Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
masterOFtneSWORD
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:05

Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: masterOFtneSWORD »

Witam poszukuje opiekunki do 2 i 4 latka
kogo szukac?ile za godz?czy te panie maja jakies kwalifikacje?pomozcie!!
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: steward »

Nie zdziw się jak taka opiekunka z kwalifikacjami zażąda umowy o pracę na pełen etat. Takie bez kwalifikacji można "dogadać".
Awatar użytkownika
Evril
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2010, 16:50

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: Evril »

Możesz poszukać jakąś młodą mamę, która już ma dziecko i posiedzi dodatkowo z twoim. Wtedy wyjdzie taniej. A tak to według nowych zasad trzeba zarejestrować nianię na najniższą krajową 1500zł i wtedy państwo sfinansuje ci składki, a niania bedzie musiała opłacić 195zł miesięcznie podatek plus ok. 35 zł chorobowe jeśli będzie chciała. Takie są realia. Wtedy niani wyjdzie na rękę ok. 1200zł. Jeśli się dogadasz z jakąś nianią to wtedy możesz jej płacić mniej, ale to już kwestia dogadania co do czasu itp. Panie w ostrołęckim zusie są bardzo pomocne i nie ttrzeba się bać wielu formalności.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: Soul »

Nieźle, to jeszcze niania musi dopłacać do interesu, chore.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
masterOFtneSWORD
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:05

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: masterOFtneSWORD »

widze ze lekko nie jest...dzieki za podpowiedz.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Soul pisze:Nieźle, to jeszcze niania musi dopłacać do interesu, chore.
Jak to dopłacać? Co jest chore? Chore jest myślenie, że można robić wszystko w szarej strefie. Niania odprowadza za siebie podatek dochodowy i tyle. Nie jest to chore, tylko wręcz przeciwnie - uczciwe.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: Soul »

a czemu niania ma odprowadzać podatek, skoro nie jest zatrudniana na czarno? to chyba pracodawca powinien za nią odprowadzać podatek.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: Modzel »

Ja mam opiekunkę do dziecka - emerytowaną nauczycielkę z przedszkola, normalnie jakbym wygrał w totka :-) z tą moją nianią:-) - tobie też radzę takiej Pani poszukać - nie jest tanio , ale dziecko rozwija się strasznie szybko -Pani wprowadza różne zabawy z nauką - synek ma 2,5 roczku i ją uwielbia , wychowała też mojego starszego syna , który ma teraz 5,5 roku.
Przerabiałem kilka opiekunek i wolałem dopłacić te 300 zł na miesiąc więcej , ale mam 100 % pewności ,że dziecko jest w złotych rękach.Pani też nie robi problemu jak trzeba raz na jakiś czas posiedzieć z dzieciakami w nocy - gdy mamy z żoną jakąś imprezę - oczywiście wszystko w cenie i bez przesady też z naszej strony :-)

Od września synek idzie do przedszkola , więc jak będzie ktoś potrzebował namiar na tą moją złotą nianię to pisać na PW.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: robertdeniro »

Dobra opiekuna jest w cenie. Ja kiedyś płaciłam za opiekunkę połowę swojej wypłaty.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Soul pisze:a czemu niania ma odprowadzać podatek, skoro nie jest zatrudniana na czarno? to chyba pracodawca powinien za nią odprowadzać podatek
Bo taki "pracodawca" nie jest de facto pracodawcą sensu stricte, w związku z tym nie jest płatnikiem podatku. Poza tym co to za różnica kto odprowadzi podatek? Myślisz, że gdyby robił to zatrudniający to z czyich środków? Zaliczki na podatek byłyby potrącane z wynagrodzenia opiekunki.
Jeśli chodziło Ci o to dlaczego ma w ogóle odprowadzać podatek to odpowiedź jest prosta: Dlaczego miałaby tego nie robić, skoro każdy inny człowiek od dochodu podatek musi odprowadzać? Mało Ci, że państwo składki będzie pokrywać? Też chciałbym żeby za mnie pokrywało. Podatek w takiej sytuacji mogę sam odprowadzać i będę zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Opiekunki do dzieci w Ostrołęce

Post autor: Soul »

malykazio najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. Ok już wiem co miała tamta osoba na myśli, ale dziwnie to było napisane.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
ODPOWIEDZ