Wygląd Ryneczku

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Wygląd Ryneczku

Post autor: bicykl »

Podczas niedzielnego spaceru nieraz przechodzę koło ryneczku, od strony Handlowców. Widok - rozwalające się "pseudostragany" po warzywach, jakieś dechy, połamane drewniane skrzynki, poutykane folie i.t.p. Rozumiem ze nikomu się nie przelewa i zarobić jest ciężko, ale takiego bałaganu tolerować nie można. Jak to wszystko wygląda, trzeci świat chyba, a wydaje mi się, że nie potrzeba wielkich środków aby to wszystko doprowadzić do porządku i schludnego wyglądu. :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: Infom »

Jak byś był trochę zorientowany w swoim mieście to byś wiedział, że jest już projekt zagospodarowania terenu poprzez wybudowanie Hali Targowej.
A czy to ma sens to już inne kwestia do dyskusji.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: gutek »

To że ma być w tym miejscu Hala Targowa nie oznacza że ma nie być porządku w tym miejscu. :evil:
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: alf 78 »

Skoro ma coś powstać to co najlepiej jeszcze tam śmieci wyrzucać albo na..rać na środku bo coś będzie ale kiedy niewiadomo :ble:
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: wimp »

Można.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

To jest tylko wizualne odzwerciedlenie stanu faktycznego naszego miasteczka i tego co się w nim dzieje.
Za to kościoły i przykościelne parkingi za miejskie fundusze mamy fantastyczne. No i plany politycznego muzeum.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: Qrzysio »

A ja jestem za tym, aby ryneczek pozostał. Mam na myśli tę wydzieloną część, a nie tzw. piaski, bo te są własnością prywatną. Natomiast ten kwadrat z budkami na ryneczku uważam, że jest ok. W każdym mieście, nawet Warszawie, są tego typu rynki. Budowa hali targowej zniszczy ten drobny handel.

Natomiast z tzw. piaskami powinno się zrobić porządek.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

Też uważam ryneczek powinien zostać i z tych samych powodów.
A te deski na piaskach. Nie wiem kto pozwala na istnienie tego w obecnym kształcie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: malykazio »

Nie żartujcie. To cudo architektury i krajobrazu miałoby zostać? Szczęki i podobne stragany to po prostu super ozdoba...
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: QRP »

Ten fragment miasta nie wygląda reprezentacyjnie. Szczególnie przy dwóch bankach ;)
"Piaski" to już w ogóle porażka.
W miejscu ryneczku ze stalowymi "szczękami" ma powstać budynek handlowy (podobno z parkingiem na samej górze) i to jest idealne rozwiązanie. Próba pozostawienia tego wszystkie w obecnym kształcie w imię działalności drobnego handlu jakoś do mnie nie przemawia. Trzeba mieć świadomość, że w "szczękach" pracują ludzie, którzy muszą zarabiać przy dużym mrozie lub upale. I tak dziwię się bardzo, że tyle lat to wszystko tak trwa.
A tak dla przypomnienia to w tym miejscu dawno temu był tartak :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: malykazio »

QRP pisze:W miejscu ryneczku ze stalowymi "szczękami" ma powstać budynek handlowy (podobno z parkingiem na samej górze) i to jest idealne rozwiązanie.
Jak dla mnie to budynek z projektu wygląda jak tekturowy karton. Jest szkaradny i w żaden sposób nie nawiązuje do otoczenia.
Awatar użytkownika
asobczak0
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:28

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: asobczak0 »

podpisuję się pod opiniami, że ryneczek powinien zostać. Faktycznie nie w takiej formie w jakiej jest obecnie, ale gdyby przyłożyć do tego trochę starań, to dałoby się z tego zrobić coś fajnego.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

QRP pisze:Trzeba mieć świadomość, że w "szczękach" pracują ludzie, którzy muszą zarabiać przy dużym mrozie lub upale.
Małe pytanie. Czy osoba stojąca przed wyborem, bezrobocie bez prawa do zasiłku lub praca na ryneczku ma brać pod uwagę, że całość nie wygląda reprezentacyjnie dla miasta ?
Czasem wystrczy, że dany obiekt jest funkcjonalny dla wielu mieszkańców Ostrołęki i okolic.
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: bicykl »

balboa pisze:
QRP pisze:Trzeba mieć świadomość, że w "szczękach" pracują ludzie, którzy muszą zarabiać przy dużym mrozie lub upale.
Małe pytanie. Czy osoba stojąca przed wyborem, bezrobocie bez prawa do zasiłku lub praca na ryneczku ma brać pod uwagę, że całość nie wygląda reprezentacyjnie dla miasta ?
Czasem wystarczy, że dany obiekt jest funkcjonalny dla wielu mieszkańców Ostrołęki i okolic.
Idąc za twoim tokiem myślenia to każdy bałagan można usprawiedliwić byle to miejsce było funkcjonalne dla mieszkańców. :(
Obejrzyj te polepane pseudostragany na "piaskach", nie trzeba chyba wielkich środków aby handlujący postawili jakieś schludnie wyglądające stoiska. Dziwi mnie że włodarze miasta patrzą na to bez żadnej reakcji.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: gutek »

Widocznie dla włodarzy miasta ważniejsze jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych niżeli wygląd i estetyka miejsca w którym mieszkamy. Czemu naprawdę bardzo się dziwię. Może by poprosić kogoś z Urzędu Miasta aby wypowiedział się odnośnie " piasków" co dalej? Natomiast jeśli będą się wykręcać, to jeszcze jedno pytanie czy ( a jeśli tak ) to kto może zrobić z tym porządek?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

bicykl pisze:Obejrzyj te polepane pseudostragany na "piaskach",
Przeczytaj lepiej co napisałem na ich temat kilka postów wyżej. Idąc moim tokiem myślenia to istnieją też inne bałagany-nie tylko estetyczne. Nie każdy skrawek miasteczka musi wyglądać reprezentacyjnie jeśli pełni inne funkcje.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: QRP »

balboa pisze:
QRP pisze:Trzeba mieć świadomość, że w "szczękach" pracują ludzie, którzy muszą zarabiać przy dużym mrozie lub upale.
Małe pytanie. Czy osoba stojąca przed wyborem, bezrobocie bez prawa do zasiłku lub praca na ryneczku ma brać pod uwagę, że całość nie wygląda reprezentacyjnie dla miasta ?
Czasem wystarczy, że dany obiekt jest funkcjonalny dla wielu mieszkańców Ostrołęki i okolic.
Nie mam zastrzeżeń do obiektu [nowego]. Mam zastrzeżenia do funkcjonalności obecnego ryneczku a w szczególności do warunków pracy ludzi, którzy stojąc przed wyborem braku pracy zarobkowej a tą w "szczękach" wolą jednak narażać się na wilgoć, mróz i upał. Po prostu taki nowy obiekt handlowy powinien już dawno stanąć w tym miejscu.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

Z wątku o wyglądzie zrobił się nam temat warunków pracy.

Zgodzę się, że praca na ryneczku przez cały rok jest nie dla każdego. Tak jak praca strażaka, murarza, policjanta czy rolnika.
Jeszcze niecałe pół wieku temu, znaczna część ludu pracowała w gorszych warunkach. Czyżby to postęp cywilizacyjny spowodował że teraz nie dają rady ?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: malykazio »

balboa pisze:Z wątku o wyglądzie zrobił się nam temat warunków pracy.
No właśnie. Na forum niestety przeważnie wszystko sprowadza się do warunków pracy, płacy itd. Obiekt, który chce się wcisnąć nam w samym środku miasta jest szpetny, moim zdaniem, niespójny z otoczeniem i z tych powodów w takiej formie stanąć tu nie powinien. Jeśli coś takiego powstanie to będzie, moim, zdaniem, dowodem na nierówne traktowanie przedsiębiorców. Z jednej strony odmawia się praw do rozbudowy Galerii Alius a z drugiej zezwala na budowę czegoś w rodzaju piętrowej Biedronki w centrum miasta, które to centrum powinno być zupełnie inaczej zagospodarowane. Czy ktoś zastanowił się co będzie kiedy powstanie Galeria Bursztynowa? Czy ten hangar w środku miasta nie będzie świecił pustkami?
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: Piotrek00 »

Może ktoś podrzucić wizualizacje tej hali? Bo mi chyba jakoś umknęło? To jakaś świeża sprawa, czy stara?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: malykazio »

Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: Piotrek00 »

Dzięki :)

Nie ma to jak fachowa wizualizacja w Sketchupie.. Z jednej strony (tej bardziej prostej) wygląda bez tragedii, ale z tymi trójkątnymi wykuszami to przesadzili. A i tak będzie syf, bo każde możliwe miejsce oblepią banerami i reklamami.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wygląd Ryneczku

Post autor: balboa »

Drodzy kupcy, mało wam kosztów utrzymania waszych blaszków ?
Może myślicie że pieniążki na utrzymanie obiektu spadną jak manna z nieba.
Genaralnie to wasza sprawa, ale kilka osób oraz ja pewno nie będziemy mieli po co tam chodzić jeśli towar będzie droższy o kilka PLN-nów.
ODPOWIEDZ