Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
lutek123
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:09

Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: lutek123 »

(prawko na ciezarowe) MAM pytanie na temat egzaminu przeprowadzonego, egzaminator nakazuje jechac na wprost pod zakaz samochodom ciezarowym pow. 5t . A bylo to na ulica Kaczynskiego - Jana Pawla 2 poczym oczywiscie zakonczono egzamin negatywnie. Egzaminator niema prawa wprowadzac w blod zdajocego , wiec udalem sie po kilku dniach do WORDU by obejzec nagranie niestety juz na nagraniu niebylo slow egzaminatora , bylo to troszke po zmieniane . CZY ktos mial podobne zdazenie????????
Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 14:04 przez lutek123, łącznie zmieniany 1 raz.
fermik1987
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:32

Re: EGZAMINATOR;

Post autor: fermik1987 »

Twoim obowiązkiem jest odmówić w tej sytuacji wjazdu pod zakaz.Jak będą kazali Tobie jechać w przepaść to też pojedziesz? :) Na przyszłość drogi kolego skorzystaj ze słownika i potem napisz poprawną wypowiedz bo rażą Twoje błędy :?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: EGZAMINATOR;

Post autor: elfik »

lutek123 pisze:(prawko na ciezarowe) MAM pytanie na temat egzaminu przeprowadzonego, egzaminator nakazuje jechac na wprost pod zakaz samochodom ciezarowym pow. 5t . A bylo to na ulica Kaczynskiego - Jana Pawla 2 poczym oczywiscie zakonczono egzamin negatywnie. Egzaminator niema prawa wprowadzac w blod zdajocego , wiec udalem sie po kilku dniach do WORDU by obejzec nagranie niestety juz na nagraniu niebylo slow egzaminatora , bylo to troszke po zmieniane zapewne przez magika informatyka. CZY ktos mial podobne zdazenie????????
wierzysz w to, że ktoś coś specjalnie pozmieniał? Wykasował dźwięk? No proszę Cię... może coś źle usłyszałes, coś źle zrozumiałeś?
Zapisz się jeszcze raz na egzamin i nie poddawaj się!

ps. Egzamin kwalifikacyjny jest jeszcze gorszy ;)
pozytywniak
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2012, 22:18

Re: EGZAMINATOR;

Post autor: pozytywniak »

Można się odwołac od wyniku egzaminu. Egzaminator nie może wydawać poleceń niezgodnych z przepisami tak jak było kiedyś. Postaraj się opisać na forum dokładnie jak to było.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: Qrzysio »

Na tablicy ogłoszeń w WORD jest informacja, że możesz zażyczyć sobie obecności nadzoru podczas egzaminu. Skorzystaj z tego.

Nie wiem jak stanowią przepisy, ale uważam, że egzaminator ma prawo powiedzieć, abyś skręcił pod zakaz. Twoim zadaniem jest odmowa. Tak samo jak podczas egzaminu można usłyszeć komendę "zawróć na najbliższym możliwym skrzyżowaniu". Ogólne polecenia też są dozwolone.
pozytywniak
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2012, 22:18

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: pozytywniak »

Qrzysio pisze:Na tablicy ogłoszeń w WORD jest informacja, że możesz zażyczyć sobie obecności nadzoru podczas egzaminu. Skorzystaj z tego.

Nie wiem jak stanowią przepisy, ale uważam, że egzaminator ma prawo powiedzieć, abyś skręcił pod zakaz. Twoim zadaniem jest odmowa. Tak samo jak podczas egzaminu można usłyszeć komendę "zawróć na najbliższym możliwym skrzyżowaniu". Ogólne polecenia też są dozwolone.
To mało wiesz. Z takimi informacjami nie powinnieneś zaśmiecać forum "drogi" adminie.
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: Laura »

Egzaminator nie ma prawa wprowadzać Cię w błąd i nie sądzę, aby to robił. Coś musiałeś źle zrozumieć. Może jedynie powiedzieć np " na pierwszym możliwym skrzyżowaniu skręcimy w lewo" ale nie może powiedzieć "na najbliższym skrzyżowaniu skręcimy w lewo" gdy tam jest zakaz wjazdu. Uczulam na to moich kursantów i jedyne co mogę Ci powiedzieć, to słuchaj uważnie poleceń. Powodzenia na ponownym egzaminie.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: shelly »

Laura pisze:Egzaminator nie ma prawa wprowadzać Cię w błąd i nie sądzę, aby to robił.
ja nie wiem czy egzaminator takie prawo ma czy nie, ale za to wiem bardzo dobrze, że to robią... obserwuję to często, każą wjechać na jednokierunkową, po czym mówią, żeby zaparkować a potem zawrócić... po chwili oczywiście następuje zmiana miejsc, nawrotka i egzamin oblany... dzieje się to nagminnie
daniel2280
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:26

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: daniel2280 »

Ja również miałem podobną sytuacje , w terenie zabudowanym (Ławy) gdzie na pewnym odcinku oczywiscie jest 50km kazał mi jechac szybciej , ale to zignorowalem i jechalem dalej 50km dopiero po minięciu znaku koniec terenu zabudowanego przyśpieszylem . Podstawa to patrzec na znaki .
r0b0t
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2012, 10:49

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: r0b0t »

1. Egzaminator ma obowiązek wydawania poleceń tylko i wyłącznie zgodnych z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego dlatego śmiem wątpić, że specjalnie kazał ci wjechać na zakaz. Jeśli jednak tak się stało (bo jak każdy człowiek mógł się pomylić) to od czego masz oczy i mózg? Czy jadąc bez egzaminatora też wjechałbyś na zakaz????
2. Wszelkiego rodzaju urządzenia służące do rejestrowania video i audio wykorzystywane w monitoringu są tak zrobione, że obraz i dźwięk kodowany jest w sposób uniemożliwiający jakąkolwiek ingerencję w zarejestrowany materiał. Dlaczego tak? Ano chociażby dlatego żeby np. taki materiał mógł służyć jako niepodważalny dowód w sądzie. Rejestratory jeżdżące w samochodach egzaminacyjnych również spełniają taki wymóg. Dlatego gadanie, że ktoś coś pozmieniał w filmie z egzaminu jest po prostu śmieszne i nie na miejscu. Godzi też w dobre imię jak to napisałeś "magika informatyka". Jeśli tych słów nie ma na nagraniu to najzwyczajniej ich nikt nie wypowiedział.
3. Myśl jak siedzisz za kierownicą i myśl co piszesz na forum bo ktoś dojdzie do wniosku, że bezpodstawnie oskarżasz innych.
lutek123
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:09

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: lutek123 »

Nikogo nie obrazam bez podstawnie, chcialem sie tylko dowiedziec jak czesto jest to praktykowane. Jest to moj blad ze dalem sie zaskoczyc ale egzaminator jak by byl normalny nie wprowadzil by mnie wblad przed koncem egzaminu (maly stres zrobil swoje) I nie jest to zapewne jeden przypadek na tysiac????????
bose1979
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2012, 13:08

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: bose1979 »

ja mysle ze to było inaczej. Jak byłeś na ulicy Kaczyńskiej (skrzyzowanie ze znakiem stop) to kazał ci jechać na wprost i to się zgadza a pozniej sie nie odzywał i powinieneś jechać drogą z pierwszeństwem a ty pojechałes prosto ale sie nie dziwie byłes zestresowany i nie pamietasz gdzie miałeś jechać a pozatym zawsze trzeba patrzeć na znaki. Tam gdzie jest zakaz egzaminator nie wyda polecenia. A jeśli chodzi o parkowanie na jednokierunkowej to egzaminator nie wydaje polecenia zawrócic tylko proszę wyjechać do głownej a to jest chyba róznica. Pozdrawiam
bose1979
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2012, 13:08

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: bose1979 »

a jeśli chodzi o admina to nie ma racji ze moze wpuścic pod zakaz :)
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: TRUE »

Gdzie w Ostrołęce jest ul. Kaczyńskiego o której wspomniał autor wątku? :mrgreen:
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
r0b0t
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2012, 10:49

Re: Egzamin na ciężarowe w WORD - jazda pod zakaz

Post autor: r0b0t »

lutek123 pisze:Nikogo nie obrazam bez podstawnie, chcialem sie tylko dowiedziec jak czesto jest to praktykowane. Jest to moj blad ze dalem sie zaskoczyc ale egzaminator jak by byl normalny nie wprowadzil by mnie wblad przed koncem egzaminu (maly stres zrobil swoje) I nie jest to zapewne jeden przypadek na tysiac????????
Egzaminator z pewnością nie wprowadził cię w błąd. Jeśli nie wydaje poleceń to masz obowiązek jechać zgodnie ze wskazującymi znakami. Nie uczą tego na szkoleniu???
Co do bezpodstawnych oskarżeń to jawnie napisałeś, że "magik informatyk" coś musiał zmienić w nagraniu. Czy to nie jest bezpodstawne oskarżenie? Czy masz aż taką wiedzę żeby twierdzić, że nagranie zostało zmodyfikowane? Zbyt łatwo rzucasz oskarżenia nie mając o tym temacie zielonego pojęcia. A takie stwierdzenia w sieci są również traktowane jako zwykłe pomówienia. Jeżeli dopuszczamy się takiego czynu za pomocą środków masowego przekazu (do których należy Internet), narażasz się na surową odpowiedzialność. Kodeks karny przewiduje w tej sytuacji obok kary grzywny czy ograniczenia wolności, także karę pozbawienia wolności do 1 roku.
Pomódl się żeby "magik informatyk" nie zgłosił tego na Policję.
ODPOWIEDZ