Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
tygrysica85
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:38

Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: tygrysica85 »

Gdzie można dostać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: kalinka1203 »

Jeśli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna min.1 rok to mozesz straać sie o dotacje z Urzędu Pracy.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: Sarcev »

albo w powiatowym urzedzie pracy... W tym roku będą II tury...
RRx
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2011, 23:51
Lokalizacja: LocalHost

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: RRx »

Tak w PUP'ie szukaj
tygrysica85
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:38

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: tygrysica85 »

Ale w PUP to 18 tysięcy a więcej można gdzieś dostać?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: Qrzysio »

W WUP (Wojewódzki Urząd Pracy) dają 40 tys. zł, ale nie znam harmonogramu na ten rok.
Filia jest na Poznańskiej.
tygrysica85
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:38

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: tygrysica85 »

40 tys. na rozpoczęcie działalności to niezły zastrzyk gotówki jak na początek
kartka_86
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2007, 19:57
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: kartka_86 »

W WUPie kolejny projekt ma się zacząć na przełomie stycznia/lutego.

W celu otrzymania dotacji absolutnie nie polecam korzystać z szeroko reklamującej się firmy mającej siedzibę przy Żeromskiego.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: _KanaR_ »

tygrysica85 pisze:40 tys. na rozpoczęcie działalności to niezły zastrzyk gotówki jak na początek
Wszystko się zgadza tylko weź i dostań tą dotację :)
kartka_86 pisze:W WUPie kolejny projekt ma się zacząć na przełomie stycznia/lutego.

W celu otrzymania dotacji absolutnie nie polecam korzystać z szeroko reklamującej się firmy mającej siedzibę przy Żeromskiego.
Jeśli nie masz pleców to żadna firma ci nie pomoże :)
tygrysica85
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:38

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: tygrysica85 »

A czemu nie polecacie tej firmy na Żeromskiego? Chciałam się właśnie tam wybrać bo powiedzieli mi że u nich jest łatwiej dostać tą dotacje niż w WUP.
kartka_86
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2007, 19:57
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: kartka_86 »

Panuje tam wyjątkowy bałagan, nie można oczekiwać od nich pomocy, szkolenia organizowane są w chaotyczny sposób (przykład: szkolenie o wyborze nazwy dla firmy lub formy prawnej zorganizowane były dopiero po 3 miesiącach od założenia działalności), często zmieniają zdanie w najprostszych sprawach, sprawiają wrażenie jakby nigdy wcześniej tego nie robili, jednocześnie chwaląc się, że to ich kolejny projekt. Jeśli jesteś człowiekiem spokoju, masz dużo cierpliwości, zdrowia do stracenia to próbuj. Nikt nie liczył, że będzie łatwo, ale oni zdecydowanie przesadzili z tworzeniem problemów.
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: Mawashi »

Na przełomie stycznia i lutego można składać wnioski o dotację. Zwykły konkurs. Decyduje pomysł i znajomość konkurencji. Wbrew pozorom nie tak trudno dostać tę dotację. Musisz mieć dobrze napisany wniosek. Wysokość dotacji - do 40 tysięcy złotych.
Nie jest prawdą, że musisz być zarejestrowany minimum rok. Możesz się zarejestrować nawet dzień przed złożeniem dotacji.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: a1257a »

Mawashi pisze:Na przełomie stycznia i lutego można składać wnioski o dotację. Zwykły konkurs. Decyduje pomysł i znajomość konkurencji. Wbrew pozorom nie tak trudno dostać tę dotację. Musisz mieć dobrze napisany wniosek. Wysokość dotacji - do 40 tysięcy złotych.
Nie jest prawdą, że musisz być zarejestrowany minimum rok. Możesz się zarejestrować nawet dzień przed złożeniem dotacji.
mówisz o PUP czy WUP ?
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: _KanaR_ »

Mawashi pisze:Na przełomie stycznia i lutego można składać wnioski o dotację. Zwykły konkurs. Decyduje pomysł i znajomość konkurencji. Wbrew pozorom nie tak trudno dostać tę dotację. Musisz mieć dobrze napisany wniosek. Wysokość dotacji - do 40 tysięcy złotych.
Nie jest prawdą, że musisz być zarejestrowany minimum rok. Możesz się zarejestrować nawet dzień przed złożeniem dotacji.
Chyba napisał to pracownik WUP :wink: Realia se niestety zupełnie inne. Nie tak trudno byłoby dostać dotację jeśli nie startowaliby znajomi pracowników i inne osoby z ustawek. Wiem dosyć sporo od kolegi jak ten "konkurs" wygląda w WUP. Jakie projekty przechodzą a jakie zostają odrzucone. Ci co dostaną dotacje niestety ale po okresie wymaganym zamykają biznesy, sprzedają sprzęt i cieszą się z zysku, ew. remontują domy i mieszkania w których miała być prowadzona działalność.
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: Mawashi »

Tak, chodziło mi o WUP.
Nie, nie jestem pracownikiem WUP. Niestety jestem bez pracy. Startowałam o dofinansowanie, ale do ostatecznego etapu zabrakło mi... punktu. Widziałam tam ludzi startujących, nie wiem czy byli znajomymi pracowników WUP, ale część ludzi startujących na pewno nie. Ot, ludzie którzy już kiedyś mieli działalność, ale nie wypaliła, dużo osób z obszarów wiejskich itd. Dostawali dotację. Z rozmowy wnioskowałam, że naprawdę mają znajomość branży w której chcieliby działać, orientują się, co do konkurencji, itd. Warto spróbować. Nie można zakładać z góry, że to nie wypali. Ja wypełniałam wniosek sama, wiem, czego tam zabrakło. Mądrość po szkodzie. Gdyby wniosek był lepszy... ;) Ale cóż - życzę powodzenia innym.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: _KanaR_ »

Nie wiem jak było kiedyś ale wiem jak było w ostatniej edycji "konkursu" - więcej znajomych niż kasy do podziału :D Kolega kasiorki nie dostał bo były podobno "lepsze" pomysły.
peonia
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, 19:59

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: peonia »

Ci którzy nie dostaną dotacji zwalają wszystko na to że to nie oni mają znajomości w wup... żałosne. Trzeba albo pogodzić się z przegraną albo próbować jeszcze raz w lutym. Mnie też zabrakło 1 pkt do następnego etapu ale za to moja kuzynka dostała się do projektu a zapewniam was że nie ma żadnych znajomości, po prostu próbuje po raz kolejny jak się w PUP nie udało 2 razy to teraz do WUP złożyła i w końcu się udało...
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: a1257a »

z tego co słyszałem w PUP trzeba mieć dwóch poręczycieli czy to prawda ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Post autor: Qrzysio »

Tak, trzeba mieć dwóch poręczycieli.
ODPOWIEDZ