Podróż do Świnoujścia

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zmartwiona
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:14

Podróż do Świnoujścia

Post autor: zmartwiona »

Czy ktoś może mi poradzić ,jak najszybciej i najłatwiej dojechać z Ostrołęki do Świnoujścia i odwrotnie? Podróż samochodem trwa bardzo długo.Może ktoś zna inny sposób np.pociąg lub samolot z Warszawy( jeśli taki kursuje np. do Szczecina).
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Podróż do Świnoujścia

Post autor: Qrzysio »

Ja jechałem co prawda do Kołobrzegu, ale część trasy jest ta sama. Polecam jechać przez Ciechanów i omijać najgłówniejsze polskie drogi.
Z Kołobrzegu jest bezpośredni autobus do Ostrołęki, zapytaj na informacji PKS czy jeździ też dalej, prawdopodobnie do Szczecina.
Samoloty i pociągi sprawdzisz online na stronach internetowych przewoźników.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Podróż do Świnoujścia

Post autor: eish »

Kuszetką z Warszawy jedzie się bardzo przyjemnie i czasowo porównywalnie do podróży samochodem. Samolotem możesz lecieć do Heringsdorfu (12 km od Świnoujścia) - Eurolot lata, ale tylko w piątki i niedziele. Do Świnoujścia później można dotrzeć autobusem.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Podróż do Świnoujścia

Post autor: Qrpiana »

podróż pociągiem czy autobusem będzie trwała dłużej niż samochodem, no i bezpośredniego połączenia nie znajdziesz. W zeszłym roku jechałam do Świnoujścia pkp z Warszawy. Pociąg był raaano, później miałam jedną przesiadkę (nie pamiętam już dokładnie w którym mieście) na miejscu byłam ok. 20

skorzystaj z e-podróżnika
zmartwiona
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:14

Re: Podróż do Świnoujścia

Post autor: zmartwiona »

Bardzo dziękuję Państwu za pomoc.Uzyskane informacje wykorzystałam.Wszystko stało się prostsze.Pozdrawiam cieplutko.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Podróż do Świnoujścia

Post autor: eish »

Qrpiana pisze:podróż pociągiem czy autobusem będzie trwała dłużej niż samochodem
Niekoniecznie. Pociąg jedzie wg rozkładów 8-9 godzin z Warszawy, więc nawet doliczając czas podróży do Warszawy to wyjdzie podobnie, a człowiek mniej zmęczony, zwłaszcza jadąc nocą kuszetką.
ODPOWIEDZ