Zima zaskoczyła drogowców

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
małaMi
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:04

Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: małaMi »

I ponownie zima zaskoczyła drogowców. To niebywałe, że w grudniu spadł śnieg a na ulicach - szklanka. Ani ziarenka piasku czy soli na jezdni, samochody "tańczą" przed każdym rondem i światłami, autobusy nie mogą wyjechać z zatoczek. Proponuję włodarzom naszego grodu dojechanie do pracy takimi drogami. Ręce opadają...
peter182
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:20

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: peter182 »

ja apeluję aby moja ostrołęka zrobiła "wywiad środowiskowy" jaki miasto ma wpływ na to aby zarządca drogi dopełniał swoich obowiązków (kary umowne ??), kto teraz odpowiada za te wszystkie stłuczki na mieście ?? przede mną facet uderzył w krawężnik a kilkanaście samochodów stanęło w poprzek drogi.

dla mnie to jest ewidentne zaniedbanie przez firmę która utrzymuje stan dróg w odpowiednim stanie, od samego rana nie widziałem żadnego pługu.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: mig21 »

To co się dziś dzieje to TRAGEDIA!! Jak ja jechałem to też ani jednego pługu nie widziałem. Na Stacha Konwy był jeden pas odśnieżony. Myślałem, że w samym mieście będzie lepiej. A tu niespodzianka!
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: grs »

zawsze będzie twoja wina
- niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych
- niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu
można wymieniać :) ja dziś nie przekroczyłem 40 km/h
_RAMZESEK_
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2007, 9:11
Lokalizacja: WOS/WO

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: _RAMZESEK_ »

Witam


Rok w rok, jest to samo. Zima zaskoczyła kierwców, ulice sa po prostu w lodzie zero jakiejkolwiek sterownosci nad autem... a uderzenia w krawezniki to norma dzieki tak przygotowanej drodze...
Bo Najlepsza brachu jest fura bez dachu....;p
www.autoklub-ostroleka.pl
peter182
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:20

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: peter182 »

nie zawsze jest wina kierowcy, jeśli stan drogi jest fatalny, niedawno był wyrok sądowy nawet.

niech mo zrobi z tego artykuł i przyciśnie kogo trzeba, bo to jest aż niewiarygodne że w grudniu i to pod koniec spadł śnieg i nikt nie był na to przygotowany i to jest ile tego śniegu.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: elfik »

może najpierw należy się zastanowić czy drogowcy zostali postawieni przez Urząd Miasta w stan gotowości, a dopiero potem oskarżać ludzi??

To dopiero pierwsze poważniejsze opady śniegu, więc podejrzewam, że dzisiaj się zacznie cała akcja.

ps. Niech ktoś z was przeczyta warunki umowy, a potem rzuca mięchem, bo nie zawsze białe jest białe, a czarne czarne..
Ostatnio zmieniony 21 gru 2011, 9:18 przez elfik, łącznie zmieniany 1 raz.
peter182
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:20

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: peter182 »

no i właśnie apeluje żeby mo wszystkiego wywąchało co i jak i będzie jasne kto zawinił i kogo obwiniąć.

przyczepności
MłodyGSX-R
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2006, 4:46
Lokalizacja: O-ka/Olsztyn

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: MłodyGSX-R »

G*wno mnie obchodzi umowa i stan gotowości. Snieg pada od wczorajszego wieczora i było wiadomo już dawno co się święci. Przejechałem dzisiaj rano większością głównych ulic w mieście i żadna nie była czarna, a służby mają podobno 2h na doprowadzenie ich do takiego stanu?! Czy ktoś za to odpowie pytam?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: elfik »

peter182 pisze:no i właśnie apeluje żeby mo wszystkiego wywąchało co i jak i będzie jasne kto zawinił i kogo obwiniąć.

przyczepności
nie, Ty napisałeś, że to wina firmy, bo nie widziałeś od rana pługu.. Tak na marginesie - co pług zbierze z drogi?? Ma zedrzeć lód z asfaltem? ;) tu chyba tylko sól (czy tam piasek) pomoże :)

weźcie pod uwagę to, że ulice odśnieżane (sypane czymś) są w kolejności i - według tego co pisało mo - następuje to : 2h PO ustaniu opadów, 4h PO ustaniu opadów, itd.. (gdzieś jest taki artykuł).

ps. nikogo nie usprawiedliwiam, ale staram się być wyrozumiała, to dopiero pierwszy dzień zimy i wszyscy potrzebują czasu na organizację.

ps.2. jeszcze spytam? Macie zimowe opony? U mnie na parkingu może połowa samochodów ma założone.. ;) Ich też zaskoczyła zima czy może to oszczędność?

młody - 2 godziny PO ustaniu opadów (taka informacja była na MO własnie)...

ps. przyczepności! Ja się dzisiaj nie ruszam samochodem nigdzie, bo się boję :) Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 21 gru 2011, 10:19 przez elfik, łącznie zmieniany 1 raz.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: shelly »

elfik pisze: Macie zimowe opony? U mnie na parkingu może połowa samochodów ma założone.. ;) Ich też zaskoczyła zima czy może to oszczędność?
ja mam, ale wiem, że jest dużo ludzi, ktorzy nie zawracają sobie tym głowy...

p.s. jak zobaczyłam tytuł tego wątku od razu pomyślałam o Tobie i już wiedziałam, że będziesz bronić drogowców ;) ludzie mają prawo być wkurzeni, bo ktoś ostro dał ciała. Wiadomo, że to nie wina kolesi, którzy jeżdżą tymi solarkami i pługami, tylko tych co stoją wyżej.

Mieszkałam jakiś czas za granicą i był taki czas, że firme zajmujacą się stanem dróg miałam praktycznie "pod oknem". Jak zaczęło ostro padać po 22.00 tam od razu zaczynał sie ruch na placu i piaskarki/pługi wyjeżdżały jedna po drugiej... u nas oczywiście pełen luz
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: elfik »

shelly pisze:
elfik pisze: Macie zimowe opony? U mnie na parkingu może połowa samochodów ma założone.. ;) Ich też zaskoczyła zima czy może to oszczędność?
ja mam, ale wiem, że jest dużo ludzi, ktorzy nie zawracają sobie tym głowy...

p.s. jak zobaczyłam tytuł tego wątku od razu pomyślałam o Tobie i już wiedziałam, że będziesz bronić drogowców ;) ludzie mają prawo być wkurzeni, bo ktoś ostro dał ciała. Wiadomo, że to nie wina kolesi, którzy jeżdżą tymi solarkami i pługami, tylko tych co stoją wyżej.

Mieszkałam jakiś czas za granicą i był taki czas, że firme zajmujacą się stanem dróg miałam praktycznie "pod oknem". Jak zaczęło ostro padać po 22.00 tam od razu zaczynał sie ruch na placu i piaskarki/pługi wyjeżdżały jedna po drugiej... u nas oczywiście pełen luz
haha, bronię, bo wiem, że urząd miasta nie ogłosił jeszcze stanu gotowości - a dopiero od tego czasu drogowcy wyjeżdżają. Przeczytałam sobie umowę na stronie UM.

Jak na razie to wina UM tylko, jak już ogłoszą akcje i wtedy będzie nadal biało to ponarzekam z Wami :) Nie ma problemu. Ja też nie cierpię jak jest ślisko.

(ps. u mnie pod blokiem Pani od 5 godziny odśnieżała chodnik :O)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: shelly »

elfik pisze: Jak na razie to wina UM tylko, jak już ogłoszą akcje i wtedy będzie nadal biało to ponarzekam z Wami :) Nie ma problemu. Ja też nie cierpię jak jest ślisko.
a to na UM nie można narzekać ? ;) tak czy inaczej ktoś dał ciała
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: shelly »

tak, też to czytałam, tylko dziwi mnie, że w dobie telefonów i internetu nie mogli tej zimy "powołać" wcześniej... czy oni poza godzinami pracy wyłączają myślenie ??
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: elfik »

shelly pisze:tak, też to czytałam, tylko dziwi mnie, że w dobie telefonów i internetu nie mogli tej zimy "powołać" wcześniej... czy oni poza godzinami pracy wyłączają myślenie ??
oni po prostu nie pracują po godzinach :) (czasami - niestety - w godzinach pracy równiez nie pracują niektórzy ;))
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: Zoja »

I WSZYSTKO JASNE WSZYSTKIEMU WINNY ŚNIEG, KTÓRY ZACZĄŁ PADAĆ WCZORAJ OKOŁO GODZ. 18, PONIEWAŻ GDYBY ZACZĄŁ PADAĆ ZA 10 MINUT 16TA KIEDY SZANOWANA PANI GODLEWSKA SIEDZIAŁA JESZCZE W SWOIM POKOJU W URZĘDZIE MIASTA TO PEWNIE PODNIOSŁA BY SŁUCHAWKĘ I WYKONAŁA TELEFON DO FIRMY, KTÓRA JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNA, A TAK PANI GODLEWSKA ZROBIŁA TO DOPIERO DZIŚ RANO O GODZ. 8:00 JAK RACZYŁA PRZYJŚĆ DO PRACY. W TEJ SYTUACJI WYPADA NAM SIĘ TYLKO CIESZYĆ, ŻE NIE POSZŁA NA PRZEDŚWIĄTECZNY URLOP I NIE POWOŁAŁA ZIMY AŻ PO ŚWIĘTACH :evil:
małaMi
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:04

Re: i zima zaskoczyła drogowców

Post autor: małaMi »

rozumiem kryzys, oszczędności... ale do ch...ry śnieg zaczął padać już wczoraj wieczorem! Ciężko wykonać jeden telefon?

a co do opon zimowych, to na żywym lodzie, mają znikome zastosowanie
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: skutekk »

zima to zaskoczyła kierowców jak co roku. Jest grudzień więc co tak sie unosicie. Rozumiem jak by to w czerwcu snieżek lekko przypruszyl ale w grudniu ledwo ziemie zakrylo i juz malo stanu kryzysowego nie oglosicie. Ogarnijcie sie troche, i zachowajcie rozwage na drodze a zobaczycie ze da sie normalnie jezdzic. Sam dzis o 6 rano jechalem i żyje i nie lamentuje. Co za chory kraj i chora mentalność narodu
Harry
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2011, 12:30

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: Harry »

W normalnym cywilizowanym kraju ktoś kto za to jest odpowiedzialny by poleciał z konkretną nagano tak jak kolega wyżej pisał śnieg padał od wczoraj i ktoś powinien nad tym czuwać.
Panie Prezydencie Kotowski zawiódł któryś z Pana urzędników i powinien Pan jako głowa miasta się tym zająć.
(przecież mogło zginąć wiele osób)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: sKaLpeL »

powiem wam smieszna sytuacje

pojechalem do pracy na 9, jechalem 15minut, gdzie zwykle zajmuje mi to 3 minuty, ale wiadomo - zero soli na ulicach

a po poludniu do mojego domu zapukała straż miejska i chcieli dać mojemu ojcu (ktory akurat jest przeziebiony i odpoczywa) mandat za 2centymetrową warstwe sniegu na chodniku przed posesją

czy to nie jest głupota ? dobrze ze mnie w domu nie było bo bym ich chyba od idiotów wyzwał i by mi mandat za obraze dali

jesli to czytacie strażnicy, to w głowe sie walnijcie a mandat idzcie wystawic prezydentowi miasta za to co sie dzis rano działo na ulicach!!!
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: shelly »

Harry pisze:W normalnym cywilizowanym kraju
do takiego trochę nam brakuje :(
gl2011
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2011, 10:42

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: gl2011 »

sKaLpeL pisze:dobrze ze mnie w domu nie było bo bym ich chyba od idiotów wyzwał i by mi mandat za obraze dal
Oj dobrze ze cie w domu nie było :lol:
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: balboa »

Oj dobrze ze cie w domu nie było
"Kto podniesie rękę na władzę, temu ta ręka zostanie obcieta"
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: skutekk »

balboa pisze:
Oj dobrze ze cie w domu nie było
"Kto podniesie rękę na władzę, temu ta ręka zostanie obcieta"

jak czytam takie wypociny to odnoszę wrażenie do tej policji i straży to idą sami tacy co w latach szkolnych dostawali systematyczny łomot kazdego dnia.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: Zima zaskoczyła drogowców

Post autor: oes »

:oops: Wychodząc dzisiaj na zakupy to ze 2 razy wywinąłem "kota". :shock: W chwili obecnej nie da się chodzić chodnikami, tylko poboczem...
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
ODPOWIEDZ