O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: kowal 55 »

Przeczytałem historię z archiwum moja-ostrołęka z 25.12.2009r - historię pozyskania ziemi pod budowę kościoła na osiedlu Stacja, ta historia mną wstrząsnęła.
Ofiarodawczyni pragnęła, aby kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny królowej Rodzin, zbudowano na jej ziemi, ofiarodawczyni nie uzyskała spełnienia swej woli po przekazaniu księdzu proboszczowi darowizny. Oczywiście kościół jest zbudowany, wierni mogą się cieszyć, że funkcjonuje, ale krzywda ofiarodawczyni rzuca czarny cień na budowę kościoła. Krzywda nie jest wynagrodzona do dziś. Ofiarodawczyni już nie żyje, nie ma ani Mszy Świętej w intencji ofiarodawczyni ani wypominek. Wolą ofiarodawczyni było budowanie kościoła na Jej ziemi i to było warunkiem przekazania Proboszczowi Królowej Rodzin darowizny w postaci ziemi.
Wola ofiarodawczyni została zmieniona, ksiądz Proboszcz po uzyskaniu darowizny zmienił decyzję o lokalizacji kościoła. Ofiarodawczyni chciała odebrać ziemię darowaną. Nie udało się, sprawa trafiła do sądu i zakończyła się pozostawieniem ziemi w rękach obdarowanego, czyli księdza proboszcza Królowej Rodzin. Ofiarodawczyni z czasem trafiła do DPS jako osoba niepoczytalna(?) A ksiądz Proboszcz zbiera pochwały za pozyskanie ziemi, budowę kościoła. Czy słusznie można temu Proboszczowi przypisać miano "zasłużonego dla budowy kościoła na Stacji?", "wiernego sługę Chrystusa?"
Co sądzicie o tej historii?
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: alf 78 »

Nic nowego nie napisałeś, kler od zawsze żerował na owieczkach,wystarczy popatrzeć jakimi autami się wożą :wink:
a jeszcze nie tak dawno temu to na wsiach księdza woziły wozy konne a jak był gospodarny ksiądz to i kurki i kabanka chował.
Ale to było wcześniej a teraz czarni nie są tacy głupi ,wolą wyciągnąć $ od wiernych i rąk nie brudzić :mrgreen:
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: majster »

Kiedy skończy się ta nagonka na kościół.Dlaczego sporo ludzi nie dostrzega tego ,że nie znamy dnia ani godziny .Życie jest tak kruche ,codziennie słyszymy o tylu wypadkach ,kataklizmach czy warto skłócać ludzi i wprowadzać wzrost agresji.
Księża jako ludzie wierzący -(choć czasami trafi się jak w każdej społeczności człowiek który poszedł do seminarium żeby szkodzić kościołowi ale myślę ,że takich jest mały promil)- liczą się z tym ,że będą rozliczeni przez Boga za swoje czyny dokładniej niż normalny śmiertelnik. Nie starajcie się Go wyręczać jeszcze za ich życia .
Czas szybko mija i za chwilę staniecie na progu przejścia na tę drugą stronę.
Trzeba się głęboko zastanowić dlaczego w tych czasach jest tyle przemocy , samobójstw ,morderstw czy przypadkiem my nie przyczyniamy się do tego ,że wzrasta nienawiść między ludźmi.
Pozdrawiam i życzę więcej uprzejmości dla otaczającego nas pięknego świata .
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: kowal 55 »

Tak, wiem, że nic nowego nie napisałem i to jest tragiczne!!
Ale tylko tyle mogę..., ze choć o tym napiszę. Wszyscy to widza kler i wierni i żadnej reakcji!! Facet ma się LUXUSOWO!!
Proboszcz Królowej Rodzin uchodzi za " zasłużonego" dla budowy kościoła. OJ Proboszczu Krzywda sowita ta Twoja "zasługa".
Jaka wartość będzie tej " zasługi po drugiej stronie?!
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: majster »

kowal 55 pisze:Tak, wiem, że nic nowego nie napisałem i to jest tragiczne!!
Ale tylko tyle mogę..., ze choć o tym napiszę. Wszyscy to widza kler i wierni i żadnej reakcji!! Facet ma się LUXUSOWO!!
Proboszcz Królowej Rodzin uchodzi za " zasłużonego" dla budowy kościoła. OJ Proboszczu Krzywda sowita ta Twoja "zasługa".
Jaka wartość będzie tej " zasługi po drugiej stronie?!
Kościół tworzą wierni i oni składali się na budowę budynku .Trzeba dużo siły i zdrowia ,żeby zbudować taki budynek ,świadczy o tym nawet czas ile trwa taka inwestycja. Wierni na pewno są zadowoleni z postania tego budynku bo to jest ich wspólne dzieło i maja bliżej na Msze Święte .Boli ich to ,że najgłośniej krzyczą ci co nie wspomogli nawet groszem takich inwestycji a uważają że mają najwięcej do powiedzenia w tych sprawach . Oni nie widzą wandali niszczących nasze otoczenie.
Modne stały się marsze w obronie jakichś wartości ,ale ci sami widząc jak dzieje się to zło odwracają głowę udając ,że nie widzą .
Ktoś kto zareaguje nazywany jest kapusiem czy tak być powinno. Musimy liczyć się z tym ,że jak nas ktoś napadnie ,lub będzie niszczył naszą własność również nikt nie zareaguje -czy chcemy tego?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: balboa »

majster pisze:Modne stały się marsze w obronie jakichś wartości ,ale ci sami widząc jak dzieje się to zło odwracają głowę udając ,że nie widzą .
Ktoś kto zareaguje nazywany jest kapusiem czy tak być powinno. Musimy liczyć się z tym ,że jak nas ktoś napadnie ,lub będzie niszczył naszą własność również nikt nie zareaguje -czy chcemy tego?
Umie ktoś wynieść sens tych madrych zdań w kontekscie całego tematu ?

Osoba proboszcza nie powinna mieć moralnego prawa do pełnienia funkcji po oszustwie jakiego się dopuściła. Ziemia powinna zostać zwrócona spadkobiercom ofiarodawczyni lub przeznaczona instytucjom charytatywnym itp. Życie jest kruche oraz dnia i godziny nie znamy, a grunt pod nogami zupełnie mięknie gdy zezwalamy na taką niesprawiedliwość i jej przyklaskujemy.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: sKaLpeL »

Przychodzi ksiądz po kolędzie do kobiety. Ona elegancko włosy uczesane, dopiero co wróciła od fryzjera. Ksiądz błogosławi dom, odmawia modlitwę, po paru minutach rozmowy zbiera się do wyjścia i pyta czy kobieta da jakąś ofiarę na kościół. Kobieta na to:
- Dopiero wróciła od fryzjera, wydałam wszystkie pieniądze
- Maryja nie chodziła do fryzjera - odpowiada ksiądz.
- A Jezus nie jeździł Mercedesem - odparła kobieta.
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: kowal 55 »

Kiedy skończy się ta nagonka na kościół.Dlaczego sporo ludzi nie dostrzega tego ,że nie znamy dnia ani godziny .Życie jest tak kruche ,codziennie słyszymy o tylu wypadkach ,kataklizmach czy warto skłócać ludzi i wprowadzać wzrost agresji.
Księża jako ludzie wierzący -(choć czasami trafi się jak w każdej społeczności człowiek który poszedł do seminarium żeby szkodzić kościołowi ale myślę ,że takich jest mały promil)- liczą się z tym ,że będą rozliczeni przez Boga za swoje czyny dokładniej niż normalny śmiertelnik. Nie starajcie się Go wyręczać jeszcze za ich życia .
Czas szybko mija i za chwilę staniecie na progu przejścia na tę drugą stronę.
Trzeba się głęboko zastanowić dlaczego w tych czasach jest tyle przemocy , samobójstw ,morderstw czy przypadkiem my nie przyczyniamy się do tego ,że wzrasta nienawiść między ludźmi.
Pozdrawiam i życzę więcej uprzejmości dla otaczającego nas pięknego świata .


Szanowny Majstrze!
Skup sie na istocie problemu. To nie jest nagonka na kościół, jak piszesz, ale może jednak ochrona tego prawdziwego kościoła przed zarastającymi go chwastami, chwasty dobrze się mają może dzięki takiej postawie jak Twoja. Na zło trzeba reagować! Na ulicy też pozwolisz, aby okradano człowieka na Twoich oczach!? Konwenanse i życzenia uprzejmości dla świata tego nie załatwią, wybacz. Przez takie postawy jak Twoja, szanowny Majstrze, młodzi ludzie odchodzą od kościoła, bo im oczu nie zamydli nikt i nie uciszy , oni chcą prawdy , a nie faryzejstwa!!!
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: Fad.Er »

majster pisze:Kiedy skończy się ta nagonka na kościół.Dlaczego sporo ludzi nie dostrzega tego ,że nie znamy dnia ani godziny .Życie jest tak kruche ,codziennie słyszymy o tylu wypadkach ,kataklizmach czy warto skłócać ludzi i wprowadzać wzrost agresji.
Księża jako ludzie wierzący -(choć czasami trafi się jak w każdej społeczności człowiek który poszedł do seminarium żeby szkodzić kościołowi ale myślę ,że takich jest mały promil)- liczą się z tym ,że będą rozliczeni przez Boga za swoje czyny dokładniej niż normalny śmiertelnik. Nie starajcie się Go wyręczać jeszcze za ich życia .
Czas szybko mija i za chwilę staniecie na progu przejścia na tę drugą stronę.
Trzeba się głęboko zastanowić dlaczego w tych czasach jest tyle przemocy , samobójstw ,morderstw czy przypadkiem my nie przyczyniamy się do tego ,że wzrasta nienawiść między ludźmi.
Pozdrawiam i życzę więcej uprzejmości dla otaczającego nas pięknego świata .
Za nim staniemy na tym "progu" i przejdziemy na tą drugą stronę jak piszesz . Każdy z nas , a w szczególności katolik powinien dochodzić PRAWDY bo tylko prawda może uratować topiący się w kipieli oszustw , powszechnej chciwości i braku skromności KOŚCIÓŁ KATOLICKI .Piszesz o małym promilu tych co wybrali seminarium by szkodzić naszej wierze , która przetrwała , zabory, wojny światowe , komunizm , a teraz GINIE !!!!!! Według mnie mały promil jest w tej chwili PRAWDZIWYCH POWOŁAŃ !Tych płynących z głębi duszy! Piszesz też o wypadkach , kataklizmach , agresji to nie one zabijają nasz kościół tylko KŁAMSTWO ,BRAK POKORY i CHCIWOŚĆ tych którzy powinni być wzorem dla wiernych.
I uwierz mi, nic nie da UPRZEJMOŚĆ DLA OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA gdy nie będzie w nim PRAWDY!
Pozdrawiam
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: kowal 55 »

Wobec tych wątpliwości i niejasności sprawą darowizny dla kościoła na stacji za czasów kadencji ks. Biskupa Stefanka) moim zdaniem powinno zainteresować się Ministerstwo Sprawiedliwości , aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości - a są poważne.
Dlaczego jednym wolno a innym nie ?
Dlaczego są równi i równiejsi ? Bo na to pozwalamy społecznie i gadamy za plecami a nie wprost reagujemy na nieprawidłowości.
Pogadamy sobie na stronie internetowej , pogadamy i cicho . No , ale chociaż zareagujemy pisząc . To już coś!
soloaqua
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2013, 21:45

Re: O wielkiej darowiźnie dla kościoła na Stacji

Post autor: soloaqua »

Na zdrowy chłopski rozum, coś z tą darowizną 'śmierdzi'. Myślę, że przydałoby się ponowne przestudiowanie stosownych dokumentów. Tu już chodzi nie tylko o najzwyklejszą ludzką uczciwość.
ODPOWIEDZ