konto w banku

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
^_^
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2006, 12:14

konto w banku

Post autor: ^_^ »

Witam, jestem na studiach i musze zalozyc sobie konto w jakims banku, czy ktos moze mi polecic jaki wybrac w ostrolece - jego zalety i wady, doswiadczenia z nim zwiazane
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Post autor: boo »

w pełni się zgadzam- BPH bardzo drogi bank-niedługo z niego uciekam
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

Qrzysio pisze:Odradzam:
Wszelkie "specjalne" konta dla studentów. Szczególnie nie przekraczaj progu banku BPH - złodzieje. Moi rodzice z niego uciekli... mają juz takie prowizje ze za prowadzenie rachunku + karta wynosi czasami 20zł - nie wiadomo za co.
boo pisze:w pełni się zgadzam- BPH bardzo drogi bank-niedługo z niego uciekam
Macie racje. Ja mam konto studenckie w BPH, miesięcznie płace 8 zł (3 zł - opłata za prowadzenie konta + 5 zł opłata za obsługę karty). Ale jakoś się przyzwyczaiłem do tego banku. Bardzo mi odpowiadają ich usługi w necie.
Beginner
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2006, 10:11

Post autor: Beginner »

Ja osobiscie odradzam PEKAO SA.
Dwa razy chodzilem do banku i prosilem o przeslanie mi karty z jednorazowymi kodami do robienia przelewow przez internet. nie dostalem jej. dzwonilem do biura obslugi klienta, babka powiedziala ze max 2 tygodnie i karte bede mial w domu. Dzwonilem w grudniu, do tej pory karty nie mam.
Do tego place ok 4 plb miesiecznie za utrzymanie konta.
Na dniach przechodze do mBANKu
Awatar użytkownika
Gizmunia
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2006, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gizmunia »

Ja mam konto w BGŻ, opłaty - masakra!!! Przelew przez neta 1 zł, prowadzenie rachunku 4,80 + 1,00 dostęp do rachunku przez internet + 2,00 za użytkowanie z karty czyli w sumie 7,80 zł :!:
Chętnie bym zmieniła, ale nie mam na to czasu :? cokolwiek tam załatwić to min. godzina z życiorysu :x Plus tego banku, to to, że najmniejszym nomianełm, jaki można wypłacić z bankomatu jest 10,00 zł :P które czasami może uratować życie :wink:


Pozdrówka :wink:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Gizmunia zamknięcie rachunku nie powinno trwać dłużej niż 30 min.

Otwarcie nowego konta np. w INTELIGO robisz przez internet. Jak ja zakładałem było tak, że kurier dzwonił do Ciebie u mawiał się z Tobą i dostarczał Ci przesyłkę z dokumentami. Życ nie umierać.
Awatar użytkownika
Gizmunia
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2006, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gizmunia »

Qrzysio pisze:Gizmunia zamknięcie rachunku nie powinno trwać dłużej niż 30 min.

Otwarcie nowego konta np. w INTELIGO robisz przez internet. Jak ja zakładałem było tak, że kurier dzwonił do Ciebie u mawiał się z Tobą i dostarczał Ci przesyłkę z dokumentami. Życ nie umierać.
Qrzysio, ja to wiem :wink: chodziło mi o te straszne kolejki, zawsze jak tam wchodzę jest przede mną kilka osób i zanim usiądę przed Panią z Obsługi Klienta mija min. godzina :roll:
^_^
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2006, 12:14

Post autor: ^_^ »

dziekuje za pomoc, przejde sie zapytac o Inteligo
pozdrawiam
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: pudeleQ »

Beginner, troche dziwne to, ale w moim przypadku jest tak że mi przesyłają karte kodów nim sie skończy poprzednia (około 10-15 kodów przed końcem) i nie było jeszcze takiej sytuacji żebym musiał kogoś "prosić" , oni to robią sami :P.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Również korzystam z inteligo i moge z czustym sumieniem polecić... Place miesiecznie 5zł aletylko dlatego ze mam uaktywnioną funkcje sms-iową co sie dzieje na moim koncie, od razu jestem informowany... Kiedys byla promocja ze mona bylo namówić 10 osób i kazdy dosrtawal po 50zł :)))
Beginner
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2006, 10:11

Post autor: Beginner »

pudeleQ pisze:Beginner, troche dziwne to, ale w moim przypadku jest tak że mi przesyłają karte kodów nim sie skończy poprzednia (około 10-15 kodów przed końcem) i nie było jeszcze takiej sytuacji żebym musiał kogoś "prosić" , oni to robią sami :P.
Tez mnie to dziwi, ale nic na to nie poradze. mam konto w pekao sa juz 3 lata, i po trzech latach jestem z niego bardzo niezadowolony.
konto w mbanku mam juz zalozone, nic nie place za jego utrzymanie, zastanowie sie tez nad inteligo.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

INTELIGO jest dobre, gdy nie mieszkasz w Warszawie lub innym wielkim mieście. Oddziły PKO BP są wszędzie, więc wszystko można załatwić. Poza tym ogromna ilość bankomatów cieszy, chociaż mBank przed wakacjami powiększył tez swoją bazę i w Ostrołęce jest nareszcie darmowy bankomat.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Nawet nie wiedzialem, ze juz jest bakomant mBanku w Ostrolece. Dzieki za informacje. Juz nie bede musial doplacac 5 zl za wyplate gotowki. No i jezeli polecic jakies konto to tylko mBank. Darmowe prowadzenie rachunku i do tego przelew na inne konto tylko 50 gr.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Są też minusy mBanku. Kartą mBanku nie zawsze możesz zapłacić w internecie. INTELIGO to umożliwia, także w obcych walutach.
maniek
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2006, 22:04
Lokalizacja: PO(L)SKA

Post autor: maniek »

A gdzie jest ten bankomat mBanku? Bardzo dobrze że wreszcie sie pojawil taki w Ostrołęce :)
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

na Sikorskiego 6 - tak przynajmniej napisane jest na stronie mBanku
ODPOWIEDZ