Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: steward »

A czy nie lepiej zgłosić mamę pod opiekę hospicjum, nie pobierać zasiłku i normalnie iść do pracy? Opieka hospicyjna, paliatywna w domach to stała opieka pielęgniarek, opiekunek i raz na jakiś czas lekarza. Można to załatwić na całkowitą refundację nfz, a nawet jeśli nie, to niewiele będziesz za to płacił. Gdzie normalnie pracując, będzie cię na te parę złotych stać. Zamiast czekać aż Ci państwo coś DA, weź się za robotę.

Zapewne wygodnie brać zasiłek i nie chodzić do pracy.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: hazard »

Może Ty masz sumienie oddać matkę do domu opieki, bo Ja nie!!!!!
Zapewniam,że nie ma w tym żadnej wygody.
Aż mi żal czytać Twój komentarz. Obyś człowieku nigdy nie musiał opiekować się starszą, chorą i bliską ci osobą. !!!!!!

Tak, wygodnie żyć za 500 zł..........zastanów się co piszesz !!!!!
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: steward »

Zastanów się co piszesz, mówię o OPIECE HOSPICYJNEJ a nie o oddaniu do hospicjum. Za darmo przychodzą do ciebie pielęgniarki i opiekunki, tak samo z lekarzem. Poczytaj trochę o opiece i formach opieki osób starszych we WŁASNYM DOMU. Tak się opiekujesz a pojęcia nie masz o temacie. Brawo.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: hazard »

steward pisze:Zastanów się co piszesz, mówię o OPIECE HOSPICYJNEJ a nie o oddaniu do hospicjum. Za darmo przychodzą do ciebie pielęgniarki i opiekunki, tak samo z lekarzem. Poczytaj trochę o opiece i formach opieki osób starszych we WŁASNYM DOMU. Tak się opiekujesz a pojęcia nie masz o temacie. Brawo.

POLECAM PRZECZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM. I moja rada: nie zabieraj głosu jeśli nie masz pojęcia o czym mowa.

Hospicja jako miejsca opieki nad ludźmi chorymi i SAMOTNYMI

Pojęcie hospicjum oznacza przede wszystkim instytucję zajmującą się opieką nad pacjentem w terminalnym okresie choroby.

Idea opieki hospicyjnej związana jest ze społecznym zjawiskiem przeżywania śmierci i procesu umierania.

Opieka hospicyjna oznacza aktywną i wszechstronną opiekę nad osobami cierpiącymi na postępujące, przewlekłe choroby o niekorzystnym rokowaniu

Z perspektywy medycznej opieka nad chorym zajmuje się wyłącznie leczeniem objawowym, którego celem jest leczenie niedogodności stanu, w jakim znajduje się pacjent, a nie przyczyn choroby. Podstawowym działaniem jest dążenie do zlikwidowania lub zmniejszenia odczuwanego przez pacjenta bólu

Pierwszy z nich, najbardziej typowy, to hospicjum domowe, czyli opieka hospicyjna prowadzona w domu chorego. Zespół hospicyjny współpracując z rodziną roztacza opiekę nad chorym w jego domu, zwykle w sytuacji, gdy jest on już wypisany ze szpitala, po ostatnich zabiegach zwalczających chorobę, jakie można było przeprowadzić z medycznego punktu widzenia. Hospicja takie zajmują się również wypożyczaniem specjalistycznego sprzętu, szkoleniem rodziny w pielęgnacji i postępowaniu z chorym.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: steward »

Ładnie przekopiowane z internetu, a wiesz, że starość też jest chorobą kwalifikującą do opieki przez hospicjum (+napisałeś/aś o niepełnosprawności)? Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz, podałem ci przykład, co zrobić żeby zacząć pracować i pozostawić starszą osobę pod dobrą opieką. Ty na same słowo hospicjum dostałaś (eś) wysypki i piany. Dziwne i niepojęte to jest dla mnie.
ktosia1411
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:00

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: ktosia1411 »

Tak myślałam czytając ten wpis, że osoba ta zostanie zmieszana z błotem. Przykre, ale prawdziwe - większość pewnie zazdrości , że jakieś 500 zł. ktoś dostaje. To przecież nie chodzi tylko o starość- to są zasiłki dla osób niepełnosprawnych, po wypadkach i inne... Jeśli ktoś nie ma pojęcia o jakie zasiłki chodzi to lepiej niech się nie odzywa i nie dołuje jeszcze bardziej nieszczęścia i biedy. Na pewno każda osoba oddała by chętnie te nędzne pieniądze a nawet dopłaciła drugie tyle oby nie mieć takich problemów.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: hazard »

Do stewarda-owszem, skopiowane,wcale tego nie ukrywam. Nie będę dyskutować na temat tego kto kogo atakuje. Żeby zabierać głos w jakiejś sprawie, trzeba wiedzieć o co chodzi.Dziękuję za "cudne" rady...podyskutujemy jak sam będziesz w takiej sytuacji ( oby nie) i zobaczymy co wtedy będziesz mieć "mądrego" do powiedzenia.

Dziękuję ktosia1411 :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny-nowe przepisy

Post autor: malykazio »

hazard pisze:Żeby pobierać taki zasiłek , nie mogę pracować ( zresztą przy takiej osobie jest co robić 24 godz na dobę). Od lipca,żeby móc otrzymywać taki zasiłek muszę zrezygnować z pracy-pytam z jakiej pracy skoro nie mogę iść do pracy bo nie dostanę wtedy zasiłku.
No i o co Ci chodzi? Nie pracujesz, więc nie masz pracy, z której musiałabyś rezygnować. Nie wiem w czym widzisz aż taki problem, bo dla Ciebie nic się nie zmienia. Dalej, to ustawodawca decyduje komu i w jakim rozmiarze pomaga. Nikt nie powinien działać na zasadzie, że jemu coś się należy. Poza tym coś mi się wydaje, że mylisz zasiłek pielęgnacyjny (z ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych) z zasiłkiem opiekuńczym (z ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa). Świadczy o tym użycie przez Ciebie w temacie tych pojęć zamiennie. Faktem jest, że była nowelizacja przepisów. Podniesiono kwoty zasiłku pielęgnacyjnego i wprowadzono kryterium rezygnacji z pracy. W zasiłku opiekuńczym wprowadzono kryterium dochodowe. Nie widzę tu nic zdrożnego. Powodem wprowadzenia zmian były nadużycia w korzystaniu z tych świadczeń. Do przeczytania: http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdr ... 45,14.html, http://www.nie-pelnosprawni.pl/index.ph ... -2013-roku
ODPOWIEDZ