Rozliczyć radnych za poliotyczne gierki !!!!!!!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Pool
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2006, 13:14

Rozliczyć radnych za poliotyczne gierki !!!!!!!

Post autor: Pool »

Zbliżają się kolejne wybory i znowu pójdziemy do urn wybierać naszych przedstawicieli.
ALE !!!
Z racji, iż wielu radnych obecnej kadencji będzie ponownie ubiegać się o nasze poparcie należało by podsumować ich wkład dla dobra Miasta.

Chęć takiego rozliczenia potęgują ostatnie wydarzenia, jak nie trudno się domyśleć, dotyczące poręczenia dla OPWiK-u kredytu pozwalającego na rozpoczęcie budowy systemu odprowadzania ścieków i remontu oczyszczalni ścieków.

DOMAGAM SIĘ!!!!!!!!!!!!, ŻĄDAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! itp.
wyjaśnień dotyczących powodów podjętej decyzji od radnych którzy nie chcą poprzeć tej inwestycji. Nigdzie nie mogę się doczytać jak głosują poszczególni radni, jeśli głosowania są niejawne to myślę, że sami powinni wyjaśnić nam swoje postępowanie .

Po przeczytaniu artykułu w ostatnim tygodniku (nr 35) "Zabiorą nam euro na ścieki" wypowiedź Pana Popielarza doprowadziła mnie niemal do łez, tylko nie wiem czy ze śmiechu, rozpaczy lub innych tragicznych powodów.
Mianowicie
1. Tłumaczy Pan, że ma wątpliwości co do sensu tej inwestycji. - To ja proponuję się spytać ludzi, którzy mieszkają w znacznej części miasta dotkniętej wyziewami z oczyszczalni.
Ponadto ważnym argumentem jest skanalizowanie "prawie miasta”, jakim są Olszewo-Borki. Tamtejsze szamba w większości budowane według starej tradycji, do szczelnych raczej nie należą, a o pomstę do nieba woła ich opróżnianie gdzie to potem szambowóz staje nad brzegiem Omólwi i pozbywa się ładunku.
Tylko, że rzeka, środowisko itp. NIE KRZYCZY !!! - to po co ...?!!
Ciekawy jestem, co dla Pana miałoby sens. Może sensowne było by wybudowanie drugiej oczyszczalni dla Olszewo-Borek - mam nadzieje, że tak Pan nie myśli, bo w przeciwnym wypadku sensownym staje się zastanowienie nad Pańską świadomością.

2. Wspomina Pan, że od pierwotnych planów inwestycja zmalała a koszty wzrosły.
hmmm
Rozumiem, że obecne koszty skalkulowane zostały na podstawie istniejących projektów budowlanych i są w MIARĘ wiarygodne. Podkreślam, że tylko w miarę, bo ostateczna wycena nastąpi przez wykonawców po ogłoszeniu przetargu.
Także proszę o wyjaśnienia skąd i na jakiej podstawie wzięły się poprzednie obliczenia ???????????????????????? skoro nawet te najdokładniejsze na dzień dzisiejszy (na podst. projektów) nie są ostatecznymi!!!!!!!!
Znając procesy powstawania takich projektów, powołuje się Pan zapewne na wstępne ustalenia, Gdzie to spotyka się kilku fachowców (nie ujmując nikomu jego fachowości) i czynią wstępne obliczenia - patrząc w sufit "hmm to bedzie kosztowało coś ok. tyle ...." i niejednokrotnie takie wyliczenia różnią się o niemal 100% od faktycznych kosztów, mimo ,iż wygląda to bardzo cyniczne to takie postępowanie jest jak najbardziej poprawne.
Dziwi mnie tylko fakt, że Pan niby człowiek wykształcony nie jest tego świadomy i powołuje się na tego typu dane.
Ponadto nie bez znaczenia pozostaje fakt dofinansowania 75% wartosci z UE. Oznacza to że miasto pozyskało by nowoczesną instalację za 1/4 jej wartości.

Ostatecznie i tak jestem przekonany, że jest inny powód takiego pstepowania. Zwykły obywatel nie jest świadomy takich faktów a pokazywać się trzeba - JAKIE TO MEDIALNE i darmowa reklama przedwyborcza !!!!!!

Tylko pytam: Czy to jest dobre dla miasta i jego mieszkańców ??

I tak się dzieje ze wszystkim prowadzone są gry i gierki, a my obywatele mniejmy tę świadomość, że stan świadomości naszych przedstawicieli jest odzwierciedleniem nas samych.


Jak widać niniejsza sprawa ma wiele wątpliwości, a postawa naszych radnych też nie jest jasna.
Wobec powyższego zwracam się z prośbą do administratora o wystosowanie pisma do Radych Miasta Ostrołęki z prośbą o udzielenie rzetelnych i popartych faktami wyjasnień dotyczących swojego głosowania w sprawie udzielenia dla OPWiK-u poręczenia kredytu na rozbudowę i unowocześnienie systemu odbioru ścieków w mieście i gminie Olszewo-Borki.

Myślę że taki list mógłby być wyłożony w publicznym miejscu np. przez weekend w celu umożliwienia zainteresowanym tą sprawą mieszkancom podpisania się pod nim.

Wypowiedzi poszczególnych radnych mogłyby ukazywać się na stronie niniejszego poratlu.

Czekam na odzew i liczę na osobiste zangarzowanie Pana M. Kleczkowskiego.

[ Dodano: 10:57, 31.08.2006 ]
Dla zainteresowanych !!!
Na stronie głównej pojawił sie odnośnik do ściagnięcia programu wemitowanego w TVP3.

Pozwoli zorientowac się na jakim poziomie rozmawiają nasi włodarze.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Kochani, wybory zaczynają się pełną parą, czuję że niedługo posypią się tego typu posty świadczące o świętej nieomylności autorów tychże. Oby tylko nasze forum się wzajemną opluwaczką nie stało, bo będzie cienko...
Drogi Pool, pamiętaj tylko, żeby przy redagowaniu tego jakże zacnego listu najpierw wkleić go do WORD'a i sprawdzić błędy, o ile własne umiejętności na to nie pozwalają... ( z tym postem tez wypadało tak zrobić, bo to
Pool pisze:Omólwi
Pool pisze:zangarzowanie
również świadczy u fachowości autora / niczego mu nie ujmując/.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Powiem wam cos, głosujcie na mlode osoby, wyksztalcone, z doswiadczeniem( job) , ktore spedzily troszke czasu w wiekszym miescie... Te stare pryki co nie wychylili nawet rąbka d...y za za granice tego powiatu nie wiedza co wlasciwie oznacza polityka... Ostrołeka ma naprawde bardzo duzy potencjal i czas najwyzszy zeby przestac go marnować!
ja
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2006, 1:00

Post autor: ja »

:evil: no i znów się zacznie.....
Jak też nasz miłościwie nam panujący ( :twisted: ) znów stanie do wyborów....
Jak znów , nie daj Boże, zostanie wybrany.....
To nic tylko sie przyjdzie powiesic... :evil:
ODPOWIEDZ