Co bedzie..

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Co bedzie..

Post autor: wilq »

Witam serdecznie..
Chcialbym wiedziec wasza opinie jaka macie na temat emigracji Ostroleczan tyczy sie tez ogolnie Polakow do innych krajow gdzie musza pracowac by wiedziec ze zyja.. bo w Ostrolece jest tak ze ciezko znalesc jakas dobra prace za godziwe pieniadze.. prywaciarz nie chce zatrudniac ludzi ktorzy maja dobry papierek..
Pisza w TO ze jest praca dla Ostroleczan?! bo co zmiejszyla sie ilosc bezrobocia z powodow takich ze ponad dwa mln polakow pojechalo szukac pracy w innych panstwach UE ? Eh... szkoda slow


Prosze o wasze opinie:
maverick23
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2006, 20:05

Post autor: maverick23 »

Tak się składa ze jestem można powiedzieć aktywnym bezrobotnym od 2 miesięcy czasu codziennie w pon. bywam w zatrudniaku, co wtorek kupuje gazetę wysyłam maile przez te 2 miesiące zaniosłem naprawdę z 70 CV i wysłałem z 50 maili i nic 0 odzewu dodam ze nie jestem ciemniakiem znam się na automatyce mechanice znam 2 języki mam prawo jazdy kot. B

Szkoda gadać a jak tylko gdzieś zaniesiesz papierek to cytuje,, no nic dziękuje panu być może zadzwonimy do panna'' boli mnie fakt ze emeryci pracują i niektrórzy maja po 2, 3 prace a młodzież siedzi. :evil: :evil: :evil:
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

tak taka jest wlasnie dziwna sprawa, dziwna aura nad ostroleka,
ciezko jest z praca sam wiem, i wiem ile sie trzeba nachodzic zeby cos osiagnac , wiekszosc chce poprostu taniej sily roboczej bo wie jaka jest sytuacja na rynku i kazdy kto chce pracowac, musi wybierac albo praca w niegodziwych warunkach albo wogole ,
dlatego to wykorzystuja ...
Beginner
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2006, 10:11

Post autor: Beginner »

Chociaz pracy w ostrolece nie szukam, to z ciekawosci przegladam sobie ogloszenia o prace w TO. Nie przypominam sobie zebym widzial kiedykolwiek ogloszenie dla informatyka. W tym miescie potrzebuja chyba tylko ludzi z zawodem po zawodowkach do pracy fizycznej.
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

z tym to sie zgodze , ja tez jestem informatykiem z wyksztalcenia,a tu w oce roboty nie ma , dla informatykow,
to miasto pracownikow fizycznych [sory dla tych ktorzy sa,ale na to wskazuja wszelkie fakty]...

pozdr
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Powiem tyle: jeśli ktos chce to pracę znajdzie. Oczywiscie cieżko znaleźć jakas dobrze płatną, ale na produkcji bądż w firmie budowlanej nie ma z tym większego problemu. A jeśli macie takie wymagania to proszę szukać sobie pracy w Warszawie. Tam jest wieksze zapotrzebowanie na informatyków.
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Post autor: wilq »

hazi Rozumiem Ciebie dobrze .. ale jak znajdziesz to znajdziesz za male godziwe pieniadze.. ja gdy znalazlem prace, to wyobraz sobie ze musialem pracowac od poniedzialku do soboty po dziesiec godzin a placa miesieczna nie przekraczala najnizszej krajowej.. i gdzie tu sens pracowac? rozumiem mowia ze jest praca itp.. ale jesli musisz oplacic mieszkanie ? wyzywic siebie to chyba na dluzsza mete to nie jest.

OSTROLEKA sie sprzedala..
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Ale chyba lepiej pracować za te marne pieniądze niż siedzieć całymi dniami w domu i czekać na "lepsze czasy". Mam dopiero 20 lat ale zdąrzyłem juz pracować w kiklku miejscach i tak naprawde nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Prawdą jest ze nie są to jakies duze pieniadze (czyt. najnizsza krajowa :? ) ale zawsze to coś.
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Post autor: wilq »

hazi Warszawa jako sama w sobie jest bogata.. inaczej tam wszystko prosperuje nie tak jak w Ostrolece :roll:
Awatar użytkownika
andzia
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 05 lut 2006, 19:32

Post autor: andzia »

hazi narazie pewnie mieszkasz u mamusi ale niech ci przyjdzie zamieszkać samemu i załozyc rodzine to te 650zł-najniższa bo tyle zarabia się w ostrołece to niestarczy ci na utrzymanie a niedaj boże żeby ktoś z twej rodziny zachorował to 1/3 wypłaty wydasz na leki czyli ok 200 zł do tego opłąc mieszkanie 350-400 zł, a gdzie jeszcze prąd telefon wyzywic się ubrac. krótko mówiąc ostrołeka wyludnieje niedługo i zostaną tylko dziadki i babcie. bo ceny w tym kraju są unijne tylko płace są polskie
kto niepróbuje ten życia załuje :]
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Ale ja przecież nie mówie ze za 650 zł mozna wyżyć. Wg mnie lepsze takie pieniadze niz siedzenie w domu. A jeśli chodzi o mieszkanie, to oczywiscie zgadzam sie. Nie da sie utrzymać rodziny za takie pieniadze, więc gdybym miał taką sytuację, to poświeciłbym się i nawet dojerzdżał codziennie do stolicy-wiadomo większe miasto, wieksza szansa na dobrze płatna pracę.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Nie wierze ze ktos zna dwa jezyki obce i nie moze znalesc pracy :) heh
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Codzienny dojazd samochodem do Wawy i z powrotem to około 1000 zł miesięcznie (+ amortyzacja samochodu - niech będzie 200 zł na miesiąc) i 4 godziny czasu. Nie tak tragicznie, po pracy zostaje jeszcze 4 godzinki dziennie w domu. Jeżeli udałoby się znaleźć pracę za 2000 zł na rękę, to już robią się minimalne ostrołęckie zarobki. Do tego należy porównać ceny mieszkań w Oce i Wawie - myślę, że Ostrołęka tak szybko nam się nie wyludni :). Poza tym - można zawsze wynając jakiś kącik w Wawie i nocować np. co drugi dzień - wtedy można oszczędzić kolejne 150 zł (pokój to około 350 zł).
Myślę, że zamiast siedzieć w Oce i nic nie robić, lepiej zastosować wariant warszawski - zawsze to bez porównania bliżej niż wyjazd za granicę.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Ale po co wydawać 1000 zł na paliwo, skoro mozna jezdzić PKS-em. Codziennie pewna grupa ludzi z Ostrołęki dojeżdza do Warszawy autobusem właśnie do pracy.
Manek
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2006, 15:36
Lokalizacja: O-ka/Wa-wa

Post autor: Manek »

Otóż to Beginner! Ja też liczę na Warszawę, ulice mamy może ładne, ale ładne ulice to nie jest infrastruktura pod przyszły rozwój przedsiębiorczości. Kostką brukową i latarnią w stylu tandeta-retro nie wybrukuje się miejsc pracy dla dobrze wykształconych osóbek w tym mieście!:(
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Problem nie tkwi tylko w oce. Z zatrudnieniem boryka się cała polska, i jak tak dalej pójdzie to będzie nieciekawie. Młodzi ludzie tacy jak my wyjeżdżają za granicę ot anglia na przykład dostają pracę i mają polskę gdzieś. Po za tym nieustający mobbing w polsce robi swoje, nie mamy szans już od samego początku. Nieważne jak dobrze robisz swoją robotę to i tak mobbing cię dosięgnie.(Chyba że jesteś szczęściarzem i jesteś szefem :D ) Tak to już jest.
Lepiej być nie może...
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Moze tak nazwe naszego państwa byś pisał wielka literą :roll:
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Post autor: antorf »

a może kolega celowo pisze z małej litery. Nawet go rozumiem-ostatnimi czasy wstyd się przyznawać, że jest się z Polski
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ja się nie wstydzę :!: Zawsze możesz zmienić..
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Sytuacja w Polsce powoli się polepsza , może lepiej zamiast szukać pracy może warto by stworzyć ją samemu. Nie prawdą jest że przedsięmbiorstwa nie szukają pracowników (szukają pracowników wykształconych).
Bezrobotnemu szukającemu zatrudnienia przez urząd pracy trudniej jest jej znaleźć , ponieważ firmy nielubią korzystać z ich usług (częstą pracownicy wysyłani z tej instytucji nie odpowiadają wymogom pracodawcy). Całkiem inaczej jest korzystanie z usług prywatnych pośredników . Według mnie pracownicy szkoleni w tych różnych programach z urzędu pracy
są źle przygotowanii do pracy (nie uczy się ich często podstaw tylko już rzeczy bardziej skomplikowanych). Należałoby mniej przeznaczyć pieniędzy na Urzędy Pracy oraz zmniejszyć ich zakres działanie, a zwiększyć na prywatnych pośredników (podobnie było przed wojną działali głównie prywatni pośrednicy pracy)

sorry za błędy :P /niewiem czy was to interesuję ale nudziło mi się to se napisałem :roll: /
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Anna
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2006, 8:38
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Anna »

Nie ma problemu z pracą. Nie znam 2 języków, a pracę zmienilam 2 lata temu.
Teraz mam propozycje kolejnej zmiany.
Zgadzam się, że zdecydowanie szybciej można znaleźć atrakcyjną pracę w Warszawie.
Ale tu i teraz nie narzekam. Poza pracą na etacie mam jeszcze inne miejsca pracy. Ale nie chodzi mi o to, aby harować. Pracuję tyle, ile mi odpowiada.
O Warszawie myślę coraz bardziej poważnie, akurat tam miałabym pracę satysfakcjonującą z wielu powodów.
Tak czy owak obok cennych umiejętności, o których piszecie, muszą być ukończone studia na niezłej uczelni. Dopiero wtedy jest poważna rozmowa.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Retsam napisal ze z zatrudnieniem boryka sie cala polska, co jest nie prawdą... W takich miastach jak warszawa, kraków, wrocław, bydgoszcz, poznan i jeszcze kilka wiekszych malo ze nie ma bezrobocia(badz w niektórych niewieklie) to brakuje ludzi do pracy...! Pracuje w W-wie od roku i przez ten okres czasu moge stwierdzic ze sprawa bezrobocia w ostatnich czasach zgineła.. Malo kto tu pojdzie do pracy za 1000zł gdzie w O-ce taka suma byla by zadawalająca na poczatek, jakis czas temu otrzymalem propozycje pracy za 1500zł do reki ale ją odrzucilem bo dostalem lepsza za lepsze pieniadze. Jeszcze rok temu jak mieszkalem w Oce to byloby nie do pomyslenia...

Ale i tak mysle ze kiedys O-ka bedzie duzym miastem :)))
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

hazi pisze:Moze tak nazwe naszego państwa byś pisał wielka literą :roll:
Mój błąd, zapomniałem się.
Sarcev pisze: W takich miastach jak warszawa, kraków, wrocław, bydgoszcz, poznan i jeszcze kilka wiekszych malo ze nie ma bezrobocia(badz w niektórych niewieklie) to brakuje ludzi do pracy...!
Do jakiej pracy?Po jakim wykształceniu, na jakich warunkach?Czy to praca na stałe?Hmm dziwne rzeczywiście.
http://www.bezrobocie.org.pl/files/1bez ... y_2006.gif
http://fise.org.pl/files/1bezrobocie.or ... 2006_2.jpg
Lepiej być nie może...
Awatar użytkownika
Wiktorioss
kapral
Posty: 105
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Wiktorioss »

hmm moim zdaniem jest ok ale nie w naszym regionie ja mysle ze jakby zainwestowac i wybrac sie tak jak ja na slask to da rade cos znalesc ja w ciagu pol roku pracowalem tam w 2 firmach i zarobki lepsze i w miare tanio mozna sie utrzymac a do pracy przyjmuja prawie kazdego ;) jak ja dostalem to i wy dostaniecie, mowiac dokladniej to np. w tychach jest strefa ekonomiczna gdzie jest pelno firm produkcyjnych takich jak ISUZU (produkcja silnikow diesla), Delphi (produkcja ukladow kierowniczych do aut osobowych), VAB (produkcja karoserii), Manuli (produkcja okablowania do aut), LEAR (produkcja tapicerki i foteli do aut) to tylko przyklady sa jeszcze inne firmy jak CRS ktora zajmuje sie kontrola jakosci w firmach Delphi, Manuli i innych jak ktos zainteresowany to piszcie ja pomoge ;) dodam ze zycie w tychach ktore nie jest tanim miastem nie musi byc drogie jest tesco real lider szajs i wiele innych mieszkania poza miastem sa dosc tanie ceny niewiele wyrzsze jak w ostrolece a wynajem pokoju to koszt ok. 300 - 400 zl. w miescie zas wynajem mieszkania to ok. 600 - 1000 zl. zalezy gdzie i jakie, dodam ze tychy sa atrakcyjnym miastem ze wzgledu na ilosc imprez jaka tam sie odbywa no i wiadomo Tyski browar ktory mozna odwiedzic, jest tez ladne jeziorko na obrzezach miasta a w innych pobliskich miastach tez jest mnustwo atrakcji w mikolowie jest piekny rynek na granicy katowic i chorzowa jest gigantyczny park a w nim ZOO i planetarium no i oczywiscie w gory blisko a tam to juz kosmos mowiac krotko a co z ludzmi tam ? bardzo zyczliwi pomocni i przyjacielscy (przynajmiej ci ktorych ja poznalem) pewnie myslicie to ile on zarabial ze tak zachwala?? wiec powiem szczerze nigdy nie dostalem wiecej jak 1200zl no to pomyslcie rozejrzyjcie sie i powodzenia ;)
HaRdCoRe BiKe DrIvInG
Obrazek
ODPOWIEDZ