Praca w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
malykazio
starszy chorąży sztabowy

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Zgadza się :) Chociaż ładnie odręcznie napisane CV na pewno zwróciłoby moją uwagę. Z drugiej strony jak dostaję w odpowiedzi na ogłoszenie (gdzie napisałem na jakie stanowisko szukam osoby i w jakiej firmie) listy motywacyjne adresowane do wójta, dyrektora sklepu to po prostu aż mi się niedobrze robi.
behindblueeyes
starszy chorąży

Post autor: behindblueeyes »

Zajmowałem się niejednokrotnie rekrutacją: 99% osób nie wysyła listów motywacyjnych.
Jak dla mnie, jest to przerost formy nad treścią, to o czym piszesz, Kaziu.
Piotrek00
starszy szeregowy

Post autor: Piotrek00 »

Dla mnie to normalne, że jak aplikuje na stanowisko i nie ma prośby o list motywacyjny to go nie wysyłam. Jedynie jak aplikuje do firmy, a nie ma konkretnego ogłoszenia o konkretne stanowisko a jedynie informacja, że osoby chcące podjąć pracę mogą słać CV na ogólnego maila HR to załączam CV i LM. A prawda jest taka, że LM nikt przecież w większych firmach nie czyta. Dostają stosy CV dziennie, od razu odrzucają najgorsze a resztę trzeba jeszcze jakoś przeanalizować i porównać. To co mówić o wczytywaniu się w listy - sprawdza się, czy jest i do kosza :)
behindblueeyes
starszy chorąży

Post autor: behindblueeyes »

Kaziu, po co logujesz się z drugiego konta? To już drugie miejsce, gdzie stajesz we własnej obronie. Jaja normalnie.. :-)
Piotrek00
starszy szeregowy

Post autor: Piotrek00 »

Tak, zarejestrowałem drugie konto, żeby poprzeć siebie w dywagacjach o czytaniu CV i LM przez pracodawców na forum Mojej-Ostrołęki. Teoria spiskowa godna Antka Macierewicza. Poza tym może słabo analizuje treść, ale ja chciałem swoim postem luźno coś wnieść do tematu. Napisałem, kiedy wysyłam LM a kiedy nie, i że pracodawcy raczej go nie czytają. Kazio napisał, że ludzie adresują LM do osób niezwiązanych ze stanowiskiem. Może jestem głupi, ale proszę, wskaż mi związek między tymi wypowiedziami...
Awatar użytkownika
palipies
chorąży

Post autor: palipies »

Piotrek,nie ma sensu wdawać się w dyskusję z tym użytkownikiem,po prostu szkoda czasu.

jestem stryjkiem małegokazia,żeby uprzedzić insynuacje.
"Ważniej­sze od przet­rwa­nia jest zacho­wanie swo­jego człowieczeństwa" G. Orwell
malykazio
starszy chorąży sztabowy

Post autor: malykazio »

Czasem pracodawca wyraźnie zaznacza, że chce otrzymać LM. Jeśli ktoś w takiej sytuacji go nie wysyła to znaczy, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, albo nie chce tej pracy. Proste. Poza tym niektórzy wysyłają LM sami z siebie. Jeśli list jest dobry to może pomóc takiemu kandydatowi, jeśli jest słaby to go pogrąży. W każdym wypadku coś wniesie do sprawy. Dalej. Obowiązku podawania płci, wieku, zainteresowań, stanu cywilnego też nie a mimo wszystko praktycznie każdy podaje...
Do reszty wypowiedzi bbe szkoda się w ogóle odnosić.
Self
szeregowy

Praca w Niemczech.

Post autor: Self »

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć może od osób z forum, czy są jakieś pozytywne/negatywne opinie na temat pracy w Niemczech, umieszczonej w ogłoszeniach, coś czego nie widać okiem zza monitora.
Pozdrawiam.
cicero
starszy szeregowy

Post autor: cicero »

do Bart3kk ale czy do każdej pracy potrzebne jest CV,ja rozumiem nauczyciel itp ale zwykły sprzedawca,sprzątaczka,budowlaniec itp itd to już lekka przesada
mondeo
plutonowy

Post autor: mondeo »

behindblueeyes pisze:Zajmowałem się niejednokrotnie rekrutacją:
chłopie czego ty nie robiłeś, nie porównuj rekrutacji w firmie do załatwienia komuś roboty w budowlance na czarno
Nie masz o tym żadnego pojęcia więc nie udzielaj się !!! chyba że masz dwie osobowości bo TYM działem w firmach zajmują się kobiety n
ODPOWIEDZ