wycieczka w promieniu do 120 km

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Akkarin »

witam . mam pytanie co polecicie zobaczyć w okolicy Ostrołęki w niedziele bo siedzieć całą niedziele w domu to już trochę ciężko.
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Infom »

W tym rozmiarze to Mazury, nawet o tej porze roku, nawet oklepane miejsce Mikołajki :), w takim wypadku jak ty jesteś to powiem Ci, że nie liczy się miejsce, a ogólnie sama wyprawa :)
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Akkarin »

w mikołajkach już byłem ale dzięki a w tym Sypniewie to nie
muszę to zobaczyć
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Bart3kk »

Kętrzyn, Wilczy Szaniec ok .120-130 km
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: przeklinak »

a w Olsztynie jest jeszcze planetarium ?
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Mies »

Jest jeszcze
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: robertdeniro »

Bart3kk pisze:Kętrzyn, Wilczy Szaniec ok .120-130 km
Nie wiem jak teraz jest z Wilczym Szańcem, ale byłam w wakacje i było zamknięte.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Infom »

robertdeniro pisze:
Bart3kk pisze:Kętrzyn, Wilczy Szaniec ok .120-130 km
Nie wiem jak teraz jest z Wilczym Szańcem, ale byłam w wakacje i było zamknięte.
było coś właśnie w tv o zamknięciu, teraz poszukują osób i pieniędzy które pomogły by z reaktywować te ciekawe miejsce, kiedyś tam byłem za małolata ale wtedy inaczej odbierało się takie miejsca.
Teraz z chęcią w sezonie letnim bym odwiedził te miejsce.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Qrpiana »

jeżeli w stronę Mazur to polecam przechadzkę po parku "dzikich" zwierząt w Kadzidłowie. Niesamowita frajda dla dużych i małych, ale najlepiej wiosną i latem.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: QRP »

120km to trochę mało ;)
Dołóż do tego jeszcze trochę. Polecam Białowieski Park Narodowy (jakieś 190 km.) Na wiosnę koniecznie Biebrzański Park Narodowy. W ogóle Podlasie mnie samego mocno zachwyca o każdej porze roku. Szczególnie wsie bliżej granicy gdzie często nie widzi się już prawie ludzi.
Suwalszczyzna - rewelacja. Delikatne wzniesienia z niżej położonymi jeziorami i oczkami wodnymi. Trzeba tylko po prostu zjechać z głównych tras i pokrążyć trochę po lasach i między polami po piaszczystych dróżkach. Najlepiej rowerem lub pojazdem 4x4 :)
Często odwiedzam Ruciane-Nida ze względu na rybny obiadek. Jak się nie chce stać w sobotę albo niedzielę przy garach to można sprawić sobie przejażdżkę po Mazurach. Tylko teraz [w zimę] nie radzę jeździć leśnymi duktami, chyba że autko posiada wyciągarkę ;)
120 km. to również Warszawa gdzie można iść do teatru albo do galerii handlowej według gustu. Mniej więcej w takiej samej odległości są Białystok i Olsztyn. W tym pierwszym lubię starą zabudowę małych, drewnianych domków a w tym drugim jest nawet fajna starówka.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Akkarin »

bardzo wam dziękuje za info na pewno skorzystam z waszych podpowiedzi.
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Tapatik »

Zamek w Pułtusku. Po drodze można czołg w Różanie obejrzeć.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Akkarin »

siema. miałem dziś jechać na wycieczkę a tu lipa dopadło mnie przeziębienie.
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: skutekk »

w tym sypniewie to tak prawde mowiac to nie ma co ogladac, łąkę to kazdy chyba widzial... ja ze swojej strony moge polecic ale to jedynie wiosna, latem czy jesienia ruiny zamku w Szczytnie i zwiedzanie miasta oraz dworca PKP, kurpiowski skansen w Kadzidle na przeciwko orlenu od strony Ostroleki, Rosyjski cmentarz w Makowie Mazowieckim (srednio ciekawe miejsce), Muzeum, Kosciól, oraz mini zameczek w Opinogórze (piekne miejsce latem i jesienia z ogromnym parkiem), Pułtusk podobno najdluzszy rynek w europie, dom Polonii oraz piekne okolice tego domu, Nowogród oraz obiad w restauracji z piekna panorama z tarasu gdzie byla geslerowa :wink: no i dla bardziej aktywnych forty w Piatnicy, w Różanie. I to chyba na tyle co udalo mi sie osobiscie namierzyc i zwiedzic.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Akkarin »

w części miejsc w okolicy o których pisaliście już byłem ale tez w niektórych nie . a artykuł na MO dosyć ciekawy w szczególności komentarze :D . pozdrawiam teraz siedzę w domu i się kuruje w niedziele wycieczka :jupi: . bo juz mnie .. jakaś głupawka pobierała w domu.
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Qrpiana »

mapa z pomysłem - świetny przewodnik dla innych a zarazem "dziennik z podróży". Gratuluję pomysłu i przejechanych kilometrów :)
pjacek
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, 9:39

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: pjacek »

niestety mapa nie jest moja (jak napisałem wygrzebana w internecie), ale mam zamiar użyć jej w trakcie tegorocznych rowerowych wypraw. super użyteczna jako podstawa do planowania wycieczek.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: TALIB »

Wszyscy zapomieli o Szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy to tylko 104.8 km.Polecam i niektórzy powinni tam już pozostać.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: Modzel »

Nie wiem czy już ktoś pisał , ale Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie + słynna z programu Magdy Gessler restauracja "Wiszące Ogrody " - pozwiedzamy i coś zjemy :-)

Prywatne Muzeum Kurpiowskie w Wachu - bardzo przyjemne miejsce , ale raczej na wypad w cieplejszej porze , akurat u mnie ze względu na dzieciaki.

Pałac w Szczawinie do zwiedzenia , nie wiem jak funkcjonuje teraz , ale można zadzwonić i się dopytać, fajna okolica, możliwe, że można coś nadal zjeść .

Warszawa - Zamek -Starówka -ZOO ipt - itd jak to w Warszawie

Hotel Gołębiewski w Mikołajkach - przez Ruciane-Nidę -107 km - baseny, gry ,stajnia, lodowisko ,kręgielnia i kawa z deserami na patio , jak cieplej warto zajechać do Rucianego, po drodze jak ktoś już pisał Galindia, Kadzidłowo.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: kasia pelasia »

Skansen kurpiowski w Nowogrodzie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: balboa »

Cieszę się, ze ktoś jeszcze oprócz mnie poleca Serafin.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: malykazio »

oueah pisze:chociażby, aby uczcić pamięć polskich bohaterów i ich dowódcy kpt. Władysława Raginisa.
OFF-TOPIC.
Tak na marginesie i off-topic'owo. Nie wiem jak innym, ale mnie już po prostu nie chce się czcić pamięci bohaterów. Absolutnie nie dlatego, że na to nie zasługują. Wręcz przeciwnie. Po prostu zmęczyło mnie wciąganie ich i dokonanych przez nich czynów w politykę, czy to krajową, czy lokalną. Hasła o oddawaniu czci bohaterom pojawiają się z ust polityków co chwilę, przy każdej okazji i mają służyć tylko i wyłącznie udowadnianiu który z tych polityków jest bardziej polski i bardziej godny miana Prawdziwego Polaka.
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Re: wycieczka w promieniu do 120 km

Post autor: TALIB »

Wszyscy zapomieli o Szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy to tylko 104.8 km.Polecam i niektórzy powinni tam już pozostać.A w szczególności mondrala na tym forum.
ODPOWIEDZ