Hipermarkety są złem dla wszystkich

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

obyś się nie pomylił, bo swego czasu tez była aferka o wedlinach ostrołęckich tylko szybko wyciszona :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
PiotruśNarew
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 21 maja 2005, 10:04
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Post autor: PiotruśNarew »

Jestem zdecydowanie na TAK z powstaniem hipermarketu w Ostrołęce. Moim zdaniem ci co nie chca tego hipermarketu wstrzymuja rozwoj naszego miasta. Nie ktorzy mowi ze hipermarket zniszyczy mniejsze sklepy - a co mnie to obchodzi, niech te male sklepiki tez sie rozbuduja albo daja lepsze produkty niz ten hipermarket. Hipermarket da oczywiscie nowe miejsca pracy bo ktos tam musi pracowac.

A i jeszcze jedno jak ktos nie chce to nie musi tam kupywac produktow miesnych czy innych produktow spozywczych.
InS
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Na temat hipermarketów już się wypowiadałem:

Kod: Zaznacz cały

http://www.moja-ostroleka.pl/forum/viewtopic.php?t=28
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

PiotruśNarew pisze:A i jeszcze jedno jak ktos nie chce to nie musi tam kupywac produktow miesnych czy innych produktow spozywczych.
W takim razie zostaje nam tylko kupic jeansy z przeceny za 18.99zł
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

wuster pisze:Mam dość ludzi próbujących mi wmówić, że wiedzą lepiej ode mnie, czego chcę naprawdę.
Powiem Jedno człowiek ogólnie jest wkurzony gdy czegoś mu się zabrania.
Powiem nawet jeszcze jedno że cały czas jest ci dużo zabraniane, ale chyba tego nie widzisz np. narkotyki (może to za drastyczny przykład, ale go podaje) są zabronione i nikt tego nie neguje z wyjątkiem tych którzy lubią tego nadużywać i nie przetłumaczysz im że to jest złe dla jego zdrowia.

JAK WIDZIAŁEŚ TE FORUM POŚWIĘCIŁEM PRODUCENTOM, ŻE ONI ZACZYNAJĄ PROTESTOWAĆ PRZECIW TEMU ŻE SĄ WYKORZYSTYWANI PRZEZ HIPERMARKIETY ŻE PO PROSTU WYKOŻYSTYWANI, A CO MOWIĆ O NAS KLIENTACH KTÓRZY SĄ NIKI DLA NICH :(
zuzia
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2005, 10:08

Post autor: zuzia »

bardzo proszę osoby, które twierdzą, że hipermarket spowoduje rozwój miasta o podanie rzeczowych argumentów.
od razu zastrzegam żeby nie mylić hipermarketu z centrum handlowym, bo tak wielu ostrołęczan to robi :|
czekam... :lol:
Awatar użytkownika
*
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2005, 20:42
Lokalizacja: Ostrołęka

:)

Post autor: * »

Kto stworzył zapis zakazujący budowy obiektów handlowych powyżej 2000 m? To jest paranoja.. Zgadzam się z autorem artykułu w Gazecie Wyborczej. Pomyślcie, czy to ma sens? Ostrołęczanie jeżdżą przecież do Warszawy na zakupy i nadal będą jeździć jeśli w Ostrołęce nic nie powstanie, nawet prezydent też nie wątpię w to. Nie rozumiem właścicieli sklepów Gośka, Zielony Market, którzy bojkotują powstawanie takich dużych obiektów handlowych. Myślicie tylko o sobie wiecie? Ostrołęczanie nadal będą robić zakupy w Waszych sklepach, nie bójcie się.. mamy przecież sprawdzone już miejsca. Tylko wiecie co jest śmieszne? Moja kumpela opowiadała niedawno, że jak kupiła na małym rynku brzoskwinie.. to pod spodem opakowania znalazła nalepkę Tesco. Nawet sprzedawcy takiego rynku zaopatrują się w różne do jedzenia i nie tylko rzeczy duuużo taniej oraz hurtem w hipermarketach w Warszawie, żeby potem podwyższyć sobie ceny. I gdzie tu jest sens? Nie będzie żadnego bezrobocia większego.. Jestem za. Za stworzeniem w Ostrołęce dużych obiektów handlowych, najlepiej w dwóch miejscach: jedno gdzieś w Wojciechowicach, a drugie w drodze do Rzekunia na ul. Słowackiego.. Do tych hipermarketow przyjeżdżaliby ludzie z innych miast tj. Łomży, Różana, Przasnysza, Myszyńca.. To byłaby korzyść dla nas wszystkich. Zamiast jeździć do Warszawy, to kupowaliby tu u nas. I można by przy okazji wypromować Ostrołękę.. Tylko niech władze Ostrołęki zrobią z naszym miastem porządek. W niektórych miejscach jest brudno dosyć :/ Ach i jeszcze coś.. Ten, kto zakupi miejsce pod hipermarket, na pewno będzie zobowiązany do tego żeby poszerzyć ulice, poprawić ich stan, obwodnicę zrobić czy jakieś tam rondo.. miasto nie musiałoby wyłożyć na to ani jednego grosza, a uzyskałoby naprawdę dobrą ulicę. W Wojciechowicach trzeba poprawić stan nawierzchni drogi.. w wielu miejscach. Radni pomyślcie (niektórzy oczywiście).. nie myślcie o sobie. A Pan Panie Prezydencie, pan nie straci stołka jeśli uniesie się Pan honorem i odpowie mądrze. Bo wszystko co Pan robi, to jest bezsensowne naprawdę.. Otwarcie krytykuję i już. Krytyka sprawia, że ludzie zastanawiają się wtedy nad swoim postępowaniem, ale wątpię żeby Pan Prezydent przeczytał ten mój post i zastanowił się dobrze :P Ale szczerze mówiąc.. niektórym to wisi. To, żeby w Ostrołęce był jakiś hipermarket. Mówią, że jak będzie, to będzie. Szkoda, chciałabym żeby oni też wyrazili swoje opinie.. Może tu na forum? :) Ale się rozgadałam :P Pozdr
W życiu, w miłości i w seksie dozwolone jest wszystko pod jednym warunkiem: że to, co robisz, nie krzywdzi drugiej osoby..
zuzia
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2005, 10:08

Post autor: zuzia »

przepraszam bardzo ale jaką korzyśc będzie miło miasto z tego że ktoś z różana przyjedzie kupić towar w hipermarkecie?
przecież zarobione pieniądze hipermarkety i tak wyprowadzają za granicę.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

* pisze:Zamiast jeździć do Warszawy, to kupowaliby tu u nas
Kupowaliby nie u nas, tylko u właściciela obiektu, a więc raczej tej kaski byśmy nie zobaczyli... Jedyny pożytek byłby taki ,że być może klienci wskoczyliby po drodze do jakiejś knajpki i zostawili parę złotych...
* pisze:Ach i jeszcze coś.. Ten, kto zakupi miejsce pod hipermarket, na pewno będzie zobowiązany do tego żeby poszerzyć ulice, poprawić ich stan, obwodnicę zrobić czy jakieś tam rondo..
No tak. Zgadzam się , ale zrobi to tylko i wyłącznie dla swoich indywidualnych korzyści, bo supermarkety do filantropów raczej nie należą. Powiedz mi czemu mimo zakupu tego terenu pod hipermarket zostanie on zwolniony od płacenia podatku za ten grunt :?: Gdyby to samo tyczyło się ostrołęckich przedsiębiorców byłoby O.K., ale to jest ewidentnie promocja obcego kapitału.
Czemu podatki zapłaci on sobie w Holandii, czy gdzieś tam dalej :?: Przecież działa w naszym mieście i to raczej tu powinien je wpłacać. Naprawdę zadowoli Cię jednorazowa wylewka asfaltu na jakiś tam odcinek drogi i balonik dla każdego na otwarcie :?: Mi się zdaje raczej, że korzyści z powstania takiego obiektu powinny płynąć długofalowo.
Z bilansu strat i korzyści wychodzi to wszystko raczej na minus...
* pisze: miasto nie musiałoby wyłożyć na to ani jednego grosza, a uzyskałoby naprawdę dobrą ulicę.
Po prostu zaje*biaszczy pomysł na poprawę stanu nawierzchni dróg w mieście :shock:
To może z jeden supermarket na Witosa - bo tam droga jest najgorsza w mieście. Z jeden przydałby się jeszcze gdzieś w okolicach Berlinga, bo zawieszenie można sobie tam urwać i gdzieś na Sienkiewicza dodatkowo by się przydał. Tak Panie Prezydencie z budżetu na drogi nie pójdzie odtąd już żadna złotówka :? :!: :?
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: :)

Post autor: oes »

* pisze: Ostrołęczanie jeżdżą przecież do Warszawy na zakupy i nadal będą jeździć jeśli w Ostrołęce nic nie powstanie, nawet prezydent też nie wątpi w to.

Za stworzeniem w Ostrołęce dużych obiektów handlowych, najlepiej w dwóch miejscach: jedno gdzieś w Wojciechowicach, a drugie w drodze do Rzekunia na ul. Słowackiego.. Do tych hipermarketow przyjeżdżaliby ludzie z innych miast tj. Łomży, Różana, Przasnysza, Myszyńca..
Chyba przestaną jeździć jeśli benzyna bedzie po 4,50 zet za litr :D

Co do projektu lokalizacji i przyszłych klientów to chyba to nie jest optymalne rozwiązanie, choćby dlatego że w Łomży już są hipermarkety a na kurpiach jest bieda taka że aż piszczy.
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

1. Nikt nie jeździ do łomży i do wawy po to by kupić nawet na cały tydzień żywność, bo to sie nie opłaciło :). W biedronce i leader price jest tak tanio że wawie taniej nie znajdziecie :)

2. Ciągle wspominają że to rozwój dla miasta popatrzmy na minimal czy on oprócz tego że poszeżył droge i zrobił jedno rondo wspomogl jakies zabawy, uroczystości jakis sport. NIGDY A JAK SIE MYLE PROSZE POWIEDZIEC GDZIE I KIEDY ??. A jeśli chodzi o Zielony Markiet i Gośke itp. i owszem ciągle widać ich bannery na imprezach, które również wspomagają nagrodami. Od minimala nic nie mamy !!!!!!!!!
_kwiatek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 24 maja 2005, 16:50
Lokalizacja: Ostrołeka...

Post autor: _kwiatek »

Ja powiem tyle ! wy wszyscy pierdzielicie smuty! mi sie smiac chce jak to czytam! w kazdym miescie sie wszystko rozrasta hipermarkety sklepy i inne a u nas sie zamyka zakłady i zakazuje budowania sklepów! ludzie czy za 20 lat ostrołeka to ma byc wies czy pozadne miasto bo z takimi umysłami jak nasze władze to za 20 lat to ostrołeka bedzie mniejsza od kadzidła!!! myslcie przyszłosćiowo! WSZYSCY ROSNĄ W SIŁE MIASTA SIE POWIEKSZAJA A U NAS WSZYSTKO MALEJE TYLKO SKARGI ZE MAŁO PIENIEDZY JEST WIECEJ! A WY RADNI MYSLCIE CO UCHWALACIE BO NORMALNIE ZYGAC MIS IE CHCE I PŁAKAC NA TE NASZE WŁADZE!!!! TYLE! :evil: A hipermarket musi powstac i misto musi stawac sie silniejsze! wtedy mnej ludzi bedzie opuszczało ostrołeke bo jak narazie co wynika z moich odczuc to wszyscy młodzi najchetniej by z tad wyjechali! ja zreszta TEŻ!!
!!! PEKPOL Ostrołeka !!!
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

hipermarket normalna sprawa. nie ma sie czym podniecać
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

_kwiatek pisze:Ja powiem tyle ! A hipermarket musi powstac i miasto musi stawac sie silniejsze! wtedy mnej ludzi bedzie opuszczało Ostrołękę bo jak narazie co wynika z moich odczuc to wszyscy młodzi najchetniej by z tąd wyjechali! ja zreszta TEŻ!!
może masz i rację, ale ...............................

z tymi ludźmi na świeczniku ostrołeckiej władzy, chyba nie wiele da się zrobić :D nie myślą przyszłosciowo o swoim miescie tylko myślą o swoim stołku który mogą stracić już niedługo.

Proponuję przejść się po mieście lub przejechać na rowerze i popatrzeć co się zmieniło w ciagu ostatnich 4 lat za panowania imć Załuska.
Ech, chyba brak mu było charyzmy by pobudzić lud do działania :cry:
marcelino
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2005, 14:58

NIE NIE i NIE !!!

Post autor: marcelino »

mi jest obojetne czy bedzie czy nie bedzie hipermarket, jak bedzie to i tak nie bede robil w nim zakupow,chyba ze rzuca dobra cene na dobry browar . Ale patrzac na uchwaly naszych madrych glow z ratusza ida w zaparte zeby nasze miasto stalo w miejscu. Sprawa stadionu w Wojciechowicach - NIE dla p.Wargulewskiego, teraz Hipermarkety - NIE. Moze wypadaloby pomyslec,zeby przy wjazdach do miasta postawic szyldy jasno mowiace ze nikogo i niczego tu niechcemy? (czyt. nie chca wladze miasta).Tak naprawde kazdy ma w nosie mieszkancow i ich opinie.Licza sie wlasne interesy, jak nie kupcow to innych. Ja mam w nosie to ze hipermarket moglby zaszkodzic komukolwiek, o mnie tez sie nikt nie martwi. Sam bym stad spierdzielil jak najpredzej gdybym mial tylko jakas okazje. Kupcy maja dryg do interesow,wiec z pewnoscia dadza sobie rade :D .Tu chodzi o to ze wlasciciele wiekszych sklepow boja sie o konkurencje. Mniej zarobia i tyle. Powoluja sie ze wzrosnie bezrobocie. I tak wzrosnie jesli miasto jest ciagle na NIE. Dziekuje za uwage.
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Aleee fajnieee... Tak się cieszę, że nasi radni dbają o mieszkańców miasta wprowadzając uchwały zabezpieczające ich interesy i wprowadzając do obiegu propagandę typu "hipermarkety to bezrobocie".
Warto wspomnieć, że żyjemy w państwie demokratycznym z wolnym rynkiem, gdzie ci wybierani do władz mają być reprezentantami obywateli i mieć na uwadze interes ogółu, a nie swój na pierwszym miejscu :/ Czyżby dyktat "jedynej i słusznej władzy", która wie najlepiej co jest dla miasta i mieszkańców dobre?
Opanujcie się w argumentach typu "sprzedają chemię" czy takie tam. Idąc tym tropem, to połowa społeczeństwa musiałaby w tej chwili zdychać, bo zaopatruje się w hipermarketach. Przykład Constaru jest jeden i nie musi świadczyć o tym, że jest to reguła. Poza tym producentami żywności w takich sieciach są bardzo często te same firmy, które możemy zobaczyć na półkach w osiedlowym sklepiku. I proszę sobie darować przykłady naszej Biedronki czy Leader Szajsa, bo w porównaniu z innymi sieciami jakość jest tam baaardzo kiepska poza paroma produktami.
Ustrój nam się teoretycznie zmienił już dawno i pora się przestawić na inne myślenie - na rynku jest konkurencja, a rynek nie znosi stagnacji. Hipermarket gdzieś na obrzeżach to dobre rozwiązanie. Jak ktoś nie chce, to nie musi tam kupywać - proste. Ale ludziom, którzy mają inne zdanie należy to umożliwić.
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

Przepraszam, ale wy wogule nie wiecie co mowicie nie słuchacie moich argumentów że hiper to żadny rozwój. Jeśli jest produkcja jest rozwój, ale nie mylcie dwóch różnych spraw.

I ciągle o tym wolnym rynku, a gdzie zdrowa konkurencja.
Podam może przykład z innej beczki którą znacie na pewno. Mam taką firmę jak microsoft i co, jest monopolisto. Nakładają na niego różne kary ale to już za późno za bardzo pozwolili mu się roziwnąć i teraz mamy tego efekty że MicroSoft nie ma żadnych poważnych konkurentów na rynku i co mamy ceny windowsa jakie mamy.

PROSZE ODPOWIEDZCIE NA TEN ARGUMENT ?? (I prosze nie mówić że chce wam się śmiać, to jest poważna rozmowa)
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

słuchaj koleś naoglądałeś się telewizji i przeżywasz jak mrówka okres...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Gates'owi pogratulowałbym łba i zdolności do interesów - zaczynać od garażu przy domu a skończyć na obecnej formie Microsoftu jest sztuką niebywałą. Czyżby się zawiść odzywała? Wypracowali sobie taką pozycję na rynku, że mogą dyktować ceny. Poza tym tak nawijasz na nich, a ciekawe jaki masz system na kompie? Być może Linux, ale na pewno kiedyś korzystałeś nie raz z Windowsa.
I to ludzie decydują o pozycji firmy na rynku poprzez kupowanie jej produktów. Gates bez nich nie miałby teraz tego, co ma. Tak więc pozostaw kwestię zakupów w hipermarkecie samym zainteresowanym, bo przecież ciebie nikt na sznurku nie zaprowadzi do niego. I gdyby nie super czy hipermarkety, to niektórzy by nawet głodowali bo w naszym pięknym kraju ludziom się aż tak nie przelewa.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Co do microsoftu mam taką samą opinię jak Dyw. Po co ograniczać tę firmę? Po co cokolwiek ograniczać? Niech zarabia ten kto potrafi najlepiej i ma do tego głowę.
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

taa, a jak ktoś chce coś ograniczyć to zakładajcie swoje firmy które dorównają obecnym a nawet je wyprzedzą jakością czy ceną...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

Brodway pisze:słuchaj koleś naoglądałeś się telewizji i przeżywasz jak mrówka okres...
Prosiłem o jakoś sensowniejszą odp, hmmm czy te nie ogladasz telewizji TV jest za hiper :) :)

[ Dodano: 08:56, 24.06.2005 ]
Dyw pisze:Gates'owi pogratulowałbym łba i zdolności do interesów - zaczynać od garażu przy domu a skończyć na obecnej formie Microsoftu jest sztuką niebywałą. Czyżby się zawiść odzywała? Wypracowali sobie taką pozycję na rynku, że mogą dyktować ceny. Poza tym tak nawijasz na nich, a ciekawe jaki masz system na kompie? Być może Linux, ale na pewno kiedyś korzystałeś nie raz z Windowsa.
Otórz właśnie nie. Ja jestem za Gates'em, jako nieliczny napewno i szanuje go jak programista programiste (jest zdolny chlopak). Znam jego biografie i jest dla mnie jakims tam wzorem. Mam windowsa (orginalnego) i linuxa :).
Dyw pisze:I gdyby nie super czy hipermarkety, to niektórzy by nawet głodowali bo w naszym pięknym kraju ludziom się aż tak nie przelewa.
Jak już mówiłem znajdz mi jakiś tańszy produkt w hiper lub super który był by tańszy niż w biedronce lub leader :).
Czy przyznajesz że jak bedzie tak jak z microsoftem to zdrożeje żywność :) bo jak hiper bedzie MONOPOLISTA to bedzie drożej, a ludzie jak z windowsami zaczą kraść jedzenie :) (to ostatnie to żart :)) i wcale nie bedzie tak tanio, właśnie o tym próbuje przestrzec :(

[ Dodano: 09:02, 24.06.2005 ]
Brodway pisze:taa, a jak ktoś chce coś ograniczyć to zakładajcie swoje firmy które dorównają obecnym a nawet je wyprzedzą jakością czy ceną...
Ale właśnie w naszym miescie sie nie da założyć hop śup firmy, a potem jeszcze ją utrzymać, faworyzuje się obcy kapitał. To tym co zakładają firmy trzeba by dać jakąś ulge a nie tym co mają kase i tego w cale nie potrzebują.


Ps. Chciałem tylko powiedzieć że miałem firme więc wiem o czym mówie
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Dyw pisze:Jak ktoś nie chce, to nie musi tam kupywać - proste. Ale ludziom, którzy mają inne zdanie należy to umożliwić.
Ten argument akurat do mnie nie przemawia. Kiedyś wspominał Qrzysio o otwarciu deptaka dla samochodów. Po jego otwarciu jeżdżą nim również przeciwnicy, którzy protestowali wcześniej. Normalne jest, że jeżeli już coś powstaje to pójdą tam wszyscy, bo będzie już za poźno na działanie, ale przed całym zamieszaniem można jeszcze coś zrobić.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Nie ma takiej firmy jak "hiper" - sieci jest wiele i nie grozi nam monopol oraz dyktat cen, panie moja-oka. Rynek wymusza konkurencję i o to w tym chodzi. Bardziej bym się skłaniał ku twierdzeniu, że to ludzie z rady miasta chcą dyktować warunki handlu w mieście. Zastanawiam się komu to ma służyć, chyba tylko wąskiej grupce zaangażowanych w sprawę.
Ja nie chodzę po hiper i supermarketach z kartką i nie porównuję cen :/ Ale założę się, że w dużych sieciach można znaleźć produkty tańsze i przede wszystkim lepsze jakościowo, bo te z Biedronki czy Szajsu to niekiedy kpina.
Jeśli chodzi o deptak, to nie przejechałem nim ani razu od otwarcia dla samochodów. Uważałem że był do zły pomysł i wciąż tak sądzę. Tak więc można być konsekwentnym, a to, że dotychczasowi przeciwnicy poszliby na zakupy, to już nie moja sprawa. Widocznie robią szum o coś, w co sami nie wierzą... :shock:
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

Zgadzam się nie bedzie monopolu. Dobra powstaną 2 lub 3 hiper. bede waczyc ze sobą niższymi cenami wyniszczą sklepikaży, Tych którzy podjeli się robić coś, a nie czekać na pana prezydenta który zamiast spozywki to by walczył może o jakiegos producenta dużego. Wyniszczą ich a jak ich zniszczą to zniszczą i hurtownie spozywczena granicznej (Nie mówie oczywiście że całkowicie zniszczą bedą zwolnieni poprostu, redukcja) i prosze policzyć ile osób, a oni wyprodukują kilku kasjerów i jednego kierownika.

Zobaczycie bedziecie mieli te hipery i w tedy pogadamy, ale oczywiscie jak się zwiekszy emigracja młodych i bezrobocie to nasz prezydent nie bedzie wiązał tego faktu, że to niestety przez DUŻE SKLEPY

Nie masz racji co do cen. Jeśli mówimy o ich produktach to są gorszej jakości, jeśli mówimy o produktach firmowych to na jednym obniżą na drugim podwyższą cene, oni nie mogą sobie pozwolić na straty oni są tylko i wyłącznie skierowni na zysk i mają w gdzies taką mieścine jak my. Jak było z minimalem przyjechał gośćiu z niemiec i powiedział że "POLSKIE ŚWINIE ZJEDZĄ WSZYSTKO".
ODPOWIEDZ