Strona 1 z 1

Mobbing w ostrołęckich firmach

: 03 sty 2013, 17:27
autor: trampella
Witam,chcę poruszyć temat... mobbingu ostrołęckich firmach zatrudniających nas pracowników.Co o tym sadzicie?

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 03 sty 2013, 19:25
autor: milord
Miałbym dużo do powiedzenia w tej kwestii.. znajomi nie dowierzają, jak czasem im opowiadam pytają, co ja dalej tam robię... tracę zdrowie i szacunek do siebie..

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 03 sty 2013, 20:01
autor: malykazio
Ale co mamy sądzić? Na temat mobbingu jako takiego? Jego stosowanie jest zakazane i słusznie. Co do konkretów to jeśli jakieś trampella wskażesz to możemy rozmawiać.

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 03 sty 2013, 20:37
autor: prezes
Zgadzam się z moim przedmówcą prosimy o jakieś konkrety aby podjąć dyskusję. Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że w czasie kiedy jest kryzys i rosnące bezrobocie niestety takie zjawiska jak mobbing są coraz częstsze.

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 03 sty 2013, 20:50
autor: malykazio
Możemy toczyć akademickie dyskusje na temat mobbingu jako takiego, ale to nie ma większego sensu. Jeśli jednak chcemy dyskutować na temat konkretnych zachowań to potrzebne są konkrety, przykłady.
prezes: Nawet kryzys nie uzasadnia stosowania mobbingu. Tak naprawdę mobbing nie ma nic wspólnego z kryzysem. Mobbing to w skrócie mówiąc chamstwo i prostactwo w pracy, a to nie ma nic wspólnego z kryzysem i sytuacją majątkową pracodawcy.

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 04 sty 2013, 1:03
autor: Piotrek00
prezesowi bardziej chyba chodziło o to, że w kryzysie ludzie bardziej boją się bezrobocia i w przypadku mobbingu nie rzucają pracy, nie pozywają pracodawcy, tylko zaciskają zęby i pracują.

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 04 sty 2013, 10:06
autor: malykazio
Piotrek00 pisze:prezesowi bardziej chyba chodziło o to, że w kryzysie ludzie bardziej boją się bezrobocia i w przypadku mobbingu nie rzucają pracy, nie pozywają pracodawcy, tylko zaciskają zęby i pracują.
Dlatego pracodawcy robią co chcą, bo się nie boją. No ale skoro pracownicy boją się walczyć o przestrzeganie ich praw to ich sprawa. W takiej sytuacji jakiekolwiek twierdzenia, że w tej czy innej firmie występuje mobbing są gołosłowne.

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

: 04 sty 2013, 14:35
autor: maryjan
w ostrolece pracowalem w 3 firmach, totalnie roznych, praktycznie jedna zupelnie inna od drugiej i jesli chodzi o rodzaj pracy, rodzaj zatrudnienia i liczbe pracownikow. z mobingiem jako takim nie spotkalem sie w zadnej z tych firm...
dopiero jak ucieklem do warszawy to przekonalem sie co to jest i jak to wyglada... troche to smutne ze nic sie z tym nie robi i nikt nie reaguje na to bo boi sie o prace. widzialem na wlasne oczy i sam w sumie nie doswiadczylem bo jestem z tych ktorzy potrafia odszczeknąć przelozonym i nie boją sie konsekwencji. ale pracowalem z potulnymi barankami, ktorzy nie potrafili odpowiedziec i pozwalali sobie na krzyki, przezwiska i przeklinanie pod swoim kierunkiem... w obu firmach HR uwaza ze nie ma tematu. żal.