Agent ochrony

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Zobaczcie jaka jest rotacja pracowników ochrony w jednym z hipermarketów w Ostrołęce.Nonstop są nowe twarze ciągle leci ogłoszenie o naborze na pracownika ochrony do tego hipermarketu i nie tylko.Ludzie poprostu nie wytrzymują takiej pracy 12 h na nogach za 3-5 zł/h co daje od 504-840 zł wypłaty.Ale oczywiście znajdą się naiwni którzy uwierza w piękne słowa rekrutującego.Firma dana która wygrała przetarg na ochrone takiego np.hipermarketu ma 30-50 a nawet więcej zł/h za jednego pracownika ale pracownikowi daje minimum-ochłapy i z tego biora się fortuny takich firm bo naiwnych nie zabraknie.Apel nie dorabiajcie tych firm nie zgadzajcie się pracować za grosze.Jak nie będzie chetnych stawki będą dużo wyższe taka firma jest w stanie zapłacic pracownikowi 10zł netto tylko szka jeleni którzy będa dla nich zarabiac grube tysiące.Popracuje taki człowiek tydzień dwa góra miesjąc i się zwalnia I NASTĘPNY i tak to się kręci naiwny dostanie 3-5 zł a firma za naiwnego 50 i więcej zł.APEL PRACUJEMY ZA MINIMUM 10zł/h.Szukam CIECI ,którzy tyraja w ochronie za grosze .PISZĘ O NICH ARTYKUŁ.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Dzisiejsi Ciecie
Załączniki
Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia 3-5zł A my za Ciebie bierzemy 50-100zł.Bo przecież w biurze mamy duzo zatrudnionej rodziny róznych kierowników ochrony bo oni muszą godnie zarabiać.
Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia 3-5zł A my za Ciebie bierzemy 50-100zł.Bo przecież w biurze mamy duzo zatrudnionej rodziny róznych kierowników ochrony bo oni muszą godnie zarabiać.
wadera
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2012, 14:50

Re: Agent ochrony

Post autor: wadera »

Czy to nie głupie, że pracowników ochrony nazywa się "agentami ochrony"? Przecież osoba mająca chronić obiekt, firmę, pracowników czy towar, powinna być raczej sprawna fizycznie. A najczęściej do tej pracy bierze się emerytów albo inwalidów (ci z grupą inwalidzką są wręcz pożądani)... Ale agent ochrony to brzmi dumnie, nie to co cieć :)
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Nie to nie jest głupie to bardzo dobrze brzmi AGENT OCHRONY(wydzwięk psychologiczny) zwany CIECIEM zobaczcie kto pracuje W CIECIOWNI?Jak już pisałem w CIECIOWNI pracują ludzie niezaradni zyciowo ,którym powineła sie noga nie umieją znaleść godnej pracy i się zaczepiają w tzn ochronie ,żeby przetrwać.Bo jak można pracować bez umowy za 3-5zł /h gdzie niepłacone sa godziny nadliczbowe gdzie nie płaci sie za pracę w niedzielę ,swięta i w nocy.Dlaczego agencje ochrony zatrudniają pracowników ze stopniem niepełnosprawności - bo mają dotacje z PFRON[kasa] POTĘŻNA
- dlaczego osoby niepełnosprawne /posiadający orzeczenie o niepełnosprawności lub rentę inwalidzką/ uzyskują licencję pracownika ochrony fizycznej a jednocześnie zdaje egzamin w KWP, w tym praktyczny z technik samoobrony!!!odp.[bo chodzą na kursy kończą tzw."elitarne szkoły ochrony" bo z tego też jest kasa POTĘŻNA. To dopiero paranoja!!! Na ochronie zarabiaja tylko właściciele AGENCJI OCHRONY.Niewyobrażalnie duzo kasy.A JELONKI IM W TYM POMAGAJĄ.CIECIE OPAMIETAJCIE SIĘ NIE PRACUJCIE ZA GROSZE.TYLKO ZA MINIMUM 10zł/h.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Mam pytanie jak jest koniunktura na rynku ochrony osób i mienia w Ostrołęce?Czy jest praca dla Cieci za ile itd.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Napad na konwój w gminie Olszewo Borki.Nie ma co za 5,50-6.50 ryzykowac zycie!!! Ochrona to zenada armia biedakow stawki głodowe prywaciarz obcina stawki "TŁUMACZENIE PRYWACIARZA KRYZYS" zycie zdrożało a stawki w doł zero profesjonalizmu oszczednosci w patrolach interwencyjnych ZENADA. Jeszcze CIECIE sami koszty ponosza na utrzymanie licencji z własnych pieniedzy badania okresowe ktore sa drogie zenada.Ludzie nie pracujcie w CIECIOWNIACH bo to żenada
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

I to są skutki zatrudniania emerytów lub rencistów. Oraz osób ze stopniem niepełnosprawności PFRON umiarkowanym, lub lepiej znacznym. jak się zatrudnia niepełnosprawnych emerytów na ochroniarzy to nic innego jak zaproszenie złodziei na skok.Chory kraj , chore przepisy dopuszczające do takich rzeczy!
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Napad na konwój w gminie Olszewo Borki.Czy sprawcy zostali złapani czy nie ?Może ktos wie coś o tej sprawie?
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Witam wszystkich chciałbym pracować w ochronie,mam orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym jestem niepełnosprawny umysłowo i fizycznie.Ale nie wiem jak przeszedłem badania lekarskie na licencje i mam licencje pracownika ochrony.Mogę pracować jako konwojent ewentualnie w załogach interwencyjnych jestem bystry jak cholera czujny nikt mi nie podskoczy. Duzo zarabiac nie chce 3,50 pln.bo przeciez wiem ,że jest kryzys nie chce równiez żadnej umowy o pracę ani świadczeń. Oczywiscie żadnych 50% czy 100% za przepracowane godziny nocne czy niedziele , święta nie chcę!!! Wystarczy jakas umowa śmieciowa bo pracodawca sam nie ma pieniędzy i dokłada do interesu. Pracodawca ewentualny będzie miał zwrot za mnie z PFRON.Mam lat 60+ ale daje rade.Jestem idealnym kandydatem na CIECIA.Czekam na poważne propozycje.
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Agent ochrony

Post autor: AZAZEL »

TALIB pisze całą prawde, tylko prawde, samą prawde.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Pracują po 400-500 godzin miesięcznie i to na umowy zlecenia. Ich pracodawcy tworzą tzw. „firmy- córki”, by tuszować faktyczny wymiar ich pracy. A płacą im raptem 3 zł za godzinę! Mowa o ochroniarzach, którzy swój fach nazywają niewolnictwem XXI wieku…Największą bolączką jest praca w gigantycznym wymiarze godzin. - Pracujemy po 400-500 godzin miesięcznie. Na służbie jesteśmy na okrągło. System jest bardzo sprytnie przygotowany - tak, aby w razie kontroli w papierach wszystko grało.Mistrzowie tuszowania

Jak to się robi? - Bardzo prosto . - Załóżmy, że istnieje jedna firma ochroniarska i to jest tzw. „spółka- matka”. Posiada ona kilka tzw. „spółek-córek”. Są to odrębne podmioty gospodarcze. Obowiązuje następujący mechanizm: pracownik w „spółce-matce” pracuje 24 godziny, potem na kolejnych 12 kierowany jest do pracy w „spółce córce”, po odbyciu służby ponownie jest kierowany na 12, a nawet na 24 godziny do kolejnej „spółki-córki” - opowiada mężczyzna. - Pracodawca czuje się bezkarny, bo dany pracownik w jednej firmie pracuje tylko tyle godzin, na ile pozwalają przepisy. To także świetny unik, aby nie płacić godzin nadliczbowych. Jeżeli po 24 godzinach pracuję już w innej firmie, to obowiązuje mnie stawka podstawowa, a nie nadliczbowa.- Co jeśli pracownik odmówi wykonania pracy po 24 przepracowanych godzinach? - pytamy. - Pracodawca daje jasno do zrozumienia, że ma tak pracować jak mu się każe, bo inaczej nie będzie w ogóle pracował.

Ochroniarze zwracają uwagę na skutki takiego wymiaru pracy. - Dochodzi do zaniedbań, ponieważ ludzie są zwyczajnie wycieńczeni. Dlatego mamy przypadki, w których na lotnisku pomalowano samolot, czy na poligonie wykradziono części czołgu - wskazują ochroniarze.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Na wózku do ochrony!

Firmy ochroniarskie posuwają się jeszcze dalej. Nie brak przypadków zatrudniania na ochraniarzy osób… ze znacznym stopniem niepełnosprawności(!) - Rozumiem z lekkim, bo taka osoba może siedzieć przy monitoringu, ale ze znacznym?! Kiedy natknąłem się na takie ogłoszenie od razu zadzwoniłem i zapytałem o stawkę. Więc pan mi powiedział 5 zł za godzinę, a ja na to: -„A ile zapłaci pan opiekunowi?” -„Jakiemu opiekunowi?” - „To pan nie wie, że osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności potrzebuje opiekuna?” I to był koniec naszej rozmowy, bo właściciel się rozłączył. Zatrudnianie osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w firmach ochroniarskich to wyłudzanie pieniądzu z PFRON-u
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

"RENCISTA"-Pracownik ochrony" na obiekcie handlowym i nie tylko to osoba z orzeczeniem o niepelnosprawnosci, ma umowe o prac;e i najnizsza krajowa czyli okolo 1600 zl na reke plus renta-jego pracodawca ma 1800zl. z PFRON plus kasa z kontraktu."EMERYT"Przeważnie byli milicjanci,policjanci,trepy itp:Pracownik ochrony" na obiekcie handlowym i nie tylko godzi się pracować za najniższą stawkę bo ma jedno żródło stałe dochodu emerytura.A nas młodych Pracowników Ochrony uznają za tzw. CIECI,bo jesteśmy niekonkurencyjni wobec emerytów i rencistów.No ale cóż do póki emeryci i rencisci .będą zabierać nam miejsca pracy to tak będzie.Ile miejsc pracy było by od zaraz.POMYŚLCIE?Co o tym sądzicie?
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Agent ochrony

Post autor: AZAZEL »

Informacja

"mamalyga"Zostałeś na zawsze wyrzucony z tego forum.

Skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania dalszych informacji.

Zbanowano Twój login.TO JEST WŁAŚNIW CENZURA.ZA TEN TEKST CZYLI ZA PRAWDĘ:

MOJA-OSTROŁĘKA+CENZURA
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Ochrona najniżej opłacanym zawodem w Polsce

Kto w 2012 r. zarabiał najmniej? Według raportu „Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń” pracownicy ochrony i szwaczki. Ich średnie dochody wynosiły zaledwie 1568 zł, czyli zaledwie 68 zł. więcej niż minimalne wynagrodzenie.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Siła mięśni, dobre zdrowie, umiejętności i szybkość - może nam się wydawać, że to cechy, które opisują dobrego ochroniarza. Niestety, z trójmiejskich ogłoszeń o pracę wynika coś zupełnie innego. Dobry ochroniarz ma... grupę inwalidzką i oczekiwania nie wyższe niż 7,00 zł na godzinę.

Wymagana niekaralność i orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności... - tak zaczyna się ogłoszenie o pracę na stanowisko ochroniarza z licencją, którego zadaniem będzie ochrona osób i mienia. I nie jest to odosobniony przypadek, a raczej, coraz częściej standard w tej branży.

Chcieliśmy zapytać owych ogłoszeniodawców o to, jak można połączyć licencję pracownika ochrony i znaczny stopień niepełnosprawności, i który z tych wymogów ma wyższy priorytet. Niestety, agencje ochrony, które mają takie wymagania, mają również dużą niechęć dzielenia się swoimi przemyśleniami z dziennikarzami.

Ale zastanówmy się. Dlaczego firmy posuwają się do umieszczania ogłoszeń, które tak właściwie dyskryminują zdrowych pracowników? Ta branża jest zdominowana przez zakłady pracy chronionej, w których za zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych pracodawca otrzymuje spore udogodnienia, między innymi dofinansowanie do pensji pracowników niepełnosprawnych w wysokości 75 proc. najniższego wynagrodzenia. To już wystarczający argument, żeby na stanowisko potencjalnie niebezpieczne i wymagające sprawności fizycznej szukać głównie pracowników niepełnosprawnych.

- Niekiedy jedna sprawa wyklucza drugą. Stan zdrowia rencisty z orzeczeniem o niepełnosprawności często nie pozwala na wykonywanie obowiązków agenta ochrony - mówi Andrzej Oleśkiewicz

Ochroniarzy możemy podzielić na dwie grupy: tych z licencją I lub II stopnia i tych, do których trafniej pasuje nazwa stróża. Co ciekawe, zarobki jednych i drugich nie różnią się znacznie od siebie.

- Generalnie stawki dla ochroniarzy są niewielkie. Mieszczą się w granicach 5-6 złotych za godzinę, lepsze są dla pracowników z licencją, tu zaczynają się od ok. 7,00 zł na godzinę - informuje nas Andrzej Oleśkiewicz. Na nasze pytanie, czy wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy, Oleśkiewicz stwierdza krótko: - Myślę, że nie. Ale sytuacja nas do tego zmusza, bo kontrakty, jakie firma podpisuje mają przełożenie na zarobki pracowników, także tych z licencją - dodaje.

Pracownicy ochrony bardzo często zatrudniani są na podstawie umów cywilnoprawnych lub umów o pracę za najniższą krajową. Taka sytuacja irytuje przede wszystkim doświadczonych agentów ochrony.

- Posiadam pozwolenie na broń, ciągle podnoszę swoje kwalifikacje przez różnego rodzaju kursy strzeleckie, samoobrony, technik interwencyjnych oraz szkolenia w zakresie zabezpieczenia technicznego budynków i obiektów - pisze nasz czytelnik. - Propozycja pracy za 50 złotych dziennie mnie poniża. Coś tu jest nie tak.

- Licencja pracownika ochrony się w ogóle nie liczy, tylko grupa inwalidzka albo stopień niepełnosprawności - pisze na naszym forum max w wątku Parodia ochroniarska.

To wszystko sprawia, że do ochrony trafiają często przypadkowe osoby (szczególnie, gdy licencja nie jest wymagana), które w sytuacjach kryzysowych nie potrafią odpowiednio zareagować.

- Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby dostrzec, że taki sposób funkcjonowania agencji ochrony nie zapewnia bezpieczeństwa chronionych osób np. podczas imprez masowych - mówi Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej Solidarność. - Ale problem jest także ze źle skonstruowaną ustawą o zamówieniach publicznych. Wykorzystywanie przede wszystkim kryterium ceny sprawia, że firmy schodzą ze stawek, na czym tracą pracownicy.https://www.facebook.com/KomitetObronyP ... wOstroleka

Zródło Trojmiasto.pl
Ostatnio zmieniony 04 mar 2013, 21:13 przez TALIB, łącznie zmieniany 1 raz.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

Zanim podejmiesz prace ochronie Nie daj sie robic w BAMBUKO "Pracownik zatrudniony na umowy terminowe, umowy-zlecenia czy na umowy cywilnoprawne i inne tzw:umowy śmieciowe, za każdym razem zaczyna od zera. Kończy się jego czas pracy, a on nie ma nic: dokumentów potwierdzających jego doświadczenie czy wypracowanych okresów składkowych ani jakiegokolwiek kapitału w systemie ubezpieczenia społecznego. Ile razy można zaczynać od zera?"Śmieciowe zatrudnienie przynosi dziś korzyści tylko i wyłącznie przedsiębiorcom.Można mieć przepracowanych 10 lat i nigdy nie być pracownikiem w świetle prawa.Zastanów się czy WARTO.https://www.facebook.com/KomitetObronyP ... wOstroleka
Załączniki
487245_323991734377352_319231391_n[1].jpg
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: Agent ochrony

Post autor: TALIB »

MILIONOWA POMOC RZĄDU DLA FIRM OCHRONIARSKICH Firmy detektywistyczne i ochroniarskie - w czołówce beneficjentów pomocy publicznej. Informacyjna Agencja Radiowa dotarła do raportu, z którego wynika, że w 2011 roku do przedsiębiorców z tych branż trafiło ponad 800 milionów złotych.

Wartość pomocy publicznej dla firm wyniosła w ubiegłym roku prawie 21 i pół miliarda złotych. Największe wsparcie dostały branże energetyczno-ciepłownicza oraz gospodarki odpadami. Trzeci sektor, któremu państwo najbardziej pomaga to firmy zajmujące się działalnością detektywistyczną i ochroniarską. Trafiło do nich ponad 811 milionów złotych. To więcej niż dostała na przykład branża samochodowa, której przyznano blisko 576 milionów złotych.

Zdecydowana większość pomocy dla firm ochroniarskich i detektywistycznych to dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Ekonomiści poproszeni przez IAR o komentarz wskazują, że cel jest szczytny, jednak mają wątpliwości, czy powinien być realizowany z pieniędzy przeznaczonych na wsparcie przemysłu i rozwój gospodarki.A TY CIECIU DALEJ PRACUJ DLA PANA BĄDZ WYZYSKIWANY TŁUCZ GODZINY NIE MIEJ UMÓW ZANIEDBUJ RODZINE

Według informacji IAR raportem na jednym z najbliższych posiedzeń ma zająć się rząd.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/tk

Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej
pastuh
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:27

Re: Agent ochrony

Post autor: pastuh »

Ochrona najniżej opłacanym zawodem w Polsce

Kto w 2012 r. zarabiał najmniej? Według raportu „Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń” pracownicy ochrony i szwaczki. Ich średnie dochody wynosiły zaledwie 1568 zł, czyli zaledwie 68 zł. więcej niż minimalne wynagrodzenie.A w Ostrołęce ile zarabia ochroniarz? Czy godzi się na wyzysk przez prywaciarzy ,którzy łamią kodeks pracy.
ODPOWIEDZ