomóżcie walczyć z alkoholizmem) poprzez to forum aby tabliczki w sklepach miały znaczenie nie tylko do osób nieletnich ale także do osób nietrzeźwych.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: elfik »

podejrzewam, że nawet gdyby sklep nie sprzedał nietrzeźwemu alkoholu, to on i tak znalazłby sposób jak go zdobyć...
pkk78
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:33

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: pkk78 »

Tak znalazłby na pewno, ale po co mu w tym pomagać. Podejrzewam że nie masz takiego problemu w domu, uwierz taka osoba rujnuje Życie wszystkim dookoła.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: wanna »

Są inne metody walki z alkoholikiem. Jak można mieć pretensje do pracujących w sklepie, że pełnoletniemu sprzedadzą alkohol?

Wyrzućcie pijaka z domu, może się otrząśnie. To on ma się zmienić, a nie wszyscy dookoła niego.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: elfik »

pkk78 pisze:Tak znalazłby na pewno, ale po co mu w tym pomagać. Podejrzewam że nie masz takiego problemu w domu, uwierz taka osoba rujnuje Życie wszystkim dookoła.
nie kupi w kaprysie, kupi w stodole! Tam mu nie sprzedadzą, pójdzie do biedronki. Nikt nie będzie chciał sprzedać to poprosi bardziej trzeźwego kolege aby mu kupił. Znajdzie sposób aby kupić, bądź pewna/y.

Ja również nie rozumiem jak można mieć pretensje do sprzedających w sklepie.. chyba nie ma zakazu sprzedaży alkoholu nietrzeźwym (a szkoda..) Jest dokładnie tak jak pisze wanna - to on ma się zmienić a nie wszyscy dookoła.. Rozumiem problem, chociaż mnie na szczęście nie dotyczy.

Najlepiej zgłosić się do ośrodka uzależnień (centrum interwencji kryzysowej) - jest w Ostrołęce, bodajże na ul. Kościuszki, może tam uzyskasz pomoc..? Może uda się wysłać go na przymusowe leczenie (nie wiem jakie sa procedury, ale warto popytać, skoro aż tak bardzo rujnuje rodzinę), może odetniecie go od pieniędzy (skoro chodzi po flaszkę co 2godziny, to pewnie nie pracuje?). Nie możesz obwiniać wszystkich dookoła, bo to nie tędy droga. Trzymaj się, mam nadzieję, ze dacie sobie radę.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

Alkoholik zrobi wszystko by zdobyć wódkę. Jeśli nie kupi jej sam, to poprosi kogoś z przechodniów, nawet młodego człowieka.
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

pkk78 popieram wypowiedz elfika, który zasugerował szukanie pomocy .
Rozejrzyj się za terapią, a twój alkoholik widać nie chce się leczyć? ( nie chce publicznie osądzać). Z alkoholikami na ogół jest tak, że "muszą sięgnąć dna, by zrozumieć", muszą SAMI CHCIEĆ przestać pić.

Pozdrawiam ciepło.
gg 33063013
pkk78
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:33

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: pkk78 »

Widać nie macie takiego problemu, koledzy mu nie kupią bo wiedzą że nie mogą, na leczenie poszło już duuużo pieniędzy. Sklepy nie pomagają sprzedażą alkoholu osobom nietrzeźwym, a zgodnie z prawem nie mogą tego czynić. Alkoholizm to problem społeczny, najbardziej jest krzywdzona najbliższa rodzina wraz z otoczeniem, służby nic nie zrobią (nawet w szpitalu aby go przyjeli musi być trzeźwy, tak jest w każdym zakładzie zamkniętym), to co piszecie dla mnie jest tylko waszym usprawiedliwianiem się przed nieznajomością problemu, tak się nie da. Ażeby pomóc wszystkim rodzinom alkoholików łączmy się razem i walczmy aby pijani na rauszu nie mogli kupować alkoholu.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

pkk78 pisze:Widać nie macie takiego problemu
pkk78 pisze:to co piszecie dla mnie jest tylko waszym usprawiedliwianiem się przed nieznajomością problemu, tak się nie da.
Sratytaty.
Otóż Drogi pkk78 "publicznie na forum wyznaje", że jak to określiłeś ładnie "mam ten problem".
Jestem DDA i uwierz mi kto, jak kto ale ja wiem co to znaczy, więc mi tu nie pitol o jakimś usprawiedliwianiu się przed nieznajomością problemu.
gg 33063013
pkk78
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:33

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: pkk78 »

OK znasz problem gratuluję wytrwałości, ale mimo wszystko nie tłumaczy to możliwości zakupu alkoholu przez osoby nietrzeźwe.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: gutek »

pkk78 pisze:OK znasz problem gratuluję wytrwałości, ale mimo wszystko nie tłumaczy to możliwości zakupu alkoholu przez osoby nietrzeźwe.
Powiem tak, masz pretensję że w sklepie monopolowym sprzedają alkohol to tak jak byś miał pretensję do garbatego że proste dzieci ma.
Mim zdaniem ten post nie powien mieć tu miejsca.
Z całyn szacunkiem do pkk78
Ester
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:16

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: Ester »

Czytając posty forumowiczów, widzę, że w ogóle nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Apel pk788 jest zasadny. Nie powinno się sprzedawać alkoholu ludziom nietrzeźwym. Po to są te tabliczki prawda? Czy wiszą w sklepach tylko dla ozdoby? Nie chodzi tu tylko o sklep Kaprys ale każdy inny w tym mieście czy kraju. Gdyby to podlegało jakiejś kontroli, sankcjom... Może sprzedawcy dwa razy by się zastanowili czy sprzedać takiemu człowiekowi alkohol czy nie... A tak liczy się tylko zysk i myślenie "co nas/mnie obchodzi ten człowiek. Niech sobie piję, nie mój kłopot tylko jego rodziny".
Więcej empatii drodzy forumowicze, bo nigdy nie wiadomo co może nas w życiu spotkać.
"Czasami ludzie potkną się o prawdę. Ale prostują się i idą dalej, jakby nic się nie stało"
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: Sarcev »

myślę ze nie jest to problem Kaprysu, tylko tego pana. Jak nie kupi w Kaprysie jak ktoś napisał wyżej kupi w innym sklepie, albo kupi za niego ktoś inny. Mało tego jesli jest osoba dorosłą i ma sie awanturowac w sklepie, też bym mu sprzedał dla świętego spokoju.
Alkoholik musi sam się otrząsnąć z tego problemu, taki mi sie wydaje, musi upaść na same dno by sie mieć od czego odbić, musi sam chcieć. Sa poradnie w Ostrołęce i moze warto tam spróbować???
pkk78
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:33

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: pkk78 »

do sarcev
i oto chodzi awanturuje się wezwij POLICJE od tego jest, ja nie mam nic przeciwko temu jak wezmą go na dołek, może wtedy do Niego w końcu dotrze jaki ma problem. Ucieczka od problemu nic nie da, trzeba znaleźć rozwiązanie.

Widzę, że tylko ESTER umie czytać i rozumie mój apel.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: Sarcev »

pkk78 pisze:do sarcev
i oto chodzi awanturuje się wezwij POLICJE od tego jest, ja nie mam nic przeciwko temu jak wezmą go na dołek, może wtedy do Niego w końcu dotrze jaki ma problem.
a moze spróbój zmienić zamki w dzwiach, wywal na dwór, może wtedy zrozumie???
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: elfik »

ok, nie będą sprzedawali takim, którzy ledwo co trzymają się na nogach.. ale zanim człowiek doprowadzi się do takiego stanu spokojnie kupi kilka ćwiarteczek.. Przecież to nie eliminuje problemu całkowicie, bo człowiek będzie mógł pić, póki nie będzie po nim widać (sprzedawca nie ma takich uprawnień aby badać alkomatem). Ale nadal będzie pił.

U alkoholika problem trzeba wyeliminować całkowicie, a nie tylko ograniczyć. Pisałas/eś, że wydaliście mnóstwo na leczenie.. wiesz, póki on sam nie zechce się zmienić, to nikt mu nie pomoże. Ja również zastosowałabym ostrzejsze środki (może niekoniecznie wywalenie z domu, bo by się zapił), ale przede wszytskim ODCIĘCIE od kasy. Czy On zarabia (który szef przymyka oko na pracowników, którzy piją w pracy?)?? Może warto zastanowić się nad przejęciem wypłaty, żeby nie dostawał On - a np. zona (coś takiego jest możliwe). Nadal uważam, że powinniście się zgłosić do centrum uzależnien, tam uzyskasz więcej pomocy niż na forum :)

ps. a temat należy zmienić, bo tak robi KAŻDY sklep - nie tylko kaprys. Ja jestem jak najbardziej za tym, aby nie sprzedawać alkoholu nietrzeźwym. Ba, dla mnie możecie wprowadzić prohibicję nawet :)

ps.2. a na policję możecie dzwonić Wy przeciez, jak przychodzi do domu i się awanturuję..

Na prawdę życzę dużo wytrwałości i powodzenia, wierzę, że wyjdziecie z tego!
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: balboa »

(nawet w szpitalu aby go przyjeli musi być trzeźwy, tak jest w każdym zakładzie zamkniętym)
Nie jest to prawdą. Alkoholik w tzw. ciągu, gdy trzeźwieje(promile zblizają sie do zera) dostaje obiawów abstynecyjnych, które bywaja groźne.
Po to jest detox.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: shelly »

elfik pisze: U alkoholika problem trzeba wyeliminować całkowicie, a nie tylko ograniczyć.
ja miałam podobny przypadek w rodzinie, gość otrzeźwiał w trybie przyspieszonym jak tylko zostawiła go żona, dzieci też zabrała... to było jakieś 20 lat temu, facet nadal jest sam i nadal nie pije... z takimi trzeba ostro, jak nie kupi w Kaprysie to kupi gdzie indziej i za każdym razem bedzie nowy wątek na forum ? zgadzam sie, że nie powinni sprzedawać alkoholu pijanym... ale do tego Ostrołęce daleko
Awatar użytkownika
Mikekun
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:02

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: Mikekun »

Szczerze powiedziawszy to nie jestem zdziwiony tym iż obsługa nie raguje mimo zapewnień kierowniczki. Powodem takiego postępowania jest obawa że jeśli w rachunkach handlowych "Kaprys" z Ostrołęki wypadnie źle to zostanie on po prostu zamknięty. Ja od czasu do czasu kupuję tam colę ale bardzo szybko zrezygnowałem z tego pomysłu z powodu ceny jaką tam znajduję.
http://s2.img.pl/1Gs1l6z.jpg

Lecimy, lecimy i przywalimy :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

Sarcev, dzięki za umieszczenie linków.Może się komuś przyda.


Ps. W Ośrodku Interwencji Kryzysowej jest bardzo miły Pan adwokat, miała przyjemność go poznać.
gg 33063013
Anonimus
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 sty 2010, 11:32

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: Anonimus »

Jeśli temat już został odświeżony to :

Art. 15. [Osoby nietrzeźwe, nieletni]
1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
2) osobom do lat 18;
3) na kredyt lub pod zastaw.

Art. 43.

1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie.

2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.

3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

4. Orzekanie w sprawach o przestępstwa określone w ust. 1 i 2 następuje na podstawie przepisów o postępowaniu karnym.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982 r. (Dz.U. Nr 35, poz. 230)
Wiem co mówię, a nie mówię co wiem.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

Przepisy prawa "sobie", a "życie - sobie".
gg 33063013
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: malykazio »

Pytaliście o zakaz sprzedaży nietrzeźwym. Tak więc jest. Wystarczy go egzekwować. Sklep, który go łamie może stracić koncesję. Może wystarczy tym zagrozić, albo po prostu złożyć stosowne zawiadomienie, że w tym i tym sklepie sprzedawany jest alkohol osobom nietrzeźwym. Nic tak nie działa na wyobraźnię jak cios w kieszeń.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

małykazio :

owszem wystarczy egzekwować zakaz sprzedaży osobom nietrzezwym i niepełnoletnim.
Tylko ile w naszym mieście jest sklepów, marketów czy małych sklepików, gdzie ów zakaz byłby egzekwowany konsekwentnie i z należytą starannością?
Może będę monotematyczna, ale przytoczę jeszcze raz to co napisałam post wyżej:
"przepisy prawa i ich egzekwowanie sobie, a życie i sprzedaż sobie".
Tyle.
gg 33063013
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Sklep "Kaprys"- anty rodzinny

Post autor: balboa »

Sprzedawczynie sklepowe chyba nie przechodzą żadnych kursów badania trzeźwości, ani nie są wyposażone w jakieś akcesoria badące. Wiec pozostaje ocena "na oko". A oko każdy może mieć trochę inne. Mało tego, czasem te oko się "dostosowywuje" do innych okoliczności. Czasem oko się po prostu przymyka.
ODPOWIEDZ