Netia- Szybki Internet

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Dzordi94
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2012, 15:37

Netia- Szybki Internet

Post autor: Dzordi94 »

Heja:D
Kto z was ma internet z netii w usludze ,,szybki internet" albo miał niech się udziela.

Ja mam obecnie też w netii ale na 1 mb, skończyła mi się umowa w październiku i nadal ciągne na 1 mb starsi podpisali umowę w tej usłudze ,,szybki internet" mówili im że będzie prędkość 20 MB. Mam intermet stacjonarny. wczoraj dopiero na maila przyszło potwierdzenie nowej umowy. Mieli pzysłać nowy router z pakietem HBO ale jeszcze go nie przyslali. Umowe przysłali na maila a dalej mam 1 mb. już dałoby się to przestawić moze? jeśli tak to powiedzcie jak? Wiecie o co chodzi?
Powiedzcie o co kaman? jaki to będzie router? I gdzie to HBO będzie, na Kompie odbieralo?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Netia- Szybki Internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Raczej temu nie zaradzisz, gdyż najpewniej jest to wina przeciążonych łączy od DSLAM do "rdzenia" sieci TPSA, który jest w Warszawie. Zakładam, iż jesteś podłączony do Netii w ramach BSA a nie LLU. Ten drugi rodzaj usługi raczej rzadziej ma takie kłopoty, gdyż Netia ma przeważnie nowocześniejszy sprzęt od TPSA (tzw. IP DSLAM), które mają szybsze przyłącza do sieci szkieletowej.

Pewnie jesteś z Wojciechowic lub obrzeży naszego miasta. Niestety duża liczba klientów w takich miejscach (ze względu na brak konkurencji stacjonarnej) i brak rozbudowy infrastruktury ma takie skutki :(.
Dzordi94
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2012, 15:37

Re: Netia- Szybki Internet

Post autor: Dzordi94 »

dzwonilem do działu technicznego netii i mi koleś mówił że narazie testują tą usługę, że to są ich testy. Mówił że tym wahaniom nie da się zaradzić ale do 10 marca wszystko już będzie wporządku cała sieć i cała prędkość będzie śmigać na 20 MB. nie będzie takich wahań. czy to możliwe?
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Netia- Szybki Internet

Post autor: antonio »

Ej gdzie można założyć internet NETIA w Ostrołęce. byłem w neostradzie na kopernika i chciałbym porównać oferty, posłuchać co ma do powiedzenia pracownik netii
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Netia- Szybki Internet

Post autor: Qrzysio »

W salonach Play.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Netia- Szybki Internet

Post autor: antonio »

dzięki już się tego doczytałem na forum MO

szkoda tylko że jak sie w google wpisuje" netia ostrołęka" nie ma takiej informacji o salonach play to porostu trzeba wiedzieć
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
ODPOWIEDZ