Honorowi dawcy krwi

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

Krzysiek jak będę mieć od razu ci podeśle ;)
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Ok, to piszemy tzn. wujek pisze :) o basen i parkingi. Jak już będzie napisane to proponuje pogadać z paniami z punktu krwiodawstwa i zostawić tam petycję aby krwiodawcy się podpisywali. Jak już będzie dużo podpisów to będziemy działać dalej. A może niech każdy kto zna któregoś z radnych zacznie z nimi rozmawiać, nie będą wtedy zaskoczeni i zobaczymy jak liczą się ze swoimi wyborcami :) Ja będę oddawała krew po 9 marca to pogadam z paniami z punktu, chyba, że ktoś będzie wcześniej to można już zacząć.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

Ciekawa inicjatywa,zdecydowanie popieram.



Przykład,który może być jednym z argumentów:

Na mocy podjętej współpracy KHDK PCK „Hutnik Kraków” z Centrum Rozwoju Com Com Zone, informujemy, że każdemu krwiodawcy, chcącemu skorzystać z pływalni bądź siłowni, znajdującej się przy ul. Ptaszyckiego 6, na podstawie ważnej legitymacji Honorowego Dawcy Krwi, dzięki uprzejmości władz Centrum Rozwoju, przysługuje wejściówka z ulgą.

Poniżej prezentujemy tekst pisma, przekazanego prezesowi KHDK PCK „Hutnik Kraków” – Ryszardowi Janiczkowi, informującego o przysługujących ulgach dla krwiodawców.

„Centrum Rozwoju Com Com Zone informuje, że w ramach podziękowania za działalność osób będących Honorowymi Dawcami Krwi, przygotowało atrakcyjne ulgi związane z korzystaniem z zarządzanych obiektów sportowych. Oznacza to, że legitymacja Honorowego Dawcy Krwi uprawnia w Centrum Rozwoju do zakupu ulgowych wejściówek i karnetów na pływalnię i siłownię. Zapraszamy do odwiedzenia naszego – przyjaznego krwiodawcom – obiektu.Pragniemy zaznaczyć, że nasze wsparcie dla osób ofiarujących krew – najcenniejszy lek ratujący życie, wyrażamy również przez ścisłą współpracę z Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Hutnik Kraków” w zakresie zarówno profilaktyki, informacji, ale także wspólnej organizacji akcji krwiodawczych.

Z poważaniem: Piotr Danek – Kierownik d/s komunikacji Centrum Rozwoju Com Com Zone”.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Świetna rzecz, myślę, że trzeba wykorzystać to w petycji. I poszukać przykładów z innych miast, żeby mieć konkretne argumenty.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

W sobotę idę do wujka i piszemy :)
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Hej Olivier9393 napisaliście coś z wujkiem? Ja idę pojutrze oddać krew, mogłabym zanieść do zbierania podpisów.
barto0o
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2010, 7:07

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: barto0o »

widzę z temat chyba upadł a moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

Postaram się napisać petycję do końca marca,taki termin wydaje mi się realny.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

ja też poprę tą incjatywę swoim podpisem.

Dawajcie znać - jak idą prace nad petycją, będę podczytywać ten wątek.


Powodzenia.
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

w związku z tym,że bede miał troche wolnego czasu petycje napisze do 24 marca.
Pliszka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2012, 19:58

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Pliszka »

Jak to jest z tym odpisywaniem oddanej krwi od podatku? Podobno jest to możliwe ale jakie dokumenty trzeba dołączyć do rozliczenia?
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: zyrtex »

w punkcie krwiodawstwa dostajesz zaświadczenie o darowiźnie, wpisujesz w odpowiednią rubrykę w arkuszu PIT i już :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

palipies pisze:w związku z tym,że bede miał troche wolnego czasu petycje napisze do 24 marca.
jak tam idzie "praca nad pisaniem petycji"?
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

niestety,ale w ogóle nie miałem wolnego czasu,dlatego przepraszam,ale podejrzewam,że w przeciągu kilku najbliższych dni znajde chwile i napisze.
kapi
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2012, 17:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kapi »

zyrtex pisze:piszesz że oddajesz krew od 16 lat a zasłużonym się jest po oddaniu 15 u kobiet i 18 u mężczyzn - a guzik prawda - 5 i 6 litrów i jest się zasłużonym - trzeba tylko odebrać czerwoną książeczkę z napisem ZASŁUŻONY w PCK na Kościuszki.
Komunikacja miejsca - od 15 u K i 18 litrów u M.
Rzadko korzystam z wchodzenia bez kolejki, ale jak już się zdarzy to wyjaśniam spokojnie że jestem HKD z xx oddanymi litrami i nikt awantury nie robi.

Pisz Kasiu petycję a chętnie się pod nią podpiszę
Pozdrawiam
zgadzam się :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

kapi pisze:Pisz Kasiu petycję a chętnie się pod nią podpiszę

i ja dalej podtrzymuje deklarację podpisu pod petycją
gg 33063013
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Ja również :)
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

już raz obiecałem,ale do jutra do 16:00 napewno napisze.
mam wyrzuty sumienia,że nie wywiązałem sie z pierwszego terminu,ale miałem/mam ostatnio dużo obowiązków.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

palipies pisze:mam wyrzuty sumienia
miej :D
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

Zacznę od tego, że znalazłem informacje dotyczące Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Stora enso, więc warto byłoby skontakować się z osobami w nim działającymi, gdyż na pewno mają doświadczenie przy współpracy z samorządem.
To, co napisałem to tylko i wyłącznie zalążek, wersja robocza, wiec razem możemy wprowadzać poprawki. Przepraszam, że nie napisałem czegokolwiek w marcu, ale nie miałem wolnego czasu.

Ostrołęka, 6 kwietnia 2012 roku


Prezydent miasta Ostrołęka
Szanowny Pan Janusz Kotowski
Plac Generała Józefa Bema 1
07-410 Ostrołęka


My, niżej podpisani zwracamy się z wnioskiem umożliwiającym udostępnienie Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi III stopnia nieodpłatnego parkowania w ostrołęckiej strefie płatnego niestrzeżonego parkowania Wprowadzenie postulowanych zmian będzie stanowiło dowód uznania dla Honorowych Dawców krwi, którzy dzięki swojemu nie tylko dosłownemu oddaniu ratują ludzkie życie będące najważniejszą, niewymierną z istniejących wartości. Ponadto promowanie oraz docenienie krwiodawstwa stanowi szanse, aby liczba Honorowych Dawców Krwi stale wzrastała, co będzie miało pozytywny wydźwięk w życiu nie tylko lokalnej społeczności.

Z wyrazami szacunku
niżej podpisani
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

;D

Nareszcie, to teraz czekamy na konstruktywne opinie dotyczące sforumuowania w/w petycji i info kiedy i gdzie można oddać podpis.



Pozdro dla Ciebie palipies :)
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: palipies »

głęboka otchłań dziękuję ;)

Napisałem postulowane zmiany,a nie zmiana w związku z myślą by postarać się zwrócić z prośbą o zniżki w aquaparku,ale nie miałem koncepcji,jak to sformułować by nie brzmiało,jak lista życzeń.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

palipies pisze:by postarać się zwrócić z prośbą o zniżki w aquaparku
no właśnie uważam, że to jest fajny pomysł. Osobiście jestem zdania, że "włodarze naszego miasta" mogliby wprowadzić takie rozwiązanie.
Byłaby to w końcu "jakaś wymierna korzyść".

P.s Dla "tych którzy chcieli "przyczepić się do moich słów": nie jestem Honorowym Dawcą Krwi, nigdy też nie oddawałam tej krwi.
Natomiast z własnego doświadczenia i na podstawie własnych przeżyć i odczuć napiszę: rok temu byłam poddana bardzo poważnej operacji w szpitalu w Warszawie, potrzebna była krew, osoby z mojej rodziny oddały ją.
Ludzka krew jest "bezcennym darem" często ratującym życie. Ludziom, którzy Honorowo, Dobrowolnie oddają krew należy się wielki szacun .
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: głęboka otchłań »

Hej,

Jak z "tą petycją?" Działacie coś? Jeśli chodzi o podpis to dajcie znać na pw.
gg 33063013
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: behindblueeyes »

Pytanie takie małe z innej kategorii - jeśli mój organizm nie reaguje dobrze na oddawanie krwi (odpływam) - czy jest sposób na to, bym jednak tę krew mógł oddawać?
ODPOWIEDZ