"Miasto sprzeda teren przy banku BGŻ."

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

"Miasto sprzeda teren przy banku BGŻ."

Post autor: steward »

Jeeezu.. nareszcie.. szkoda tylko że tak długo trzeba było na to czekać..

Nie macie pojęcia jak mi ulżyło że nie będę musiał zawadzac głową w stanikach jak wracam do domu :wink:

a Wy, co o tym myślicie :?:
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

W sumie dobrze, tylko szkoda mi tych ludźmi, którzy jeszcze tam handlują. Ciekawe gdzie przeniosą swoje miejsce pracy.

Ciekawe jest to jak Ostrołęka zmieniła się w tym miejscu przez ostatnie 15 lat. Ja pamiętam jak, był tam jeszcze amfiteatr, niewielkie wzniesienie, dużo zieleni, ławeczki itp.
Wogóle jak Ostrołęka sie zmieniła przez ostatnie 15 lat. Interesuje mnie jak będzie za następne 15 lat...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Hmm nie rozumiem czemu inni mogą a w Ostrołęce się nie da?!?! W Warszawie są targowiska. Jako przykład może posłużyć Targowisko Bemowo obok którego dośc często przejeżdżam. Jest ono otoczone wysokim drewnianym ogrodzeniem, które dodatkowo słuzy jako powierzchnia reklamowa. Za płotem sa stragany i sprzedają sobie ludzie. Czemu u nas nie można wydzielić kawałka terenu tylko trzeba tych ludzi przegaqniać z miejsca na miejsce. Jakby ktoś choć trochę pomyślał to by zrobił z tym porządek raz na zawsze, a przynajmniej na kilka(naście) lat.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Zamiast grodzić płotami lepiej budować hale targowe (takie z parwdziwego zdarzenia), ludzie z tego naszego ryneczku powinni się przenieść na duży rynek.

setme3 :arrow: na tej góreczce to jeszcze sankami jeździłem :wink:
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Jak ich wyniosa na duży rynek, to ja już na pewno zakupów u nich nie będę robić :(. A paru ludzi sprzedaje naprawdę bardzo dobre warzywa i owoce.

A pamiętacie, że na dole tej górki były budki-szczęki :) ? Pamiętam, że kiedyś tam kupiliśmy kasetę z kolędami, która mamy nadal w domu :).
Pozdrówka
paul997
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Dla mnie stoiska z warzywami mogły by ewentualnie zostać (odgrodzone wysokim płotem) ale no sami pomyślcie jakbyście się musieli codziennie po dwa razy 'chylać' przed jakimiś stanikami jak wracacie do domu... :?
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

Pogonią "majtkarzy":D szczerze to szkoda tych stoisk z warzywami.
Awatar użytkownika
aniołek
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:59
Lokalizacja: Sky

Post autor: aniołek »

Mi "majtkarze" nie przeszkadzają , ale rzeczywicie nasz ryneczek na tle handlowców i banku zbyt estetycznie nie wygląda i zupełnie nie pasuje do otoczenia.Chyba lepiej żeby się na hale przeniesli i problem będzie z głowy.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
Róża
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2005, 21:29

Post autor: Róża »

Hala targowa w Ostrołęce juz jest - "Jedynka" czy tez "Jedyneczka", jakoś tak. Ulokowana w dość dobrym miejscu ( budynek zaraz przy "Haliku"- SLO). Problem w tym ze hala ta swieci pustkami. Sama byłam tam moze z dwa, trzy razy. "Majtkarzy" i stoiska z warzywami moznaby myślę przenieść tam ... nie rozumiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiono. Cena takiego stoiska z tego co wiem wacha sie w granicach 10 tys. zł . Ostatecznie to jeszcze nie tak duza kwota...
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

to sie zmieni, mi sie wydaje ze jakos nowy wlasciciel tych terenow dojdzie do porozumienia z majtkarzami i przeniesie ich do tej Jedynki albo w jakies inne miejsce.
Mi nie szkoda tych warzywniakow bo owoce i warzywa mozna przeciez bedzie kupic obok na ryneczku w tych stałych budach.
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

co do warzywniaków to ......... duzo tańsze warzywa są na mieście :D przecietnie taqńsze od 20 do 50 gr na kilogramie

No cóż ........ majtki i staniki przypominają o .... lecie, które zbliza się wielkimi krokami :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

steward pisze:ludzie z tego naszego ryneczku powinni się przenieść na duży rynek.
Rusz trochę głową Stary... To co powiedziałeś ma taki sam sens, jakbyś powiedział, żeby przenieśli się na łąki przy Jana Pawła... Przecież nikt tam nie będzie dryłował ,żeby parę skarpetek kupać.
steward pisze:jakbyście się musieli codziennie po dwa razy 'chylać' przed jakimiś stanikami jak wracacie do domu...
Jeśli aż tak Ci te staniki przeszkadzają to nadłóż 100 metrów i idź koło banku, albo ZSZ 1
aniołek pisze:ale rzeczywicie nasz ryneczek na tle handlowców i banku zbyt estetycznie nie wygląda
Pamiętaj, że to handlowiec i banki wybudowały się w sąsiedztwie ryneczku, a nie na odwrót.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Ex Hoppler oflaguj się i przywiaz do bramy rynku na znak protestu :lol: może buldożery cię ominą.. :lol:
Awatar użytkownika
aniołek
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:59
Lokalizacja: Sky

Post autor: aniołek »

:arrow: Ex Hoppler - bardzo dobrze pamiętam ,że to ryneczek był pierwszy.Ale chyba nie będziemy zmieniać handlowców w baraki tylko dlatego,że rynek był pierwszy.
Idziemy do przodu,czasy się zmieniają,technika też i trochę nowoczesności nie zaszkodzi.Ostrołęka to małe miasto i nie chce żeby wygądała jak wieś ,ale jak rozwijające się miasto.A ryneczek jakby nie było nie pasuje do otoczenia,albo jak kto woli handlowce nie pasują do ryneczku.I coś z tym należy zrobić...
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Nigdy nie powiedziałem, że jestem za bezwzględnym pozostawieniem ryneczku w dotychczasowej formie, ale jak ktos mi piosze, żeby go na Targową przenieść to mnie rzuca, bo wiadomo z góry, że nikt tam nie przyjdzie. Jest wiele innych sposobów zagospodarowania targowiska, chociażby urządzenie czegoś w stylu targowiska takiego jakie jest pod "pałacykiem" w Warszawie. Przecież tam też jest on w otoczeniu nowoczesnych budynków, a jednak wygląda niegłupio. Nie jest problemem wypieprzyć ludzi z targowiska, można dac kopa, sprzedać i po bólu. Tyle, że warto czasem pomyśleć nad kompromisami...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

rynek w środku miasta faktycznie jest na miejscu... O ile sie orientuje jest targowisko miejskie i niech tam sie przenoszą...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Ex Hoppler a co Ciebie to za przeproszeniem obchodzi czy na targową ktoś będzie przychodził :?: tak apropo to na 'duzym rynku' we wtorek jest taki tłum jak na stadionie dziesięciolecia :]

tak na marginesie to ryneczek mi przeszkadza z prostego względu... popatrzcie na deptak między handlowcami.. pełny torebek foliowych, śmieci itp. to całe dziadostwo wylatuje z tego rynku :?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Dlatego mówię że trzeba to ogrodzić zrobić zadaszenie, kilka rzędów i za nieduże pieniądze będą mogli sobie ludzie handlować.
Awatar użytkownika
aniołek
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:59
Lokalizacja: Sky

Post autor: aniołek »

Ex Hoppler pisze: Jest wiele innych sposobów zagospodarowania targowiska, chociażby urządzenie czegoś w stylu targowiska takiego jakie jest pod "pałacykiem" w Warszawie.
No właśnie chyba po to powstała "Hala Jedynka" , zrobiona na styl hali w Wawce,ale narazie świeci pustkami....
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

No faktycznie... uderzające podobieństwo :?
Nie mówimy chyba o tym samym. Ja postawienie hali rozumiem poprzez całkowite zabudowanie obecnego placu targowiska, ale to jest tylko jedno z rozwiązań... Fakt faktem, że jakoś ten teren należy uporządkować.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Hala kojarzy mi się z małym centrum handlowym, gdzie nie ma stoisk, a klepiki. Nie byłem jeszcze w hali JEDYNKA, ale czytałem w prasie, iż sprzeający na małym ryneczku nie chcą się przenosić do hali bo to ich drogo kosztuje. Skoro chca sprzedawać na dworzu to czemu miasto dąży do tego, aby im tego zabrnić i jak najbardizej ograniczyć. Nic na siłę. Moje rozwiązanie problemu jest proste: w porozumieniu miasta ze sprzedającymi ogrodzić teren, wykorzystać go jako powierchnię reklamową, skąd będą czerpane czasami niemałe zyski. Myślę że to by przetrwało.
Awatar użytkownika
aniołek
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:59
Lokalizacja: Sky

Post autor: aniołek »

Można przenieśc ryneczek na halę,można zabudować plac targowiska,można zrobić dużo rzeczy...tylko ktoś inteligentny musi się za to zabrać...a z tym bywa różnie :wink:

Może i te zabudowanie to najlepszy pomysł :idea:
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Też prawda... bo prezydent myśli, że jak jest hala to reszta się już sama zrobi....
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Wyobrażam sobie, jak się mają do siebie koszt postawienia stolika i parasola do wynajęcia/kupna boksu w Hali. Gdyby boksy były za free, a tylko opłaty nieznacznie droższe niż na dworzu, to na pewno kupcy by się przenieśli. A tak ? Wcale im się nie dziwię. I rzeczywiście pomysł z ogrodzeniem jest fajny. no i trzeba by było handlarzy zobowiązywać/zmuszać do utrzymywania po sobie porzadku - żadnych torebek, papierów itp. Nasze miasto ma być czyste i ładne :).
Aha - pamiętajmy o ludziach, którzy wpadają na parę godzin w sobotę, żeby sprzedać swoje plony. Ceny u nich są konkurencyjne, a towar często najwyższej jakości - ich też należałoby gdzieś wpuszczać. Ale to nie mi płacą za myślenie w tym mieście, nie ? :) Po prostu może wreszcie ktoś zacznie myśleć o zwykłych ludziach (zarówno sprzedających jak i kupujących), a nie tylko o tych co krzyczą najgłośniej i mają najwięcej kasy :(.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

No i w tym momencie z Tobą Steward się jak najbardziej zgadzam.
Fakt, że głównie szpecą "okolice" targowiska, a nie sam ryneczek.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
ODPOWIEDZ