MPK aneks do umowy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

MPK aneks do umowy

Post autor: NEMEZIS »

witam, proszę o pomoc w ustaleniu czy firma MPK zajmująca się odbiorem odpadów komunalnych prawidłowo wymusza aby odbiór śmieci odbywał się co 14 dni. ja nie zapełniam tych dwóch pojemników w miesiącu i musiałabym płacić za pusty pojemnik. firma powołuje się na ustawę wg której to gmina narzuciła taką częstotliwość. czy ja jestem zmuszona do podpisania tego aneksu. dlaczego muszę płacić za pusty pojemnik kiedy spokojnie wyrabiam się z jednym na miesiąc? proszę o radę jeśli ktoś coś wie na ten temat, bo dla mnie to nie fair ze strony MPK
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: trampella »

Witam.Mam podobny problem.Mieszkam sama i nawet tego jednego pojemnika nie zapełniam śmieciami.Uważam, że każdy z nas sam zwróciłby się do np.MPK o drugi pojemnik jeśli byłaby taka potrzeba, a nie z góry narzuca się mieszkańcowi opłatę za drugi termin wywozu odpadów.Przykre,najpierw nikt się mnie zapytał czy zgadzam się na zmianę firmy wywożącej odpady i na stawkę od 1 pojemnika.Obecnie nikt nie pyta czy mam konieczność wywozu śmieci dwa razy w miesiącu!!!!Ludzie to jakaś paranoja.Nic tu nie pomoże zasłanianie się uchwałą Rady Gminy czy ustawą z 2006 roku!!!Mamy już rok 2012 i dopiero teraz wprowadza się ją w życie? To jest chore.Nie stać mnie na dodatkowy wywóz pustego pojemnika na odpady.Jutro jadę do mojego prawnika,może on coś mi doradzi w tej materii.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: malykazio »

I co, wydaje wam się, że dla waszego jednego pojemnika z jednym workiem śmieci śmieciarka będzie zasuwała 10-20 km? Albo że będzie przemierzała tą samą drogę żeby dostarczyć wam drugi pojemnik kiedy wam jednak zabraknie? Śmieci są odbierane z określoną częstotliwością, żeby pasowała jak największej liczbie osób.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: Piotrek00 »

Kaziu, ale kto mówi, że ta śmieciarka ma do nich specjalnie jeździć? Jak śmieci są odbierane co dwa tygodnie a niektórym by wystarczyło co miesiąc, to z przeczytania tekstu ze zrozumieniem wynika jasno, że nie musiałaby dodatkowo jeździć, tylko niektóre posesje po prostu omijać w danych tygodniach.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: malykazio »

Piotrek00 pisze:Kaziu, ale kto mówi, że ta śmieciarka ma do nich specjalnie jeździć?
Odpowiedź jest tu:
trampella pisze:Uważam, że każdy z nas sam zwróciłby się do np.MPK o drugi pojemnik jeśli byłaby taka potrzeba, a nie z góry narzuca się mieszkańcowi opłatę za drugi termin wywozu odpadów.
Poza tym ktoś widocznie nie do końca dowierza mieszkańcom, że są w stanie dać radę z jednym pojemnikiem. Niektórzy są niby tacy oszczędni a potem śmieci w lesie lądują. Nikt nie nakazuje wystawiać pustego pojemnika. Jeśli go nie wystawisz to podejrzewam, że nikt na siłę nie będzie go z podwórka wyciągał.
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: mały krzyś »

trampella pisze:Obecnie nikt nie pyta czy mam konieczność wywozu śmieci dwa razy w miesiącu!!!!Ludzie to jakaś paranoja.Nic tu nie pomoże zasłanianie się uchwałą Rady Gminy czy ustawą z 2006 roku!!!Mamy już rok 2012 i dopiero teraz wprowadza się ją w życie? To jest chore.Nie stać mnie na dodatkowy wywóz pustego pojemnika na odpady.Jutro jadę do mojego prawnika,może on coś mi doradzi w tej materii.
Szok. Nie stać Cię na wywóz pojemnika, ale na swojego prawnika tak. Dziwne.
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: NEMEZIS »

sprawa jest taka, że pomimo niezapełnienia pojemnika czy niewystawienia go, opłatę i tak trzeba ponieść. druga rzecz to taka, że wiele osób nie potrzebuje tego drugiego wywozu, nie wspomnę już o trzecim, który czasami wypada w jednym miesiącu (np. teraz w lipcu). nie wyobrażam sobie, abym mogła wyrzucać gdzieś śmieci po lasach, ale nie mogę też wytrzymać, ze ktoś wymusza na mnie dodatkowe opłaty. pozostaje jeszcze kwestia selektywnej zbiórki odpadów, która była chyba darmowa, ale muszę się w tym temacie rozeznać.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: malykazio »

Na tym polegają opłaty abonamentowe... czy wykorzystasz, czy nie, zapłacić musisz. Niestety, obowiązkowe umowy na wywóz śmieci i określone w nich warunki to skutek tego, że nie wszyscy takie umowy podpisywali kiedy nie były obowiązkowe a śmieci lądowały po lasach. Polacy mają to do siebie, że nie potrafią zadbać o swoje otoczenie, więc trzeba ich do tego zmusić. Jak ktoś ma pusty pojemnik to nie opłaca mu się tego jednego worka wieść do lasu i tam zostawiać.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: Bzyk »

malykazio nie wiesz o co chodzi a zabierasz głos. Czasami się boję otworzyć lodówkę żeby Ciebie tam nie zobaczyć, wszędzie Cię pełno tak jak tego od niebieskich oczu.eż
Ktoś próbuje mnie zmusić do płacenia za coś z czego nie korzystam i do tego powołuje się na uchwałę gminną.
Umowa była zawarta na jednokrotny wywóz śmieci, a teraz mpk próbuje wymusić dwukrotnie wyższą opłatę za tę samą usługę.
Oczywiście z aneksem do umowy najpierw przejadę się do gminy, w Tygodniku też zapytam ....
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: malykazio »

Bzyk pisze:Umowa była zawarta na jednokrotny wywóz śmieci, a teraz mpk próbuje wymusić dwukrotnie wyższą opłatę za tę samą usługę.
Oczywiście z aneksem do umowy najpierw przejadę się do gminy, w Tygodniku też zapytam ....
Od początku tego wątku ciągnie się problem "zmuszania" do dwukrotnego odbierania śmieci. Więc jak za tą samą usługę? Chyba za usługę świadczoną dwa razy częściej.
Nie chce mi się po prostu wierzyć, że mieszkając w domku jednorodzinnym nie zapełnia się co dwa tygodnie pojemnika, który przecież olbrzymi nie jest. No, chyba że niektórzy wolą siedzieć w smrodzie rozkładających się śmieci i co chwilę ugniatają jego zawartość.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: Qrzysio »

Na pewno są wyjątki, ale często też część idzie do pieca, albo jedzie do babci.
ladnachata
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:11

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: ladnachata »

Śmieci przez miesiąc w zamkniętym pojemniku w lato?? Tu nie trzeba ustawy żeby śmierdziało i samo wyłaziło z niego:( Segregowane odpady są odbierane za darmo raz w miesiącu, trochę mało worków dają ale lepsze to niż nic:)
Pozdrawiam
Fajnie jest być idiotą...
Zwłaszcza jak nikt nie patrzy...
Ladnachata.com.pl
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: Piotrek00 »

piszcie do UOKiKu czy to jest dozwolone czy nie i będziecie wiedzieli :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MPK aneks do umowy

Post autor: malykazio »

Swoją drogą to przymusu korzystania z MPK nie ma. Umowę na wywóz śmieci możecie podpisać z inną firmą jeśli jedna wam nie odpowiada.
ODPOWIEDZ