koszty związane z pogrzebem

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

koszty związane z pogrzebem

Post autor: Tarrou »

Ile w Ostrołęce kosztuje wyprawienie osobie zmarłej pogrzebu? Chodzi mi o wszystkie koszty związane z opłatami kościelnymi, zakładu pogrzebowego i ze stypą w lokalu gastronomicznym.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: Olivier9393 »

w Kościele jak dobrze pogadasz to ks weźmie z 200 zł :)
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: miley »

Za 200zl to cieszko bedzie ksiedza załatwic, srednio biorą 600-800zł, a w Troszynie Ks.Tadeusz życzy sobie 1500zł , zakład pogrzebowy około 3-4tys zalezne od wyboru , Trumny itp.W Kwocie od 5 do 6 tys powinno sie wyrobić , nie liczę stypy.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: Olivier9393 »

Miley , jak sie zagada z ks i sie powie że ciężka sytuacja w domu itp , to wiem że biorą na prawdę mało (od mojej cioci , proboszcz z klasztoru wziął 1 grosik)
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: miley »

Olivier9393 masz racje , pod warunkiem że trafisz na ksiedza z powołania , są tacy gdzie nie ma mowy o targowaniu sie .Nie maja sumienia tylko liczy sie ekonomia i trzeba wykupić ostatnie pożegnanie , znam to z własnego doświadczenia...
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: Bart3kk »

W styczniu odbywał się pogrzeb mojej babci :cry: ksiądz za uroczystości wziął 800 zł, za "wejście" na cmentarz w Rzekuniu drugi proboszcz wziął 200, firma pogrzebowa ok. 3000-3500, stypa na 20 osób na Zakładach Mięsnych ok. 500(ciepły obiad,kompot,ciasto). Nie wiem tylko jak kształtują się ceny postawienia nagrobków. Państwo zwraca 4000 zł.
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: nusiaczek »

Ostatnio ksiądz wziął od nas 800 zł (Msza w domu pogrzebowym i potem na cmentarz. Baa ksiądz sobie jeszcze wymyślił, że za samą Mszę tyle weźmie a w miejscowości, gdzie jest cmentarz inny ksiądz musi 'zrobić swoje' na cmentarzu i znów kasa. Na szczęście księża się skontaktowali i Ostrołęcki pojechał na cmentarz do innej miejscowości i Msza za te 800 zł - paranoja.) organista ok.300 zł. Dom pogrzebowy kosztował nas bodajże 4 tysiące. Co do stypy to nie wiem, bo w tym wypadku nie robiliśmy. Państwo zwróciło 4 tysiące.
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: Tarrou »

Dziękuję za informacje
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: malykazio »

No i dobrze, że państwo ograniczyło zasiłki pogrzebowe. Przy ostatnim pogrzebie jaki pamiętam firma pogrzebowa wyliczyła tak koszty żeby wyszło dokładnie tyle ile mogą dostać zasiłku pogrzebowego. "Oni się zajmą formalnościami", "oni na podstawie pełnomocnictwa wszystko załatwią" itd. Potem nagle zasiłki pogrzebowe obniżyli i okazało się, że jednak można taniej.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: koszty związane z pogrzebem

Post autor: Qrzysio »

Dokładnie. Tak było od dawna. Koszt pogrzebu w zakładzie pogrzebowym wynosił tyle, ile zasiłek. Zawsze tak będzie.
ODPOWIEDZ