Brak zasięgu w Orange

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Problemy z siecią T-Mobile

Post autor: AZAZEL »

Też macie problemy z połączeniami?
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Brak zasięgu w Orange

Post autor: incognitusek »

Od około godz. 16 nie mam zasięgu w Orange. Czy ktoś ma też problemy z tą siecią?
zeberpl
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 28 kwie 2012, 2:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brak zasięgu w ORANGE

Post autor: zeberpl »

Ja mam problem z orange od dłuższego czasu posiadam 3 telefon i dalej to samo nawet karta sim druga :/ dziś też jest problem z dodzwonieniem się do mnie :(
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Problemy z siecią T-Mobile

Post autor: elfik »

dzisiaj nie, za to wczoraj cały dzień było "sieć chwilowo zajęta". Podobno wymieniali nadajniki (wiadomość z salonu T-Mobile)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Brak zasięgu w ORANGE

Post autor: Instruktor_Marcin »

U mnie na osiedlu Centrum są aktualnie dostępne wszystkie cztery sieci. Co prawda sieć Orange w moim telefonie identyfikuje się jako PL IDEA, ale to tylko i wyłącznie z tej przyczyny, że sprawdzałem zasięg na sprzęcie z 2001 roku, który tak ma zapisaną w pamięci sieć o wyróżniku 260 03 :). Dlatego podejrzewam, że albo już problem został rozwiązany, albo dotyczy tylko pojedynczych stacji bazowych.
Zresztą ktoś korzystący z sieci T-Mobile również dzisiaj ma problemy z tamtą siecią, czyli najwidoczniej jeszcze ciągle w Ostrołęce trwają prace przy budowie/konfiguracji Networks (joint venture Orange - PTK i T-Mobile - PTC).
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Brak zasięgu w ORANGE

Post autor: Soul »

Play najlepsza sieć ever, zero problemów;d Orange dawno się "popsuła".
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

Zniknął temat o T-mobile, więc zadam tutaj:

macie nadal takie problemy z siecią? Od kilku dni nie można się nigdzie dodzwonić, ciągle zrywa połączenia. Tragedia. A podobno to miało trwac nie dłużej niż 3 godziny dziennie... skoro operator nie widzi róznicy pomiędzy trzema godzinami a trzema dniami, to ja już nie wiem co o tym myśleć :]
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: miley »

Jeśli ktoś ma takie problemy , myśle że wiekszość z nas ma prawo do ubiegania o zadośćuczynienie, kolega wytargował 300min co miesiąc przez 6 miesięcy.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

miley pisze:Jeśli ktoś ma takie problemy , myśle że wiekszość z nas ma prawo do ubiegania o zadośćuczynienie, kolega wytargował 300min co miesiąc przez 6 miesięcy.
No dokładnie, napisałam do boku czy przewidują jakąś rekompensatę dla stałych klientów.... Zobaczymy co odpiszą :)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: sKaLpeL »

elfik pisze:Od kilku dni nie można się nigdzie dodzwonić, ciągle zrywa połączenia. Tragedia.
mój brat ma w t-mobile'u i też cały czas zrywa połączenia, nie raz musi dzwonić po kilka razy do danej osoby i dopiero za którymś razem udaje się przeprowadzić całą rozmowę bez zerwania połączenia
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: malykazio »

Dalej jest tak samo, zrywa połączenia. Niby dodzwonić się można, ale albo zrywa połączenie od razu (cisza w słuchawce) albo po chwili.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: Qrzysio »

Najgorzej, z tego co wiem, Orange i T-Mobile. Aczkolwiek dostaliśmy taki o to ciekawy email od czytelniczki, mówiący też o Play. Ma ktoś problemy z Play?
PROBLEMY Z SIECIĄ ORANGE I PLAY. Jestem zbulwersowana brakiem powiadomienia abonentów sieci Play i Orange o istniejących problemach z w/w sieciami. Nikt z operatorów nie raczył powiadomic swoich abonentów o ewentualnych problemach, które mają miejsce od ponad tygodnia czasu. Objawia sie to brakiem w odpowiednim czasie odbioru połączeń i niemożliwością połączeń wykonywanych, jeśli już do połączenia dojdzie CUDEM, to po kilku sekundach nie słychać obu stron rozmawiających, tylko bulgotanie głosowe. To skandal, żeby takie problemy ciągnęły się tak długi czas i nikt z operatorów nie raczył powiadomić swoich abonentów!!! Są telefony służbowe w tych sieciach, ważne telefony z klientami, które kończą się fiaskiem, z rodziną o problemach itp, nikt o tym nie pomyslał??? skandal, skandal i jeszcze raz skandal!!! Domagam sie wyjasnienia na łamach portalu MO od operatorów, dlaczego tak się dzieje, co jest przyczyną braku sieci, dlaczego nie poinformowano abonentów o tym fakcie z wyprzedzeniem przed istniejącymi problemami i kiedy to sie zakończy, abyśmy mogli normalnie prowadzić rozmowy. W końcu każdy z nas płaci ciężkie rachunki za korzystanie z telefonu ale za błędy płacić nie musimy.
zeberpl
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 28 kwie 2012, 2:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: zeberpl »

Mój kolega dość często w sieci play gubi zasięg musi chodzić po mieszkaniu by rozmawiać, Ja natomiast taki problem posiadam w sieci Orange. Jestem stu procentowo pewny że to nie wina mojego telefonu gdyż posiadam już trzeci telefon a kolega drugi:/
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: miley »

zeberpl pisze:Mój kolega dość często w sieci play gubi zasięg musi chodzić po mieszkaniu by rozmawiać, Ja natomiast taki problem posiadam w sieci Orange. Jestem stu procentowo pewny że to nie wina mojego telefonu gdyż posiadam już trzeci telefon a kolega drugi:/
Akurat Play niema nic wspolnego z modernizacja sieci ,niech przelozy karte do innego telefonu i problem zniknie :jupi: , natomisat orange tak są problemy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: Qrzysio »

W Playu problem jest czasem na obrzeżach, gdy masz smartfona. Wynika to z tego, że telefon nie jest w stanie utrzymać zasięgu 3G i przełącza się między EDGE a 3G. Rozwiązanie jest proste: ustawić w opcjach ciągłe używanie EDGE. Ja mam tak cały czas, nawet gdy jestem wciąż w mieście. Przydaje się szczególnie w podróży, bo dzięki temu szybciej telefon łapie roaming krajowy w małych miejscowościach i nie przełącza się zbyt często na inne nadajniki, dzięki czemu nie przerywa rozmów. Oszczędza się też baterię.

Minusem jest to, że internet działa wolno. Ja przełączam się na 3G gdy potrzebuję internetu.

Problem zniknie na pewno sam, gdy operator dostawi nowoczesne nadajniki. Miejmy nadzieję, że będzie to krótkie "niebawem".
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

Napisałam do T-Mobile, odpisali mi, że w Ostrołęce prace modernizacyjne potrwają do 9.12. Darmowych minut nie dostałam, za to mam przez 3 m-ce niższy abonament :) Pozdrawiam
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

czy nadal macie problemy w T-Mobile/Orange? czy może już ustąpiły?
Awatar użytkownika
Beti_B
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:01

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: Beti_B »

ja mam telefon w tmobile i już nie mam żadnych problemów.
Pozdrawiam
Beti

Jeśli masz problem, poznaj jego przyczynę a będziesz szczęśliwszy.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

a teraz macie jakieś problemy? Ja mam telefon w T-Mobile i od kilku dni to samo co było, to jakaś kpina z ich strony!
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: pudeleQ »

Na telefonie T-mobile stacjonarnym który de facto jest jak komórka są nadal problem. Godzinę temu dzwoniłem i przerywało. W Orange to samo. To chyba trwa już stanowczo za długo. Klienci na abonament moga jeszcze walczyć o jakieś darmowe minuty czy coś, ale na klientów na kartę to zleją ciepłym moczem.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: malykazio »

W T-mobile nie wiadomo kiedy się polepszy. Nie zostaje nic innego jak pisać reklamacje, ewentualnie rozwiązywać umowy z winy operatora.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Brak zasięgu w Orange

Post autor: elfik »

W TM problem będzie od 3 do 5 tygodni od zakończenia prac modernizacyjnych (czyli od 10.12). Fajnie co? Myślicie, że to wszystko jest dobrym pretekstem do zerwania z nimi umowy? Z chęcią to zrobię, nie będę czekała kolejnego miesiąca aby korzystać z telefonu... Tylko zastanawiam się jakie są szanse?
A reklamacje raczej nic nie dadzą - w ramach rekompensaty obniżą abonament o marne 25%, to wszystko co mi zaproponowali.
ODPOWIEDZ