Dostawca prądu

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Dostawca prądu

Post autor: netespl »

Witam,
Czy w naszym mieście istnieje możliwość zmiany dostawcy prądu? Wiem, że w takim przypadku opłaty za przesył nadal płaci się do PGE, ale chodzi o samą energię elektryczną, PGE jest strasznie drogie i do tego prognozowana forma rachunków powoduje, że prawie zawsze mam niedopłatę. Kto oprócz PGE oferuje u nas prąd? Pisałem swego czasu do ENEI, ale nie odpowiedzieli. Chodzi o mieszkanie prywatne, w bloku.
Z góry dzięki.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Dostawca prądu

Post autor: netespl »

Temat można uznać za nieaktualny ;) Podzwoniłem po infoliniach innych operatorów i niestety PGE wypada w naszym regionie najlepiej. Najtańsze było RWE albo mimo to nadal droższe niż PGE. Pozostaje zmiana trybu rozliczenia w PGE...
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Dostawca prądu

Post autor: aga1009 »

Hmmmm .......... a to problem wielki , że niedopłata;) Cieszyłabym się- u mnie zawsze nadpłata;(
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Dostawca prądu

Post autor: netespl »

aga1009 pisze:Hmmmm .......... a to problem wielki , że niedopłata;) Cieszyłabym się- u mnie zawsze nadpłata;(
Niedopłata = muszę dopłacić dostawcy za prąd
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dostawca prądu

Post autor: marbac »

Bez urazy, ale ten post, to klasyczny przykład "zaśmiecania" forum. Autor zadaje pytanie, by po chwili sam sobie odpowiedzieć...
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Dostawca prądu

Post autor: netespl »

Za zaśmiecanie można bezsprzecznie uznać Twój post. Zadałem pytanie, ale znalazłem na nie odpowiedź więc o tym poinformowałem. Być może ktoś będzie również szukał odpowiedzi na to pytanie i ją znajdzie. Co natomiast wnosi Twój post? NIC.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dostawca prądu

Post autor: marbac »

Dobrze, masz rację, zatem odpowiem.
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, to JEDNA WIELKA FIKCJA!
Owszem, teoretycznie można to zrobić, ale sprzedawcy ustanowili tzw. opłaty handlowe, które sprawiają, że w praktyce zmiana ta jest nieopłacalna. Osobiście rozważałem zmianę sprzedawcy już prawie dwa lata temu. Ceny energii (w porównaniu z PGE) były wtedy niższe np. w RWE czy PKP Energetyka. Niestety ewentualne oszczędności są "zjadane" przez opłatę handlową.
Prawda jest taka, że dla sprzedawców liczą się tylko firmy, duże firmy. Uwolnienie rynku energetycznego, swego czasu mocno promowanego w mediach, okazało się fikcją dla przysłowiowego Kowalskiego...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Dostawca prądu

Post autor: balboa »

netespl pisze:
aga1009 pisze: Hmmmm .......... a to problem wielki , że niedopłata;) Cieszyłabym się- u mnie zawsze nadpłata;(
Niedopłata = muszę dopłacić dostawcy za prąd
Ja też wolę niedopłaty.
Ciągle mi robią wyższe prognozy niż zużycie w poprzedzającym okresie i ciągle mam nadpłatę. Ale odsetek od za szybko pobranych pieniążków już nie zwracają. A powinni bo sami liczą odsetki od nieterminowych wpłat.
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: Dostawca prądu

Post autor: bicykl »

Witam. Jeżeli prognoza znacząco przekracza obecne zużycie prądu, to można się udać do Rejonu Energetycznego w Ostrołęce, podać faktyczne zużycie i otrzymać nową - (zweryfikowaną) prognozę. Ja tak zrobiłem, kiedy zacząłem oszczędzać zużycie energii. W moim przypadku prognozy stanowiły około 200% obecnego zużycia.
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Dostawca prądu

Post autor: Koneserka »

Warto dokładnie przeanalizować zużycie prądu na konkretnych urządzeniach elektrycznych w domu. Zupełnie przypadkowo, odkrywałam w domu, co tak podnosi koszty energii. Mała modernizacja urządzeń, a za prąd płacę 100 zł. A nie 150 zł jak do tej pory. Bawienie się w zmianę dostawcy to dość ryzykowne posunięcie. Pamiętam do dziś kolejki sprzed roku, gdy ludzie masowo przychodzili do PGE ze skargami na praktyki Energetycznego Centrum. BTW. Znów przypadkiem nie zaczęli działać na terenie Ostrołęki, na Sikorskiego 13?
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dostawca prądu

Post autor: marbac »

Koneserka pisze:Mała modernizacja urządzeń
Na czym ta modernizacja polegała?
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Dostawca prądu

Post autor: Koneserka »

W tym przypadku była to zwykła kuchenka elektryczna. Ale u znajomej, z tego zauważyłam, była to np. lodówka. Zakup nowego sprzętu rozwiązał problem. U mnie była to kwestia 50 zł. Ale u znajomej .. aż 200 zł oszczędności.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dostawca prądu

Post autor: marbac »

Koneserka pisze:Zakup nowego sprzętu rozwiązał problem.
Czyli zakup nowego sprzętu. Teraz rozumiem, wcześniej myślałem, iż dokonywałaś modernizacji/przeróbek posiadanych urządzeń.
ODPOWIEDZ