Osiedle Jaracza i oczyszczalnia

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bitq
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2009, 10:13

Osiedle Jaracza i oczyszczalnia

Post autor: bitq »

Witam,
Czy warto kupić mieszkanie na osiedlu Jaracza?
Wydaje mi się, że osiedle to staje się fajną ostoją od miasta, bardzo bliską ostoją.
Fajny szybki dojazd (dojście), cisza, tylko... właśnie - pobliska oczyszczalnia, czy jest uciążliwa?
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Osiedle Jaracza i oczyszczalnia

Post autor: wimp »

O ile miejska oczyszczalnia, niedawno zmodernizowana nie jest już uciążliwa, to sąsiadująca z nią, przestarzała oczyszczalnia storyenso smrodzi niesamowicie
bitq
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2009, 10:13

Re: Osiedle Jaracza i oczyszczalnia

Post autor: bitq »

A czy oczyszczalnia Story Enso nie jest przypadkiem w Wojciechowicach na terenie zakładu?
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Osiedle Jaracza i oczyszczalnia

Post autor: niewiemco »

Mieszkam na Jaracza od trzech lat. Wcześniej mieszkałem na oś Centrum i powiek tak: jestem zadowolony, mam blisko sklepy, dobry dojazd do centrum miasta, bez korków jak to bywało w przypadku wyjazdu np rano z oś Centrum. To co mnie mile zaskoczyło to bardzo dużo zieleni, krzewów, chyba nie ma drugiego tak zadbanego w tej chwili osiedla, nie ma połamanych tandetnych płotków i ławek jak na Centrum. W moim bolku mieszkają przeważnie starsi ludzie. Co do zapachów z oczyszczalnie to owszem kilka razy, szczególnie latem po deszczu się zdarzyło, ale były to incydentalne sytuacje, na Centrum również zapachy dolatywały. Nie wiem o jakich smrodach pisze wimp, mi bardziej dokuczał hałas na Centrum niż smrodki na Jaracza. Pamiętam to osiedla sprzed kilkunastu lat, moim zdaniem zmieniło się bardzo na plus.
ODPOWIEDZ