Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
ostr
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:07

Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: ostr »

Mieszkam w bloku 9a, który należy do ul.Hallera, jednak budynek jest umiejscowiony przy ulicy Witosa. Dźwięk przejeżdżających aut ciężarowych jest nie do wytrzymania. Rozpędzone samochody, droga dziurawa...stukot, brzękanina naczep...tragedia. Przy tych temperaturach, jakie w tej chwili mamy nie można nawet spać przy otwartym oknie, gdyż hałas na to nie pozwala. Zastanawiam się, po co jest w naszym mieście obwodnica, skoro większość samochodów przejeżdża praktycznie przez centrum miasta (ul. Witosa, 11 Listopada). Łomża potrafiła sobie z tym poradzić (zakaz przejazdu aut ciężarowych w określonych godzinach), natomiast dla Ostrołęki nawet mając obwodnicę miasta, na której można spotkać więcej rowerów, osób spacerujących i jeżdżących na rolkach niż samochodów ciężarowych jest to chyba zbyt trudne. Myślę, że nie jestem jedynym mieszkańcem, który zauważył ten problem...
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: Instruktor_Marcin »

Wyrazy współczucia. Mam rodzinkę przy ulicy I Armii Wojska Polskiego i wiem jak jest to uciążliwe, szczególnie że ta droga jest bardzo dziurawa i mają na czym te TIR'y "stukotać".

Co do "obwodnicy" to nawet nie wspominaj. Jak kotoś chiałby jechać z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży (chyba jakiś pomylony) to ominie centrum Ostrołęki, ale niemal w każdym innym wypadku nie. Bez trzeciego mostu drogowego ten odcinek drogi nie ma sensu nazywać obwodnicą.
asterix
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 16 lis 2009, 19:48

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: asterix »

Jaka kur...... obwodnica????????
To po prostu dwupasmowa droga potocznie zwana obwodnicą.

Ostr
Zastanowiłeś się chociaż raz gdzie tą "obwodnicą" ma TIR dojechać i co ominąć??
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: malykazio »

asterix pisze:Zastanowiłeś się chociaż raz gdzie tą "obwodnicą" ma TIR dojechać i co ominąć??
No jak to gdzie? Wjeżdża od Łomży, jedzie do końca, potem w prawo w Goworowską, potem Orzeszkowej, Joselewicza, przez "nowy most" i do Warszawy ;)
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: mały krzyś »

klimatyzacja w pokoju
albo spać w samochodzie :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: balboa »

urzędasy i politykierzy do roboty, zbierać kasę i budować rzeczywistą obwodnicę
przy obecnej dziurawej drodze krajowej po której non-stop zasuwają tiry mieszka masa ludzi
ostr
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:07

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: ostr »

Problem dla niektórych z Was jest błahy, natomiast dla mieszkających przy tych ulicach już taki zabawny nie jest. Większość aut jadących z Ostrowi do Olsztyna lub Przasnysza (bądź odwrotnie) przejeżdża wymienionymi wcześniej przeze mnie ulicami. Sam jestem zawodowym kierowcą i dla mnie świat by się nie zawalił, gdybym musiał skręcić w "obwodnicę" i wyjechać np. ul.Kołobrzeską, na której nie ma budynków mieszkalnych...ale każdy może mieć swoje zdanie.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: elfik »

ostr pisze:Problem dla niektórych z Was jest błahy, natomiast dla mieszkających przy tych ulicach już taki zabawny nie jest. Większość aut jadących z Ostrowi do Olsztyna lub Przasnysza (bądź odwrotnie) przejeżdża wymienionymi wcześniej przeze mnie ulicami. Sam jestem zawodowym kierowcą i dla mnie świat by się nie zawalił, gdybym musiał skręcić w "obwodnicę" i wyjechać np. ul.Kołobrzeską, na której nie ma budynków mieszkalnych...ale każdy może mieć swoje zdanie.
przy obwodnicy też są budynki mieszkalne :wink:

Problem będzie do dopóki nie zrobią prawdziwej obwodnicy, tak jak napisali poprzednicy. I mam nadzieję, że zrobią ją szybko.

ps. Fajnie by było gdyby też zrobili porządną trasę Ostrołęka - Łomża (Traugutta, I Armii Wojska Polskiego). Porządną czyli dwupasmową z dobrą nawierzchnią... Bo teraz będą robić tylko "odnowę nawierzchni" :/
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: balboa »

elfik pisze:przy obwodnicy też są budynki mieszkalne
i następne są budowane, coś tu jest nie tak, za parę lat ci którzy w nich mieszkają będą pisać i mówić, żeby obwodnicę wybudować gdzie indziej
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: elfik »

balboa pisze:
elfik pisze:przy obwodnicy też są budynki mieszkalne
i następne są budowane, coś tu jest nie tak, za parę lat ci którzy w nich mieszkają będą pisać i mówić, żeby obwodnicę wybudować gdzie indziej
nie widziałam, żeby ktoś nowy się budował :) Widziałam rozbudowy budynków, ale nowych budowli nie.. chyba słabo się rozglądam ;)
Może kiedyś postawią tam ekrany dźwiękochłonne?

ps. sprawdzcie gdzie planowana obwodnica ma przebiegać i ile domów przy niej będzie stać (o ile ta obwodnica powstanie oczywiście...) :)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ciężarówki w centrum Ostrołęki

Post autor: elfik »

wybacz balboa.. chyba upał mi doskwiera, bo pomyslałam, że obwodnica zaczyna się od ronda na 11listopada :D

Oczywiście masz rację, budują się przy obwodnicy. Miejmy nadzieję, że kiedyś powstaną tam ekrany :)
ODPOWIEDZ