Nowa hala widowiskowo-sportowa

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Piotrek00 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co sądzicie :)? Moim zdaniem projekt dość odważny, na pewno ciekawy, jednak na razie ciężko coś o nim powiedzieć. Wizki to bardziej koncepcje, nie ma na nich urządzeń technicznych, drzwi, mam nadzieję, że niedługo pokażą coś dokładniejszego. Wiele na pewno zależeć będzie od użytych materiałów - takie odważne projekty mają to do siebie, że wyglądają efektownie na wizualizacjach, a jak inwestor oszczędzi na materiałach to wychodzi tandeta. Nie wiadomo też jak wpasuje się w otoczenie - bo na pewno będą jakieś ścieżki, zieleń itp. a na wizkach jest szara pustynia wkoło, więc lepiej się komponuje. Osobiście wolałbym bardziej subtelną architekturę, no ale cóż, nie będę narzekał jak zrobią to porządnie :D
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: balboa »

Mamy moim zdaniem ważniejsze potrzeby niż nowa hala.
Na kiedy planowany jest jej odbiór ? Bo jeśli na 2022 to OK.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Qrzysio »

Odbiór na wybory. Tradycyjnie.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: palipies »

jak dla mnie odbiór może nastąpić podczas dnia niepodległości tydzień przed wyborami,po prostu cieszę się,że taki obiekt powstanie w Ostrołęce
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Siara »

Projekt śmiały aczkolwiek mi się podoba. Jednak do momentu zatwierdzenia wyglądu długa droga. Funkcjonalność obiektu - jak najbardziej! :)
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: balboa »

Qrzysio pisze:Odbiór na wybory. Tradycyjnie.
Tak, to oczywiste.
A ja wczesniej trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o rozpoczęcie budowy i zdążyłem już doczytać u konurencji, że planowane na 2013.
Importowany wice gdzieś z daleka - z Polski, w celu pozyskiwania środków z Europy, ciężko pracuje.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: skutekk »

a juz w tym miescie jest wyszystkiego przesyt i tylko tego brakuje ?
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: hcuj »

krąży plotka, że termin oddania nowej hali zbiegnie się z wyborami prezydenckimi w gruzji
co o tym sądzicie? opinie prosimy zostawiać w komentarzach
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: balboa »

skutekk pisze:a juz w tym miescie jest wyszystkiego przesyt i tylko tego brakuje ?
W tym mieście np. za fatalnej jakości wodę w kranie mieliśmy w tamtym roku sporą podwyżkę, mamy dziurawe ulice ale co tam sie martwić. Mamy przecież galerię, kosztowny Aquapark i projekt nowej hali.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Piotrek00 »

Galeria to akurat oddzielny temat, bo to nie z pieniędzy publicznych. A hala jest potrzebna, ale dwie to przesada. Znowu wychodzi brak jakiegoś pomysłu na to miasto i spójności.
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: a1257a »

Z punktu widzenia sportowca bardzo fajnie że budują halę, no i na pewno będzie to najładniejszy obiekt w Ostrołęce .
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: justusz »

a1257a pisze:i na pewno będzie to najładniejszy obiekt w Ostrołęce .
ludzie!!
Czym wy sie zachwycacie ? jakims pofałdowanym spaghetti ? Kolejnym gotowcem projektowym sprzed pól wieku który jakas firma projektowa "wklei" do Ostrołeki bo ma dobre przełozenie..?
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Piotrek00 »

Pokaż mi halę podobną do tej - najlepiej sprzed pół wieku, ale może być i nowsza.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: justusz »

Piotrek00 pisze:Pokaż mi halę podobną do tej - najlepiej sprzed pół wieku, ale może być i nowsza.
...oj kolego nie znasz swiata poza opłotkami . A jak Cie pamiec nie zawiedzie to odezwij sie za rok jesli nadal bedziesz miał takie samo zdanie jak teraz .
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Piotrek00 »

Oj kolego mógłbyś się zdziwić na temat mojej znajomości świata, zwłaszcza jeżeli mówimy o architekturze. Prosiłbym wciąż o linki do podobnej hali bo zaciekawiłeś mnie, że takie powstawały pół wieku temu.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: justusz »

...no to moze zamiast wlejac "pseudo futurystyczne" wizualizacje obiektu powinienies wkleić także rzuty majace z nimi niewiele wspólnego. Ale jakby zywcem przekopiowane z Noyferta....i wtedy zaczynac "pianie" o nowoczesności

...wiesz i zastanawia mnie jeszcze jedno. Rozpoczynajac ten temat wkleiłeś więcej wizualizacji niz zostało oficjalnie zaprezentowane i opublikowane na stronie MO...? Jakim cudem ? Masz jakiś dostep do twardego dysku projektanta?
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: a1257a »

justusz pisze:...wiesz i zastanawia mnie jeszcze jedno. Rozpoczynajac ten temat wkleiłeś więcej wizualizacji niz zostało oficjalnie zaprezentowane i opublikowane na stronie MO...? Jakim cudem ? Masz jakiś dostep do twardego dysku projektanta?
Wystarczy wejść na konkurencyjny serwis, nie samą "moją-ostrołęką" człowiek żyje.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Nowa hala widowiskowo-sportowa

Post autor: Piotrek00 »

Wkleiłem wszystko co znalazłem w internecie. Nie znam nawet biura, które projektowało tą halę. Raz mówisz, żebym wkleił rzuty, które nie zgadzają się z wizualizacjami, a potem mówisz, że powklejałem jakieś niedostępne rzeczy. Jeżeli masz takie rzuty to wrzuć.

Po drugie - Twój ton brzmi co najmniej tak, jakbyś przegrał przetarg na projekt tej hali. Nigdzie nie piałem ani nie pochwaliłem tego obiektu.

Co do Neuferta, nie wiem z której strony trzeba patrzeć na tą halę, żeby dostrzec jakiekolwiek podobieństwo. Neufert mimo wielkiej inspiracji Gaudim, związany był silnie z Bauhausem i głównie projektował w duchu modernistycznym - widzisz gdzieś modernizm reprezentowany przez Neuferta i Bauhaus w tej hali?
ODPOWIEDZ