Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
BelzeBuB
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2012, 9:43

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: BelzeBuB »

Ja bym ściągnął KIK niemiecka sieć textylna tania, mueller perfumeria, centro tanie obuwie,
ale tak jak moi przedmówcy myślę że w Oce potrzeba firm zatrudniających dużo ludzi.
a galeria to nie jest solidny pracodawca, niestety :/
Karolina11a
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:01

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Karolina11a »

Chciałabym, żeby znalazły się sklepy dla młodych ludzi.Typu H&M, Bershka, New Yorker, Tally Weijl oraz jakieś kawiarnie, Subway, KFC :)
seether66
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2012, 23:52

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: seether66 »

W tej galerii powinno znaleźć się przede wszystkim to, czego do tej pory w Ostrołęce nie ma(lub jest, ale takie, że szkoda gadać). Koniecznie sklep muzyczny z prawdziwego zdarzenia, np. RIFF. Potrzebny jest również market budowlany jak OBI czy Castorama. Na pewno ktoś postawi na kolejną restauracje typu fast food. Wystaczy spojrzeć na to co dzieje się teraz w McDonalds, popyt na to w tym mieście jest spory. Powinno pojawić się KFC. Przydałby się również market sportowy, np. Decathlon lub GO SPORT. No i oczywiście Empik, dalej nie rozumiem dlaczego nie ma go w obecnej niby galerii...
arekkwiatek1
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2012, 2:12

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: arekkwiatek1 »

myślę że EMPIK , IKEA , noi jakis SKLEP MUZYCZNY z gitarkami keyboardami itp :P noi jakis SKLEP WĘDKARSKI
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: xlukim »

Jakoś nikt nie wspomina o sklepie ,który będzie dobrze wyposażony w komputery w raz z serwisem. :roll:
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: marcin22 »

Subway, musi być !!
Empik, też powinien być !
KFC? niema sensu... chyba że na miejscu mcdonald's :twisted:
H&M, ZARA, NY ? taniej na rynku i taka sama trwałość :p powinny być tanie jakieś te ciuchy a nie za portki ponad 100zł , przesada
Saturn (rtv/agd), też przydałby się.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: xlukim »

Powoli bo wam serca popękają...;))))))))))))))))))))))))
Do takiej totalnej wiochy takie sklepy ha ha ha ha
...wystarczy to co jest i tak za dużo jest...sklep na sklepie ...:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
PENXI
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2011, 8:59

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: PENXI »

Orsay, Zara, H&M
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Piotrek00 »

Chcecie Sphinxa to otwórzcie, ~połowa lokali tej marki to franczyza :) Lokale takie raczej tu nie powstaną, bo muszą spełniać określone standardy, co równa się temu, że na początek trzeba w nie wpakować sporo kasy. A w Ostrołęce nie zwrócą się tak szybko jak w dużych miastach, więc jest to zbyt ryzykowna inwestycja. No, chyba, że coś na kształt Sphinx "express" bo wiem, że firma miała testować takie możliwości, ale nie wiem na czym sprawa stanęła.
ccc
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2011, 21:32

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: ccc »

A gdzie ta galeria powstaje?
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: palipies »

ccc pisze:A gdzie ta galeria powstaje?
Na łące przy Gorbatowa i Goworowskiej.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Czy wiadomo, jakich granic będzie ona sięgać, w zakresie lokalizacji?
Tj. gdzie się będzie zaczynać, a gdzie kończyć?
Czyli łąka, jako miejsce cyrków, karuzeli, przejdzie do historii..?
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: marcin22 »

Kiedy oni zaczną tam robić? Bo jak na razie to widzę że pustka, żadnych koparek, buldożerów... :>
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Piotrek00 »

No i jest pozwolenie na budowę :)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: elfik »

zastanawiam się skąd te wszystkie (a jest ich znaczna większość) negatywne opinie o galerii? Że niepotrzebna, że zniszczy lokalny handel, że chińszczyzna.. To chyba prywatny wybór każdego z nas gdzie i za ile robi zakupy..?
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Piotrek00 »

Prywatny wybór i prywatne opinie :) Galeria na pewno potrzebna, dobrze, że powstanie teraz, bo potem byłoby ciężko. Szkoda, że jesteśmy w tyle w stosunku do Łomży, bo przez to parę marek może zrezygnować z wejścia na ostrołęcki rynek. Ja ogólnie cieszę się z powstania galerii, no ale z drugiej strony szkoda też uliczek takich jak Kilińskiego czy Głowackiego z których sporo handlu zniknęło już po Aliusie, a w jakichś utopijnych wizjach widziałbym tam naprawdę fajne uliczki :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: shelly »

marcin22 pisze:Kiedy oni zaczną tam robić? Bo jak na razie to widzę że pustka, żadnych koparek, buldożerów... :>
wczoraj jechałam ul. Gorbatowa i widziałam pościnane drzewa i teren ogrodzony taśmą, coś się zaczyna dziać
milord
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2013, 19:20

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: milord »

H&M, New Yorker, Douglas, Sephora, Orsay, Stradivarius, Golden Rose, Mac Chicken, TK MAXX, Leroy Merlin... ale czy to tylko marzenie ściętej głowy jeśli chodzi o wieś Ostrołękę, którą przestałem już lubić.......
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Mies »

Milord, ale my nie mówimy o wsi Ostrołęka położonej w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim, w gminie Warka, lecz o mieście Ostrołęka w północno-wschodniej części woj. mazowieckiego ... może Ci się fora pomyliły hmm? O ile mnie pamięć nie myli Ostrołęka uzyskała prawa miejskie w maju 1373...od tamtej pory nie jest "wsią"
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: shelly »

Mies pisze:od tamtej pory nie jest "wsią"
oficjalnie nie jest
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Mies »

i nie oficjalnie tez nie jest ... wg mojego skromnego zdania (wprawdzie nie jest o tym wątek) Ostrołęka choruje na dwie choroby: brak pracy ... oraz irracjonalną, bzdurną, nie logiczną drogę rozwoju serwowaną jej przez coraz to nowe władze "u steru" .... cała reszta na tle innych miast i wsi wypada ok :)
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: palipies »

Cała Polska niestety jest mentalną wsią z najlepszym przykładem Warszawy,a Ostrołeka,cóż miasto ze ściany wschodniej,porównajcie Ostrołeke do np. Stargardu Szczecińskiego,Świdnicy lub innych miast o podobnym zaludnieniu z Polski 'zachodniej',wypadamy dramatycznie przede wszystkim ze wzgledu na brak zabytków,co w najwiekszej mierze świadczy o atrakcyjności miasta w przypadku,gdy natura nie obdarzyła danego miejsca jeziorami,górami itd.chociaż nie ma co popadać w rozpacz bo jest coraz lepiej.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: shelly »

Mies pisze:Ostrołęka choruje na dwie choroby: brak pracy ... oraz irracjonalną, bzdurną, nie logiczną drogę rozwoju serwowaną jej przez coraz to nowe władze "u steru"
jest jeszcze trzecia choroba: mieszkańcy (nie wszyscy) totalnie olewający wygląd swojego miasta i robiący "chlew" gdzie popadnie, przecież to nie ich podwórko, po co po sobie sprzątać...

ogólnie do Ostrołęki nic nie mam, żeby nie było
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Mies »

co do zabytków zgoda...w Oce jest ich minimum dlatego, że przez Ostrołękę w czasie I i II Wojny Światowej przebiegał front. Po zabytkach które były pozostał w większości przypadków gruz .... a ogromna szkoda, bo było by ich teraz dużo więcej. Co do mentalności można się rozpisywać ale nie o tym wątek, fakt faktem coś w tym jest (mentalność Kurpiów ma ogromną ilość zalet ale i równie dużo wad)
Pozdrawiam serdecznie
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Piotrek00 »

palipies pisze:Cała Polska niestety jest mentalną wsią z najlepszym przykładem Warszawy
Rozwiń proszę temat, bo mnie zaciekawiłeś.
ODPOWIEDZ