Praca dla ekonomistki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Praca dla ekonomistki

Post autor: kalinka1203 »

Witam!
Jak myślicie czy są jakieś realne szanse na znalezienie pracy po studiach ekonomicznych w naszym mieście? w tym roku kończę studia i chciałabym się dowiedzieć co o tym myślicie za wszelkie informacje dziękuje i pozdrawiam:)
izabela
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2012, 8:34

Re: Praca dla ekonomistki

Post autor: izabela »

najprędzej znajdziesz pracę w księgowości (o ile posiadasz dodatkowe umiejętności -np. kurs dla samodzielnych księgowych, jakieś szkolenia, trochę praktyki) w małej firmie albo biurze rachunkowym . Zdarzały się oferty dla kontrolerów finansowych czy analityków - pojedyncze przypadki, ale stawiano wymóg - doświadczenie ( bądź co bądź to samodzielne stanowiska), moim zdaniem trzeba nastawiać się na szukanie pracy niekoniecznie na miejscu, jeśli są ambicje - to tym bardziej szukać w Polsce
Matmajk
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:36

Re: Praca dla ekonomistki

Post autor: Matmajk »

hmmm.... wątpie. A interesuje Ciebie księgowość czy to musi być wyłącznie stanowisko- ekonomista. Bo jak to drugie to nie licz. Prędzej księgowa bądź np w banku na kasie
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: Praca dla ekonomistki

Post autor: kalinka1203 »

Robie specjalizacje finanse i rachunkowość więć troche pojęcia o tym mam,ale doświadczenia nie....
Dodatkowo robie drugi kierunek finanse i bankowość, sprawdzałam troche na portalu pracuj.pl troche jest pracy dla ekonomisty, ale wszędzie potrzebne jest doświadczenie....
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: Praca dla ekonomistki

Post autor: kalinka1203 »

A jak sądzicie czy po skończeniu studiów mam szanse dostać dotacje np. z UE, na studiach miałam, wiele przedmiotów o założeniu własnej działalności, podstawy księgowości tez mam. Gdzie się udać o uzyskanie więcej informacji na ten temat, czy ktoś z Was starał się o taka zapomogę?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Praca dla ekonomistki

Post autor: elfik »

Trzeba być zarejestrowanym w UP.
Jeżeli z UP - to nabór już dawno skończony, pewnie nawet wyniki już były (preferowane osoby - przed 25 r.ż. lub po 50, niepełnosprawne, ze wsi, długo zarejestrowane w UP - to tak jakby co :)), jeśli z WUP - to na razie nie wiadomo kiedy będą dotacje.

Czy masz szanse? Teoretycznie ma ją każdy, kto spełnia ustalone przez nich warunki. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz ;)
ODPOWIEDZ