Odsnieżanie ulic

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Odsnieżanie ulic

Post autor: erOs »

Witam , jak sami widzicie snieg lezy na ulicach juz od dłuższczego czasu i nie widac zadnych działan sie zeby je odsniezyć. Szkoda kasy i lepiej im poczekac az sam stopnieje ?
Gdzie sa pługi ?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Odsnieżanie ulic

Post autor: Infom »

niech lepiej już tę kasę zostawią na łatanie dziur, a nie jeszcze na pługi wydawać :P
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Odsnieżanie ulic

Post autor: malykazio »

Infom pisze:niech lepiej już tę kasę zostawią na łatanie dziur, a nie jeszcze na pługi wydawać
Nie wiem jak się u nas rozliczają ale gdzieś czytałem, że niektóre miasta rozliczają się na podstawie ryczałtu... w ten sposób jeśli więcej śniegu spadnie to stratna może być firma odśnieżająca. Jeśli spadnie mniej to firma zarabia, bo za te same pieniądze mniej odśnieża a kasa w kieszeni firmy zostaje. W takich sytuacjach raczej nie ma możliwości przesunięcia środków z odśnieżania na łatanie dziur...
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Odsnieżanie ulic

Post autor: opiekun »

W poniedziałek byłem w Warszawie. Mimo śniegu ulice przejezdne. Droga do Pułtuska OK, ok. 70-90 km/h można było jechać.
Od Różana już coraz gorzej. Wjeżdżam do Ostrołęki, koniec jazdy. 30 km/h, śnieg na jezdni, masakra. Żadnego pługa na ostrołęckich drogach nie widziałem.

To po prostu wstyd. Pytanie, jak działa firma, która dostaje pieniądze, jak działa UM.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
ODPOWIEDZ