Woda w kranie - kiepska jakość

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: sKaLpeL »

Czy zauważyliście, że woda z wodociągów pogorszyła się jakościowo ? Ja np już gdzieś od listopada znowu (bo kiedyś też woda była gorsza) kupuję wody bańki 5litrowe żeby wypić herbatę czy kawę, bo ta z kranu jest obrzydliwa w smaku, czekam i czekam a tu się dalej nic nie zmienia ?

Do MO - Czy sanepid przeprowadzał ostatnio jakieś badania na terenie miasta jakości wody ? Możecie się dowiedzieć czy ta woda nadaje się do spożywania ? Bo moim zdaniem jest bardzo kiepskiej jakości
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: Sarcev »

Uprzedziłeś mnie, miałem założyć podobny temat :)
Jedynie kawę można wypić z wody z kranu bo w pewnym sensie zabija ten smak, ale juz herbate z cytryna czy zwykły rosół, nie da się zjeść.
Ile może kosztować takie badanie wody prywatnie?

W którym sklepie można kupić najtańszą wodę w bańkach 5l? Ostatnio kupuje w Lidl po 1,59zł. Gdzies taniej?
karina
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:57

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: karina »

To fakt. tej wody nie da się pić. Również kupuję wodę w bańkach do herbaty a nwet do zupy bo nikt nie chce jeść z kranówki. Ta woda tak cuchnie, że nawet po ugotowaniu ryż czy makaron śmierdzi. Kiedyś już tak było, ale po niedługim czasie woda wróciła do normy pod względem zapachu a teraz trwa to już bardzo długo.
Woda w takiej cenie jest bodajze w lidlu, biedronce i carrefourze. nigdzie nie widziałam tańszej...
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: elfik »

a ceny wody rosną.... (nie mówiąc nic o ściekach)

ja też zauważyłam, że woda okropnie się pogorszyła...
SZEGI
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2011, 12:56

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: SZEGI »

Ja jak zrobię herbatę z kranówy to za 20 minut mam wymioty, jedynie woda w 5l pozostała.
Z kranu wode po zagotowaniu raz przelałem do plastikowej butelki na drugi dzień śmierdziała jakby ktoś się wydalił do niej. Sanepid powinien się tym zająć
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: grs »

lepszej nigdy nie będzie, dopóki nie wymienia instalacji wodnej. Te rurociągi mają po 30-50 lat
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: netespl »

Ja radzę sobie z tym tak, że zamiast kupować wodę w baniakach kupiłem dzbanek z filtrem węglowym. Mniej więcej przez miesiąc woda jest OK. Po miesiącu zmieniam filtr i po sprawie :) Wydatek nieduży, a woda o niebo smaczniejsza. No i w czajniku nie osadza się kamień.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: kml700 »

Według mnie powinien zająć się tym sanepid bo woda jest naprawdę nie dobra .
W sobotę to naprawdę od groma ludzi rzuca się na wodę np w biedronce .
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: Qrzysio »

Poruszymy ten temat na łamach serwisu.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: hcuj »

niech żona kani zbada hahaha
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: sylwek123 »

Ja do kawy, herbaty, do ryżu, kaszy... ogólnie do wszystkiego używam wody butelkowanej, najchętniej i w niej bym się nie kąpał, no ale nie będę już przesadzał :), a tak na poważnie to ta ostrołęcka woda jest okropna.... Ile kosztuje ten dzbanek z filtrem węglowym i ile sam filtr ?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: balboa »

Ostatnio widziałem rzeczy uprane w tej wodzie i powieszone na suszarkę bez odwirowania. Wygladały i pachniały fatalnie.
Ta woda podobno od bardzo dawna jest dopuszczona do spozycia tylko warunkowo.

Nie ma wyjścia tylko trzeba nosić ze sklepu żeby się nie podtruwać. A jak ma to zrobić np. starsza osoba mieszkająca na 2,3,4-tym piętrze.

Są pieniądze na pomniki, muzea, podwyżki dla urzędników i dyrektorów, zloty samochodów amerykańskich itp. a na takie sprawy nie ma.

Polecam spróbować najtańszą herbatę expresową z biedronki zaparzoną na wodzie po 2zł/5l. Zupełnie inny, dużo lepszy smak.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: palipies »

Wracając co jakiś czas do Ostroleki,jestem zmuszony korzystać z wody i musze przyznać,że jest ona fatalna,czy (mo) poruszyliście już ten temat z sanepidem lub w jakikolwiek inny sposób?
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: palipies »

Dziekuje.Jednym słowem jarmark.
piotrrr
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:16

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: piotrrr »

Witam, to nie podważalny fakt, woda w Ostrołęce zawsze była kiepskiej jakości. Śmierdzi, a smakuje jeszcze gorzej. Psuje ona smak kawy,herbaty,zup itd. Ja znalazłem na to sposób już ponad 10 lat temu, kupiłem filtr molekularny i od tamtej pory mam codziennie świeżą,smaczną wodę. Nie kupuje wody w sklepie, bo od ponad 10 lat nie muszę.

Polecam zaufaną, solidną firmę z naszego regionu '' PERI - KK '' tel. 503091044
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: balboa »

Te filtry czyszczą trochę syfu, ale ich cena jest duża w stosunku do kożyści. Zmieniają zupełnie smak ale "czyszczą" też składniki mineralne.
Cały zestaw od 320 zł w górę. Roczny koszt eksploatacji od 80 zł w górę.
piotrrr
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:16

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: piotrrr »

Ja mam w zestawie z filtrami mineralizator, więc mam czyściutką wodę ze wszystkimi składnikami mineralnymi.Moim zdaniem cena w stosunku do korzyści jest w porządku.Mam czystą wodę w każdej ilości 24 h.Nie muszę dźwigać baniek z wodą, która nie jest tania, a zużywa jej się naprawdę dużo.
Ja za każdym razem przy wymianie wkładów jestem w szoku jak widzę wkład do filtrów który był biały jak został wkładany a po wymianie jest na nim do słownie gruba warstwa błota.I w takich momentach wiem,że gdybym nie miał filtra bym to wszystko co osadziło się na wkładzie miał w organizmie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: balboa »

Fajnie, fajnie. Napisz ile dobry mineralizator.
Zakup filtru warto rozważać jeśli nie ma się możliwości czy czasu żeby nosić wodę.
I nie poleca się go osobom z niedoborami mikroelementów.
piotrrr
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:16

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: piotrrr »

Trzeba wypić 100l wody jednorazowo żeby uzupełnić dobowe zapotrzebowanie na minerały w organizmie , a wystarcz zjeść jedno jajko i mamy to samo , więc masz wybór czy pić wodę taką jaka jest w kranie czy czystą bezpieczną 100% . Ostrołęcka woda jest tak kiepska, że po każdej kąpieli swędziała mnie skóra ale znalazłem na to sposób i w wyżej wymienionej firmie kupiłem i zamontowano mi filtr do kąpieli i problem ze swędzącą skórą znikł.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: gutek »

Ta woda to już od dłuższego czasu nadaje się tylko do umycia nóg do niczego więcej i prędko to się pewnie nie zmieni.
Tylko dlaczego mamy płacić za śmierdzącą, nienadającą się do użytku wodę tak jak za dobrą?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Woda w kranie - kiepska jakość

Post autor: balboa »

Trzeba wypić 100l wody jednorazowo żeby uzupełnić dobowe zapotrzebowanie na minerały w organizmie , a wystarcz zjeść jedno jajko i mamy to samo
Jakoś mi to przypomina bzdurne gadki akwizytaora-sprzedawcy.

Ile kosztuje zakup i eksploatacja filtra do kąpieli i jakie są uciążliwości jego używania ?
Znudziła mi się już ta gadka.
Chodzi mi o to, że woda za którą już płacimy powinna być smaczna, czysta i nie śmierdząca.

Jakby na około miasta było kilka jezior, albo jeszcze ze dwie Omulwie to latem można by zrobić strajk i prawie wcale tych ścieków z kranu z nie używać.
ODPOWIEDZ