Loteria wizowa DV2006

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
imreal
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Loteria wizowa DV2006

Post autor: imreal »

Czy ktoś z Ostrołęki brał udział w loterii wizowej dv2006 i został wylosowany?
imreal
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Info

Post autor: imreal »

A może chociaż ktoś ma materiały jak wypełnic te papierki co przyszły: formularz ds 230 i dsp 122. No może jakieś inne jeszcze informacje ktoś ma na ten temat.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Życzę powodzenia... Przeglądałem te papierki kiedyś i przyzna, że troszkę pokręcone są. Sam sobie nie poradzisz na bank - nawet mimo znajomości języka. Najlepiej jakby zabral się za to ktoś kompetentny, bo wnioski odrzucają za najmniejsze błędy. Kila stówek Ci poleci...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
ReVerS
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ReVerS »

ja wypelniam sam od paru lat i nie widze zadnych problemow. ale nie wygralem ani razu
hehe
tak samo z podaniami o wize- sa mniej wiecej ttak samo zawile jak to podanie o losowanie
a wiz do usa mam juz z 5 w paszporcie- 2 wykorzystane wiec chyba bledow nie robilem przy wypelnianiu.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

ReVerS pisze:ja wypelniam sam od paru lat i nie widze zadnych problemow. ale nie wygralem ani razu
hehe
Revers pomyliłeś trochę wątki. Tu nie chodzi o wypełnianie podań wizowych, anie formularzy konkursowych, ale o wypełnienie wniosków, które przychodzą po wylosowaniu kandydata. A to już nie jest tak dziecinnie proste....
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
imreal
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: imreal »

Niestety.
1. Akurat w tym przypadku google sie nie przydalo. Mozna sobie zakupić pdf 70 stron z wyjasnieniami. Cena od 70 zeta do duzo wiecej. Moze i waro ale czy pewnosc ze wszystko jest ok? Nic więcej po kilkudniowym przeszukiwaniu. A szukac w google potrafie :_)
2. Miedzy innymi pytanie brzmi: Czy ktos z Ostrołęki...? Na to juz wogole nic nie znalazlem w 'google'
Poza tym serdczne thx.
Pozdrawiam

EDIT:

Chodzi nawet o tak proste sprawy, ktorych nie ma w instrukcji:
1. Jaki kolor długopisu do wypełnienia?
2. Czy w kratkach wybór zaznaczać krzyżykiem czy "ptaszkiem", spotkałem sie w necie z dwoma przypadkami.
3. Czy jeżeli brak odpowiedzi, odpowiedz nie dotyczy ciebie np. dzieci, to napisać N/A (not applicable)-tak jest napisanie w info pierwszego formularza czy poprostu wpisać (-)? Tez spotkałem sie z obydwoma przypadkami.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Jeśli odpowiedź bezpośrednio nie dotyczy osoby piszemy jak najbardziej Not Applicable, tak samo jak we wnioskach do Ambasady, oraz zgłoszeniach do loterii. Co do dylematu: Krzyżyk, czy ptaszek, to stawiam na krzyżyk, gdyż właśnie on jest generowany automatycznie przy wypełnianiu elektronicznego wniosku wizowego na stronce Ambasady.
Powodzenia !
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
imreal
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: imreal »

Dzięki. Poszło. Teraz to juz tylko czekanie. Może ktoś wie jakie są koszty potem: wizyty w ambasadzie, opłaty za zieloną kartę, badania lekarskiego, bilecik do usa...
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Badania lekarskie kosztują trochę , bo mogą być robione tylko w miejscach wyznaczonych przez konsulat. Wiem że trzeba zrobic ksero kilkudziesięciu dokumentów i potem te kopie poświadczyć notarialnie - to już jest spory wydatek. Co do biletu to uwierz, że będzie on stanowił mały procent tego co wydasz na resztę zabawy... Poza sezonem około 1500 złociszy
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
imreal
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: imreal »

Dzięki. powoli robi się jasność.

[ Dodano: 22:22, 26.06.2005 ]
Rozumiem ze ze kase na badania, swistek z rejestru skazań..., akt urodzenia trzeba wydac przed wizyta w ambasadzie. A te 755 zielonych to tez czy dopiero po otrzymaniu wizy? Nie dostaje wizy i cala kasa przepada?
daaz
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2005, 4:28

Post autor: daaz »

755$ wplacasz w ambasadzie tuz przed rozmowa z konsulem.Niezaleznie od wyniku rozmowy kasa jest niezwracana,wiec jak niedostajesz wizy kasa przepada.Reszte oplat tj,badania i wszelkiego rodzaju papiery dokonujesz przez wizyta w ambasadzie
ODPOWIEDZ