Bezpańskie psy - przestroga

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
DzeSss
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:35

Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: DzeSss »

Dnia 3 kwietnia 2012 roku o godzinie około 21 na obwodnicy przy ulicy Bohaterów Warszawy zaatakowało mnie stado bezpańskich psów które wyłoniły się z pobliskich tzw "łączek".

Na początku wyglądało to niewinnie, pojawił się jeden pies a po chwili było ich aż 5, które były wrogo nastawione, na początku próbowałem uciekać, ale właśnie to spowodowało, że te psy stały się bardziej agresywne i chciały mnie pogryźć, opanowałem się i przestałem biec, powoli sie wycofując przez około 150m i właśnie to pomogło

wiec niech to będzie przestrogą dla ludzi którzy chodzą koło tzw łączek
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2012, 22:31 przez DzeSss, łącznie zmieniany 1 raz.
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: SKARGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: mcaron07 »

polecam skrzynkę skarg, w naszym mieście inaczej chyba nic nie da się załatwić inaczej.
albo 'co nas boli' w TO
DzeSss
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:35

Re: PRZESTROGA

Post autor: DzeSss »

jednak sie dodzwoniłem na straż miejską
sprostowałem swój wątek
miriam18
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2012, 7:46

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: miriam18 »

cztery lata temu bezpańskie psy pogryzły mojego ojca, dzwoniliśmy do staży miejskiej, wtedy straż interweniowała
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: Infom »

DzeSss pisze:opanowałem się i przestałem biec, powoli sie wycofując przez około 150m i właśnie to pomogło

dzięki za porady muszę w razie czego do nich się zastosować :)

...a swoją drogą nie wiem kiedy ostatni raz była wyłapywanka psów, na pewno jest problem potem gdzie je umieścić. tak więc pewnie to nie takie proste
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: JanuszPL »

Miałem podobną sytuację ale byłem wtedy na rowerze, więc łatwiej mi było uciec. Było to przy ul. przemysłowej, przy torach kolejowych. Możliwe, że była to ta sama grupa kundli.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: majster »

Wiosna zaczynają się okresy "godowe" w marcu koty w kwietniu psy a w maju ...
Nie wszystkie biegające psy są bezpańskie ,właściciele czworonogów w tym okresie powinni bardziej pilnować swoich pupili bo potrafią niespodziewanie zniknąć i powiększyć stado.
Podjęto uchwałę o znakowaniu i moim zdaniem wszystkie odłowione powinny być oznakowane i jak zgłosi się po nie właściciel zarejestrować go w bazie i obciążyć kosztami.
Spotykając takie psy nie należy uciekać ani ich drażnić to raczej nie będą atakowały.
DzeSss
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:35

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: DzeSss »

dyżurny straży miejskiej powiedział mi, że 13 kwietnia 2012 roku będą odławiać takie psy,

nie wiadomo kogo te psy są i podczas tego zdarzenia nie wiedziałem czy te łączki z których wybiegły to czyjaś posesja, ale na 2 dzień zauważyłem, że jednak ten teren do kogoś należy. I moje pytanie jest takie nawet jeśli te psy są bezpańskie a wybiegły z czyjejś posesji, to czy właściciel tej posesji odpowiada za te zwierzęta czy nie ?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: balboa »

Słyszałem niedawno o podobnym zdarzeniu w tamtej okolicy, konkretnie na hałdach.

Za bezpańskie chyba nikt nie odpowiada. Może Urząd Miasta za to że w obrębie miasta biegają i atakują takie watahy.

A ja chciałem zwrócić uwagę na te "pańskie". Czesto można zobaczyc np. w parku duże psy bez kagańców. A na wale przeciwpowodziowym i innych podmiejskich okolicach to własciciele już mocno przesadzają bo puszczaja duże psy zupełnie luzem. Podziwiam odwagę osób uprawiających tam jogging. Biegnąca osoba bardziej zwraca uwagę psa niż idąca.
andrzejM
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2012, 19:45

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: andrzejM »

witam.może ktoś widział rottweilera biegającego gdzieś w Ostrołęce lub okolicach.zaginął mi na początku kwietnia i do tej pory nikt nie widział i nikt nie słyszał,a pies jest bardzo duży, ale niestety łagodny,będę wdzięczny za każdą informacje,
Awatar użytkownika
knoxville
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 28 paź 2011, 13:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: knoxville »

AndrzejM - trolling rewelka.
Jak Ci zginął na początku kwietnia, to go szukaj w Kruszewie.
andrzejM
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2012, 19:45

Re: Bezpańskie psy - przestroga

Post autor: andrzejM »

w Kruszewie go nie ma ,i Ostrowi też.ktoś musiał go sobie przygarnąć.:(
ODPOWIEDZ