Kibicuj Rodzinie PL

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

malykazio pisze:A do czego jest powołany mężczyzna i kto go powołał? Jaki jest prawdziwy mężczyzna? Pracuje na budowie / w fabryce, przychodzi po pracy do domu, zżera schabowego i siedzi z piwem przed telewizorem?
Twój temat, który został zignorowany został być może zignorowany z tego powodu, że z posta nic nie wynikało. Nie wiadomo co to za akcja "Kibicuj rodzinie", żadnego opisu ani nic. Nie zachęciłeś też do oglądania filmiku na Youtube a nie każdemu chce się go ściągać i oglądać w ciemno, nie wiedząc co tam jest.
Też uważam, że równouprawnienie w wersji promowanej przez ruchy feministyczne to nieporozumienie. Nie zmienia to faktu, że jestem za równymi prawami kobiet i mężczyzn, choć nie uważam, że obie płcie są takie same. Jestem przeciwny jakimkolwiek odgórnym parytetom i wyrównywaniu szans na siłę.
Kolega w innym wątku odniósł się do tego tematu. Jako, że nie chciałem kontynuować tam nietematycznej rozmowy, wkleiłem w tym miejscu, by zachować porządek rozmowy, tym bardziej, że odpowiedź znajduje się w załączonych tu linkach.

Proszę mi wybaczyć, że nie opisałem w szczegółach, co to dokładnie za akcja. Nie chciałem, by to było odebrane, jako propaganda. Dlatego załączyłem link, w którym jest odniesienie do treści przedsięwzięcia. Z tego samego powodu, jak w przypadku linku, nie zachęciłem w paru zdaniach do obejrzenia załączonego teledysku. Kto wejdzie i obejrzy, zrozumie, o czym piszę. Do niczego nie będę jednak zachęcać ani na siłę przekonywać.

Co do kwestii równouprawnienia, miałem okazję zapoznać się z wynikami pewnej ankiety, u dziewczyny, która oddawała pracę magisterską na psychologii; ankiety, w której czarno na białym widziałem, że kobiety nie zgadzają się z dzisiejszą feministyczną polityką walki o ich prawa, uważając to za lekko przesadzone.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

W dalszym ciągu nie czuję się zaproszony do dyskusji. Szkoda mi też czasu na oglądanie filmików o których nic nie wiem. Nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi.
Oczywiście, że większość kobiet nie chce równouprawnienia w wydaniu skrajnym - feministycznym. Z tego co widzę kobiety chcą równouprawnienia rozumianego jako partnerstwo i poważne traktowanie.
Co do propagandy to dobra propaganda nie jest zła. Nie widzę nic złego w poleceniu czegoś na forum, tylko niech to będzie okraszone odpowiednim komentarzem i ewentualnym wskazaniem jakie relacje łączą polecającego z czymś / kimś polecanym.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

Nie widziałem jakoś w tym teledysku kryzysu ojcostwa. Była za to walka, przemoc, powoływanie się na Boga i przywoływanie jego imienia. Odebrałem to w ten sposób: Boże daj mi siłę bym dalej mógł jeździć, lać po mordzie, strzelać. Nie ma to nic wspólnego z pozytywnie rozumianą męskością. Nie ma tam zbyt wiele o pielęgnowaniu rodziny, o domowych obowiązkach. Jest za to macho-man, który wraca do domu, gdzie czeka na niego żona (kura domowa?) i dziecko. Wraca do domu, żona powinna czekać, pochwalić, przytulić itd. Za dużo w tym wszystkim religii za mało rodziny. Poza tym mam wrażenie, że klip promuje katolicki model rodziny, który oceniam jako kura domowa + mąż władca.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

Nie oglądałem filmu i nie zamierzam. Zostałem skutecznie zniechęcony, bo nie lubię nadmiaru ideologii.
behindblueeyes pisze:Poza tym... popełniasz podstawowy błąd, za innymi, którzy nie do końca godzą się z chrześcijańskimi wartościami. Skupiłeś się tylko na tym aspekcie, który zraził Twoje oczy (z tą walką i przemocą to blef chyba z Twojej strony - uganianie się za przestępcami, to rzecz naturalna w pracy policjanta - w tym filmie ten zawód stanowi wartość symboliczną, pokazująca dwie strony medalu: życie zawodowe i osobiste)
Tzn. jaki? Walka i uganianie się za przestępcami to chrześcijańskie wartości, z którymi się nie godzę? Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Tak naprawdę to kiepski zawód został wybrany. Już lepszy byłby strażak, lekarz z karetki pogotowia, górnik czy jakiś inny. Nie ma większych problemów w zestawieniu życia zawodowego z osobistym... cały dzień pracuje, wraca do domu, poświęca czas rodzinie, wspólne rozmowy, odrabianie lekcji z dziećmi, wspólny obiad, spacer, wyjście do kina itd. Nie trzeba było mordobicia by to pokazać.
behindblueeyes pisze:Nie wątek religijny jest w filmie najważniejszy, ale akcent na właściwą pozycję i rolę mężczyzny w społeczeństwie, rodzinie, a także i pracy.
Czyli jaka jest ta "właściwa" pozycja?
behindblueeyes pisze:Stereotypu ze wspomnianą domową kurą może nie będę komentował..
Dlaczego? Przecież tak właśnie jest... mnóstwo osób uważa, że kobieta powinna siedzieć w domu i dzieci bawić a facet powinien tylko pieniądze przynosić. Jeśli mamy dyskutować o rodzinie i pozycji ojca to nie uciekaj od dyskusji, choćbyśmy się w poglądach nie zgadzali. Po to chyba założyłeś ten wątek by dyskutować.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Przywykłem do tego, że do wszystkiego skutecznie się zniechęcasz, już z zasady.. :wink: Jeśli nie chcesz oglądać, w jakim celu mam obszerniej pisać na ten temat? Nigdy nie wchodziłem - wyrzucony przez drzwi - oknami. Co miałem napisać na początek, napisałem. Jeśli ktoś inny zechce, napiszę ewentualnie więcej. W filmie nie ma nadmiaru ideologii, jeśli już tak Ci to przeszkadza. W przypadku wartości chrześcijańskich, wielu osobom przeszkadza choćby fakt jednej wzmianki, którą mogą odbierać dwuznacznie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Przywykłem do tego, że do wszystkiego skutecznie się zniechęcasz, już z zasady..
Bo jestem z natury leniwy, choć się staram...
behindblueeyes pisze:Jeśli nie chcesz oglądać, w jakim celu mam obszerniej pisać na ten temat?
Bo miała być dyskusja na temat roli mężczyzny a nie na temat filmu.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Według Ciebie czy według założenia tego tematu?
behindblueeyes pisze:Czy ktoś z Was może wie, kiedy będzie akcja w Ostrołęce?
Według tego, czego Ty oczekujesz, nie da się prowadzić dalej rozmowy, bo filmu streszczać nie będę.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Według Ciebie czy według założenia tego tematu?
Może według Ciebie? Sklerozę masz? A co pisałeś w tym wątku: http://forum.moja-ostroleka.pl/viewtopi ... 107#p58107? Przypomnę Ci: odsyłałeś do tego tematu w celu prowadzenia dalszej dyskusji.
behindblueeyes pisze: W załączonym wątku można byłoby kontynuować dyskusję na temat roli mężczyzny i kobiety w rodzinie, bo tu już schodzimy trochę na inny temat, niż pierwotne było tego założenie

viewtopic.php?f=1&t=7604
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Zawsze musisz mieć rację? To despotyczna wada. Przeczytaj dwa razy, zanim ocenisz. Czyżby wszyscy byli idiotami, tylko nie ty? Bo tylko ty wszystko widzisz w poprawny sposób? Główne założenie i nurt dyskusji a luźna dygresja ....... aż strach skomentować dalej, bo rozwalisz w kolejnym temacie dyskusję.
behindblueeyes pisze:Według tego, czego Ty oczekujesz, nie da się prowadzić dalej rozmowy, bo filmu streszczać nie będę.
Nie zmusisz mnie do streszczenia filmu, bo wiem, że taki jest Twój cel.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

Po prostu uważam na swoje słowa i biorę za nie odpowiedzialność. Nie chlapię jęzorem na lewo i prawo. Nie zawsze mam rację. Jeśli nie mam to jestem otwarty na konstruktywną krytykę a nie na zasadzie "nie, bo nie".
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Powtórzę raz jeszcze - czytaj dwa razy, zanim odpowiesz:
behindblueeyes pisze:Według tego, czego Ty oczekujesz, nie da się prowadzić dalej rozmowy, bo filmu streszczać nie będę.
Nie zmusisz mnie do streszczenia filmu, bo wiem, że taki jest Twój cel.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Nie zmusisz mnie do streszczenia filmu, bo wiem, że taki jest Twój cel.
Absolutnie. W poście http://forum.moja-ostroleka.pl/viewtopi ... 203#p58203 masz dwa pytania zupełnie niezwiązane z filmem:
1. Czyli jaka jest ta "właściwa" pozycja? (w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie: "Nie wątek religijny jest w filmie najważniejszy, ale akcent na właściwą pozycję i rolę mężczyzny w społeczeństwie, rodzinie, a także i pracy.")
2. Pytanie o stereotyp kury domowej.
Czyżby brak argumentów zasłaniasz niechęcią do dyskusji i odsyłaniem do filmu?
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Zlituj się. Odpowiadałem na to.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Zlituj się. Odpowiadałem na to.
Chyba nie w tym wątku :P
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

Nie minęła nawet minuta od lektury ostatniego wątku a Ty nie zdobyłeś się na żaden intelektualny wysiłek zrozumienia tego, co kieruje do Ciebie dyskutant, tylko piszesz od rzeczy. Sorry. Myślałem, że piszę z kimś dorosłym.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

Zadałem w tym wątku pytania. Odpowiedzią na nie były Twoje teksty: "Jeśli nie chcesz oglądać, w jakim celu mam obszerniej pisać na ten temat?"

I tyle. Po prostu nie masz nic do powiedzenia poza bezmyślnym i bezrefleksyjnym odsyłaniem do filmu. Nie masz swojego zdania i tyle.
behindblueeyes pisze:Myślałem, że piszę z kimś dorosłym.
Ty niby jesteś dorosły? Odpowiadając w taki sposób: "Jeśli nie chcesz oglądać, w jakim celu mam obszerniej pisać na ten temat?" A może i Ty tego filmu nie oglądałeś tylko na jakimś streszczeniu czy pseudoanalizie bazujesz, dlatego nie masz swojego zdania?
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: behindblueeyes »

malykazio pisze:Nie masz swojego zdania i tyle.
Swoje zdanie określiłem, tylko ty nie skorzystałeś z propozycji obejrzenia filmu. Z zasady, zwykłej złośliwości? Z lenistwa? Powodów nie dociekam. Do niczego nie nakłaniam. Proponuję jedynie.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

behindblueeyes pisze:tylko ty nie skorzystałeś z propozycji obejrzenia filmu.
behindblueeyes pisze: Z zasady, zwykłej złośliwości? Z lenistwa? Powodów nie dociekam.
behindblueeyes pisze: Powodów nie dociekam.
aha
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "Kibicuj Rodzinie" w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Swoje zdanie określiłem, tylko ty nie skorzystałeś z propozycji obejrzenia filmu. Z zasady, zwykłej złośliwości? Z lenistwa? Powodów nie dociekam. Do niczego nie nakłaniam. Proponuję jedynie.
To miałeś swoje zdanie czy Twoje zdanie jest takie jak w jakimś filmie? Jeśli takie jak w filmie i na dodatek nie potrafisz go powtórzyć to mam rację, że własnego zdania nie masz. Filmu nie obejrzałem, bo mnie do niego nie przekonałeś. Nie wskazałeś co w nim wartościowego a szkoda mi po prostu czasu by go marnować na film polecany przez ludzi, którzy nie mają własnego zdania.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Seans Filmowy - za darmo - 0 zł - RANDKA MAŁŻEŃSKA

Post autor: głęboka otchłań »

bbe - coś mi się zdaje, że się "obraziłeś na forum". Skąd twoja aktywność teraz?
gg 33063013
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: Za darmo do kina z mężem / żoną! 17 czerwca, w OCK.

Post autor: wanna »

Z mogę pójść z konkubentem, czy to już nie wypada? :faja:
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Za darmo do kina z mężem / żoną! 17 czerwca, w OCK.

Post autor: behindblueeyes »

Pewnie. Jak najbardziej. Czemu nie?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Za darmo do kina z mężem / żoną! 17 czerwca, w OCK.

Post autor: malykazio »

behindblueeyes pisze:Pewnie. Jak najbardziej. Czemu nie?
Bo to nie mąż i nie rodzina, bo życie z konkubentem w związku pozamałżeńskim to grzech...
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Za darmo do kina z mężem / żoną! 17 czerwca, w OCK.

Post autor: behindblueeyes »

A o ósmym Przykazaniu słyszałeś?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Za darmo do kina z mężem / żoną! 17 czerwca, w OCK.

Post autor: balboa »

Co ma się do tego ósme przykazanie ?

A może przyjść koleżanka ze swoją kochanką ?
ODPOWIEDZ