Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

Witam

Tak jak w temacie u góry: gdzie kupię Dzbanek do filtrowania wody Brita lub Dafi, może być też innej firmy z wkładami.Czy ktoś z Was używa i widzi różnicę w smaku przefiltrowanej wody?Jaka jest cena tego dzbanka w sklepie, jaka cena filtrów wymienych.
Wiem, że co 4 tygodnie średnio należy je wymieniać.
W sumie sam dzbanek jako dzbanek jest mniej istotny (głównie pojemność) natomiast klu jest filtr, bo to on ma oczyszczać.
Nadmienię, że allegro nie wchodzi w grę.
Tylko sklep i to najlepiej jutro zakup.
gg 33063013
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: robertdeniro »

Na Hallera, w sklepie Partner (dawny El - Dom), wejście obok sklepu KOMFORT. Jeśli w danej chwili nie będzie to można zamówić, nie ma problemu. Panowie w sklepie są bardzo sympatyczni, zawsze doradzą i sprowadzą ewentualnie potrzebny towar.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

RobertDeniro dziękuje. A nie wiesz jaka jest cena tego dzbanka i jak z wkładami?
Jutro zamierzam się tam przejść i może jeszcze do L clerka.
gg 33063013
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: smerfetka26 »

W E.Leclerc'u widziałam chyba firmy Brita za bodajże 50 zł ale dosyć mała pojemność a większa chyba ok. 69 zł.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: robertdeniro »

głęboka otchłań pisze:RobertDeniro dziękuje. A nie wiesz jaka jest cena tego dzbanka i jak z wkładami?
Były po 75 zł, ale ceny się zmieniają, więc proponuję po prostu się przejść i zobaczyć.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: kasia pelasia »

W E'Leclerku kupiłam dzbanek Aquaphor za około 40 zł, pojemność chyba 2 litry, filtry w necie kupuje na allegro po niecałe 7 zł. za sztukę. Jestem zadowolona z tego dzbanka.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w moim wątku. :D

Kasia Pelasia a powiedz mi długo używasz tego dzbanka?
Aquaphor to chyba tańszy odpowiednik Brity.
Jak pisałam wcześniej najważniejszy w tym wszystkim jest filtr.
Właściwie to waham się między Britą ( ale wolałabym o większej pojemności, a co za tym idzie wiadomo cenowo wyższy koszt) a tańszym zamiennikiem Aguaphor.
A jak z filtrami? Odczuwasz różnicę?
gg 33063013
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: malymis »

małe sprostowanie - wody się nie oczyszcza ;)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

malymis pisze:małe sprostowanie - wody się nie oczyszcza

Mały misiu:
Zapewne twoja uwaga tyczy się do tego fragmentu mojego postu:
głęboka otchłań pisze: natomiast klu jest filtr, bo to on ma oczyszczać
Nie chciałabym aby dyskusja tutaj dotycząca nota bene zakupu dzbanka z flitrem przerodziła się w "psykówkę" lub odbijanie piłeczki na temat tego - kolokwialnie mówiąc "czyja racja jest mojsza" (podkreślam kolokwializm) w zakresie specjalistycznego słownictwa dotyczącego procesów uzdatniania wody.

Założony przeze mnie wątek miał na celu jedno: zorientowanie się gdzie mogę kupić ów "sławetny dzbanek", w jakiej cenie i jakie opnie są tych, którzy go użytkowali.

Mały misiu- czasem pisząc różne rzeczy "w ferworze wrażeń" nie zastanawiamy się specjalnie nad "starannym doborem słów" więc wykaż zrozumienie i pozwól by "forumowa wymiana zdań - jeśli takowa jeszcze będzie" dotyczyła tylko rzeczy kluczowej- owego dzbanka.

Nie mniej jednak bardzo dziękuje Ci za zwrócenie uwagi dotyczącej fragmentu mojej wypowiedzi.


P.s. Wiesz Mały Misiu- tak się składa, że komu jak komu, ale mi procesy "oczyszczania :jupi: i uzdatniania wody" nie są obce :D
gg 33063013
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: kasia pelasia »

Używam tego dzbanka od marca 2011 r. Jestem zadowolona, różnica w wodzie z dzbanka, a bezpośrednio z kranu jest kolosalna. Nie wiem jaka jest woda z Brity gdyż nigdy nie używałam, ale nie sadzę, żeby była jakaś szczególna. Ja szczerze polecam Aquqphor i filtry bodajże BS 100-15
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: zyrtex »

Brita - filtr około 20 zł, wymiana co miesiąc, smak wody - bez porównania z kranówą, zero kamienia na czajniku ( ponad 2 lata użytkowania ) , mała pojemność rekompensuje sobie wymianą wody w filtrze 3 razy dziennie - przed pracą , po pracy i przed snem :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: Infom »

Ostatnio kupiłem w Leclercu dzbanek Brita 3 litrowy za 40 zł bardzo dobra cena była. w sklepach internetowych wychodziło drożej!
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: malymis »

Tym bardziej jako osoba zaznajomiona z fachem powinnaś używać właściwego słownictwa i to jest bardzo smutne. Świadczy tylko o twojej nieprofesjonalności.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: shelly »

tak czytam co piszecie i chyba też się "zakręcę" za takim dzbankiem...
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

malymis pisze:Tym bardziej jako osoba zaznajomiona z fachem powinnaś używać właściwego słownictwa i to jest bardzo smutne. Świadczy tylko o twojej nieprofesjonalności.
Mały misiu przyjmuje z "pokorą" twoją opinię na temat używania niewłaściwego słownictwa w poście o dzbanku filtrującym :D


Dla zainteresowanych: tutułowy dzbanek można tak jak pisali forumowicze m.in nabyć w sklepie L'clerk (celowo napisałam m.in. być nie być posądzoną o "zbytnią promocję tego sklepu").
Ja swój nabyłam właśnie tam, jest to Brita Aluna o pojemności 2,4l w pakiecie promocyjnym z 2 wkładami Maxtra. Cena: 59,99 zł.
Widziałam jeszcze dzbanek o pojemności 3,5 l tej samej firmy w cenie bodajże 75 zł.
Na półce stały oprócz tego dzbanki innej firmy (polskiej ale nazwy nie pamiętam), które kosztowały około 49,99zł.
Cena pojedyńczego wkładu Maxtra w L'clerku wynosi 22,99 zł ( nieco drogo :( więc za radą Kasi Pelasi poszukam wkładów na allegro- może wyniesie taniej.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów wypowiadających się w moim wątku :D Dzięki.
gg 33063013
szamanka
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 09 maja 2010, 18:03

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: szamanka »

I ja też.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: kml700 »

głęboka otchłań a mogłabyś napisać czy opłaca się kupić taki dzbanek ?
Daje to coś?
Na razie kupuję wodę w biedronce 5l czy ta przefiltrowana dzbankiem jest podobna do tej z butelki ?
Duża jest różnica między taką przefiltrowaną a kranówką ?
Z góry dzięki za odpowiedzi .
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

kml700 napisał: głęboka otchłań a mogłabyś napisać czy opłaca się kupić taki dzbanek ?
Daje to coś?

Drogi kml700

Czy opłaca się kupić taki dzbanek: z mojej perspektywy opłacało się bo stwierdziłam, że co będę tachała z Biedronki baniaki 5 litrowe, kupię dzbanek i będę filtrować.

Pierwsze odczucia po wypiciu przefiltrowanej wody są takie, że wydaje mi się ona słodsza, parząc herbatę nie widzę nalotu jaki był widoczny po użyciu wody nieprzefiltrowanej. Myślę, że ta w baniakach z Biedronki jest porównywalną z tą przefiltrowaną.
Podkreślę, że po dłuższym używaniu dzbanka będe mogła się wypowiedzieć więcej.

Narazie proponuje by swoje opinie zamieściły te osoby, które dłużej korzystają z dzbanka.

P.s Wychodzę z założenia, że te 60 zł za dzbanek i miesięcznie 15 zł za filtr to nie aż tak duży wydatek i warto spróbować kupić ów dzbanek.
Pozdrawiam.
gg 33063013
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: kml700 »

Wielkie dzięki za odpowiedz .
Chyba rozejrzę się za tym dzbankiem bo mam już dość noszenia wody 5l.
A i jak ktoś używa już sporo to proszę o napisanie czy woda przefiltrowana jest dużo lepsza od tej z kranu i czy jest porównywająca z tą z butelki 5 l .
magdalena
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2012, 19:47

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: magdalena »

W media expert są brita i laica dzbanki i do tego jeszcze wkłady. Laica jest droższa ale później ma tańsze wkłady. Ja osobiście używam od pół roku tych dzbanków - woda nieporównywalna do tej z kranu czy przegotowanej z czajnika. Kawa z przefiltrowanej wody - to jest dopiero jej smak :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: głęboka otchłań »

Po ponad miesiącu użytkowania dzbanka mogę tu napisać kilka słów "recenzji".
Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na zakup dzbanka (szkoda, że tak pózno).
Odczuwam wyrazny "lepszy smak" wody po przefiltrowaniu. Przede wszystkim nie ma osadu w czajniku, jak również w szklance np. herbaty ( co wcześniej było bardzo widoczne).
Woda przefiltrowana moim zdaniem ma "lekki słodszy" posmak. Pije ją się ze smakiem poprostu.
Robiłam test: wypiłam pół szklanki wody prosto z kranu, oraz tej przefiltrowanej. Kubki smakowe czują różnice. Zapach wody również inny.
Filtr rzeczywiście zużywa się po miesiącu regularnego stosowania, o czym inforumuje wzkaznik umieszczony na wieczku.
Jedyny minus to cena wkładów: w ostrołęckich marketach około 22 zł. Wiem, że na allegro można poszukać taniej.

Jednym słowem JA polecam zakup dzbanka filtrującego ( niekoniecznie wymienionej wcześniej przeze mnie firmy, żeby nie było, że to reklama).

Sami musicie spróbować.
gg 33063013
Julitex
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2015, 7:39

Re: Dzbanek Brita, Dafi - w jakim sklepie w Ostrołęce kupię

Post autor: Julitex »

Jeżeli chodzi o Dafi to kupiłam w Stokrotce dzbanek za niecałe 20 zl, filtr za 12, pani przy kasie powiedziała mi, że trzeba patrzeć bo mozna kupić je za niecałe 10 zł, wcale nie trzeba na Allegro :)
ODPOWIEDZ