"wystawa" antyaborcyjna

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: mcaron07 »

a o jaką wystawę chodzi? gdzie ona się znajduje? jeszcze nie miałem okazji zobaczyć.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: wanna »

Wystawa jest " na kółkach", przy scenie.
Behind, to załóż topik odnośnie rozdawania prezerwatyw i szukaj odpowiedzialnych. Co Cię w tym zgorszyło? Najwyżej dzieciaki napompują i będa miały zabawki.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: kris4724 »

Olać tą wystawę, tym bardziej że jest na kółkach więc w domyśle będzie krótko. Niech mohery biją pianę i się podniecają. Na pohybel czarnym!!!
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: behindblueeyes »

wanna pisze:Co Cię w tym zgorszyło?
To samo pytanie mógłbym zadać Tobie. Obawiam się jednak, że prawdziwej odpowiedzi nie uzyskam. Dziećmi moim zdaniem - jedynie się zasłaniasz. We współczesnym świecie padają one ofiarą o wiele większej demoralizacji, a jednak nikt nie walczy o ich czyste serca.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: wanna »

Następnym razem zdjęcia martwych, zakrwawionych zwierząt niech zostaną wystawione, może to nauczy dzieci jak się ze zwierzakami należy obchodzić :-P

A co to są czyste serca?
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: behindblueeyes »

No popatrz, przez wielu zamordowane dzieci w łonie matki nie są za ludzi uważane, tylko za płody. W świetle tego, co piszesz, to widzę, że zwierzęta mają wyższą pozycję społeczną; budzą większe współczucie, niż miliony mordowanych dziennie na całym świecie niewinnych istnień w aborcji.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: wanna »

Nie interesuje mnie, czy jesteś za, czy przeciwko aborcji.

I nie odpowiedziałeś na pytanie czym są te czyste serduszka.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: Pan Kracy »

wanna pisze:załóż topik odnośnie rozdawania prezerwatyw i szukaj odpowiedzialnych. Co Cię w tym zgorszyło? Najwyżej dzieciaki napompują i będa miały zabawki.
Jakaś niedzisiejsza, zacofana jesteś wanno. Dzieciaki mają bawić się prozaicznymi, napompowanymi prezerwatywami? To dobre w zaścianku, ciemnogrodzie. Teraz świat idzie do przodu. Postęp, równość, tolerancja, bezpruderyjność... Paliknot (bo to on był autorem rozdawanjia dzieciom w ich swięto prezerwatyw) powinien zafundowwać naszym miluśińskim wibratory jako zabawki (ewentualnie świńskie łby). Ach, wtedy byłaby przednia zabawa, godna świata XXI wieku - świata postępu, miłości, nowoczesności, no i ach... zapomniałbym o najważniejszym słowie TOLERANCJI..
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: wanna »

Wytłumacz mi w jaki sposób dziecko może się zgorszyć prezerwatywą? O ile ktoś wokół tego nie zrobi wielkiej afery, to dla dziecka to będzie zwykły balonik. Bardziej chodzi o to, że to dorośli nie wiedzą jak się zachować i wypowiedzenia na głos słowa prezerwatywa przerasta ich możliwości.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: Pan Kracy »

Małe (2-5 lat) dziecko nie zgorszy się prezerwatywą, ale gdy nadmuchaną prezerwatywę w ręku małego dziecka ujrzy nieco większe (10 -12 lat) dziecko, będzie miało nielada sensację, zaś gdy dorośli ludzie będą widzieć malca paradującego dumnie z nadmuchaną prezerwatywą w dłoni, będą zapewne czuli niesmak, zakłopotanie i żażenowanie.
Myślę, że również nieco "niekomfortowo" będzie czuł się szanowny tata lub szanowna mama malucha pompując mu prezerwatywę i mówiąc "pobaw się Jasiu balonikiem".
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: xlukim »

Powinni przed każdym zdjęciem postawić jednego "mohera" i lekarza trzymającego narzędzia zbrodni...
Ale mamy folklor w Naszym zaściankowym mieście... wieśniaki doprowadziły do zagłady miasta...na stos z Wami...!!!!!!!!!!
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: Pan Kracy »

xlukim pisze:Powinni przed każdym zdjęciem postawić jednego "mohera" i lekarza trzymającego narzędzia zbrodni
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci, ale jak to w życiu bywa, zawsze są jakieś wyjątki. Pytam więc: dlaczego twoja matka nie wyskrobała cię, gdy był jeszcze na to czas?
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: xlukim »

[quote="Pan Kracy"]Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci, ale jak to w życiu bywa, zawsze są jakieś wyjątki. Pytam więc: dlaczego twoja matka nie wyskrobała cię, gdy był jeszcze na to czas?[/quote]


Twoje pytanie nie jest na wysokim poziomie panie ...matka zostawiła mnie na świecie ,żeby tępić takich ludzi jak Ty...niestety musi być równowaga w przyrodzie...
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: mistrzuniu »

Jestem przeciwny aborcji jako czynowi skrajnie nieetycznemu i zwyczajnie zabójstwu, ale zmuszać przechodniów, w tym dzieci, do oglądania tego typu zdjęć? C-H-O-R-E.

I nie przywołujcie przykładu prezerwatyw, bo nawet u nas w podstawówce dobrych parę lat temu nieraz się kupowało opakowanie (z czego, zaręczam, ani jedna nie została wykorzystana w celu przewidzianym przez producenta), dmuchało i odbijało po klasie jak balony, toteż nie sądzę, żeby dzieci nagle zaczęły się pruć jak opętane po otrzymaniu darmowej gumki ;) . Jakby się uprzeć, to można to nawet potraktować w kategorii żartu.

Swoją drogą, ostatnio widziałem na Facebooku zdjęcie szeroko uśmiechniętej (słowo-klucz), dumnej z siebie młodej pary na jakiejś warszawskiej manifestacji/pochodzie/whatever. Pod czym stali? Pod transparentem z tego typu zdjęciami. Lepszej definicji słowa groteska nie podałby nawet najlepszy słownik.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: balboa »

Przy każdym pięknym obrazku powinien stać koszyk z darmowymi prezerwatywami. W końcu zabezpieczają one przed niechcianą ciążą.

Lub Opatrzność powinna zesłać wichurę na skwerek przed sceną i zabrać te obrazki do nieba.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: kris4724 »

OŚLA-ŁĄKA - może taką nazwę powinno mieć to miasteczko?
Pampam
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 18 lip 2011, 9:15

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: Pampam »

Co człowiek przejdzie kolo tej wystawy to robi się głodny.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: Piotrek00 »

Beznadziejny pomysł z taką wystawą, czy w tym mieście w urzędzie są jednostki odpowiedzialne za estetykę miasta i wygląd ostrołęckiej przestrzeni publicznej? Bo patrząc na to, wydaje mi się, że nie. Aborcja to kwestia dość polityczna, można dyskutować nad tym długo, ale moim zdaniem odpowiedź na to, czy wystawa w takiej formie powinna się znaleźć w takim miejscu jest jasna: nie. Można zrobić wystawę w inny sposób, można podjąć dialog inaczej. Jak ostrołęczanin nie życzę sobie, by jedząc loda, kebab, pijąc piwo musiał patrzeć na takie rzeczy.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: głęboka otchłań »

Dzisiaj byłam w okolicach Rossmana, zerknęłam na te plakaty. Muszę przyznać, że "MOCNE", robi wrażenie, na mnie negatywne.
gg 33063013
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: malykazio »

Jak dla mnie to ta cała wystawa kwalifikuje się pod art. 51 par. 1 Kodeksu wykroczeń: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym". Jak widać po postach w temacie zgorszenie jest i to dość powszechne.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: wanna »

Przestań się już tak ekscytować, bo to się już dawno temu zrobiło nudne.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: malykazio »

Bzdury waćpan opowiadasz!
behindblueeyes pisze:- Czy aborcja jest morderstwem?
- Skądże, zwykły zabieg, prawie, że kosmetyczny..


Zabieg przerwania ciąży nie jest morderstwem, jeśli jest przeprowadzany przez lekarza w ramach dozwolonych przez prawo. Morderstwo to przestępstwo, a przestępstwem jest czyn zabroniony przez ustawę karną. Jeżeli coś jest dozwolone to nie może być jednocześnie zabronione. Stąd prosty wniosek, że przerwanie ciąży zgodne z prawem nie może być żadnym morderstwem. A to, ze je sobie tak ktoś nazywa to jego sprawa. W ogóle to nie wiem po co prawdziwym walczącym Katolikom jakiekolwiek zakazy aborcji? Przecież aborcja jest grzechem, więc Katolikowi nie trzeba dodatkowych zakazów żeby jej nie dokonywał a tych Katolików przecież mamy 90-95% społeczeństwa.

behindblueeyes pisze:- Czy poczęte dziecko można już nazwać człowiekiem?
- To tylko płód. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia..


Zapytaj swojego proboszcza czy pochowa zmarłe nienarodzone dziecko. Znam przypadki, gdzie ludzie spotykali się z odmową, bo "to przecież nie człowiek, bo nie był ochrzczony". Tak więc hipokryzją jest obrona nienarodzonych ludzi, jako istot ludzkich, jeśli jednocześnie kwestionuje się ich osobowość.

behindblueeyes pisze:
- Czy ideologie pronazistowskie: narodowców, nacjonalistów, powinny być zwalczane w zarodku?
- Tak, to zagrożenie dla demokracji: krzewią nienawiść zagrażającą zdrowiu i życiu innych..


A skąd wiesz w zarodku, która ideologia jest zagrożeniem dla demokracji i którą należy zwalczać? Kto będzie to oceniał? Ty?

behindblueeyes pisze:
kto we współczesnym świecie ma (naj)większe prawa, chroniące życie,
zdrowie, nietykalność cielesną, ochronę dóbr osobistych - ŚCIGANE Z URZĘDU?


Funkcjonariusze publiczni.

behindblueeyes pisze:
Czy jest jakiś inny temat, który zawierałby tyle zakłamania i logicznych zaprzeczeń? Wystawa antyaborcyjna pokazuje jedynie zabiegi kosmetyczne: jak wygląda płód? Co w tym niesmacznego? Krosty, zabiegi dermatologicznie, efekty palenia - lepiej nie wyglądają. Co do zdjęć z II wojny światowej, lub im podobnych.. obejrzymy ponownie - od wielu lat w telewizji - w sierpniu (Powstanie Warszawskie) i we wrześniu (wybuch wojny i agresja sowiecka). Czy wtedy będziemy też chronić oczy Naszych Dzieci i czy też będzie to Nam przeszkadzać w równym stopniu? Może lepiej nie uczmy też pociechy historii? Zajrzyjmy może lepiej do podręczników. Powinno usunąć się makabryczne zdjęcia?


A czy są publicznie organizowane wystawy pokazujące operacje tych płuc palaczy? Czy publicznie ktoś wyciska wielkie, obrzydliwie ropiejące krosty albo inne rzeczy? Czy na tych wojennych wystawach pokazywane są latające wszędzie wnętrzności?
Gdzie Ty w podręcznikach widziałeś makabryczne zdjęcia?
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: xlukim »

A SKĄD WY O TYM WSZYSTKIM WIECIE ???
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: behindblueeyes »

Wybacz, Kaziu, większego idioty nie mogłeś z siebie zrobić. Na sarkazm się nie odpowiada.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: "wystawa" antyaborcyjna

Post autor: malykazio »

Idiotę Ty zrobiłeś z siebie nie odróżniając wniosku od pytań (dodatkowo wniosku się nie "daje" tylko wyciąga). Poza tym z Tobą nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze ktoś pomyśli, że wszyscy mają takie samo zdanie jak Ty. Swoją drogą to Twoje teksty coraz bardziej przypominają mi wypowiedzi z naszego Ratusza. A może tam pracujesz?
ODPOWIEDZ