Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
karla
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2013, 20:12

Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: karla »

Witam.
Pracodawcy często na rozmowach rekrutacyjnych zapraszają nas na dni próbne, które mają zadecydować o naszym przyjęciu do pracy. Niestety jest tak, iż po tych dniach nie ma żadnego odzewu, a za te dni nikt nam nie chce zapłacić.
Założyłam ten wątek aby spytać się Was czy spotkaliście się z takim oszustwem na terenie naszego miasta??
kokoszka
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2008, 23:37

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: kokoszka »

HEXAN to przykład
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: Infom »

Spotkałem się z takim czym z opowiadań.
Np. Jedna z właścicielek sal bankietowych ( nie będę wymieniał która ), praktykuje taki sposób, że niby potrzebuje pracowników do obsługi sali weselnej na noc.
Chętny człowiek podjęcia pracy zjawia się, pracuję całą noc jako okres próbny sprawdzający, a na drugi dzień mu dziękuję nie płacąc na wykonaną robotę, twierdząc że był to okres próbny sprawdzający.
I później szuka kolejnych osób.Tak więc przed sezonem uważać jak ktoś oferuję pracę, ale dzień pracy proponuję od okresu próbnego.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: Soul »

Przecież takie dni próbne, bez płacenia są na porządku dziennym w naszym mieście i nie tylko;]
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: hazard »

TELEKOMUNIKACJA MIEJSKA SA ul. Hallera
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: skutekk »

kto glupi to sie godzi na cos takiego, nawet podczas wypadku w pracy w takim dniu nic wam sie nie nalezy :D
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: Leon Zawodowiec »

Nie daj się oszukiwać, nie ma pracy "na próbę"
PIP doskonale wie o tych praktykach. Uważa je za oszustwo. - Nie istnieje nic takiego, jak praca na próbę. Do pracy może przystąpić tylko taki pracownik, który ma badanie lekarskie, przeszedł szkolenie BHP i ma umowę o zatrudnieniu. Jeżeli te warunki nie są spełnione, mamy prawo podejrzewać, że pracodawca chce nas oszukać
W przypadku jeżeli pracodawca chce sprawdzić kandydata do pracy, może zawrzeć z nim umowę o pracę na okres próbny (np.1 tydzień, 1 miesiąc). Jest to umowa, która ma na celu zapoznanie się z możliwościami, jakie daje zatrudnienie określonej osoby na danym stanowisku pracy. Umowa tego typu nie może być zawarta na czas dłuższy niż trzy miesiące.


Opinia prawna :

sprawę pracy na próbę można traktować jako uporczywe naruszanie praw pracowniczych. A to jest zagrożone karą więzienia do 2 lat.




Dodatkowa kara :

Jeżeli Inspekcja pracy złapie pracodawcę na stosowaniu tzw. próbnego zatrudnienia, może nałożyć na niego karę w wysokości do 30 tys. Zł

Nie wypłacanie wynagrodzeń jest wykroczeniem i podlega karze od tysiąca do 30 tysięcy złotych.Zapraszamy do K.O.P Ostrołęka
zet
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2008, 1:50

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: zet »

Ja jako pracodawca nie zatrudniłbym osoby, której na wstępie powiedziałbym, że dni próbne są darmowe. Jeśli chcę zatrudnić kogoś wyrabiając mu zawód to dlaczego mam mu płacić skoro muszę poświęcić czas na wyszkolenie kogoś kto niczego nie potrafi? Jeśli taka osoba po usłyszeniu "darmowe dni próbne" dziękuje za pracę tzn. że jest lewakiem i pracować się nie chce, zero determinacji i chęci dążenia do celu. Jeśli komuś zależy na pracy to te dni próbne przejdzie i będzie cieszył się zdobytym zawodem i doświadczeniem. Przychodzi do mnie człowiek i szuka pracy, pytam więc co potrafi, co może mi zaoferować, odpowiadam, znam angielski i pakiet Office. Czyli niczego nie potrafi. Co z takim mam zrobić jeśli ja SZUKAM PRACOWNIKA, a nie osoby nic nie umiejącej? Mam zapłacić za 2 tyg szkolenia, a potem wyjeżdża na saksy? Dzieci zastanówcie się. Na zachodzie każdy do Was tak powie bo musicie udowodnić, że warto Wam płacić. Inaczej jest jeśli chodzi o korporacje, prace w biurach itp... Tam szukają ludzi specjalistów z jakimś wykształceniem. Tego nie ma to musi być doświadczenie.
zanim zaczniesz oceniać kogoś, najpierw zacznij od siebie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: malykazio »

zet: Żyjemy w takiej cywilizacji i w takim kraju, gdzie nie przewiduje się pracy za darmo. Jeżeli pracodawca poważnie myśli o zatrudnieniu kogoś to uwzględnia to, że trzeba osobę przyuczyć, sprawdzić itd. Od tego są szkolenia i zatrudnienie na okres próbny. Co do koszów poniesionych przez pracodawce to też są metody aby w przypadku ucieczki pracownika zaraz po szkoleniu zwrócił koszty poniesione na ten cel.
mini505
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 03 sty 2013, 9:42

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: mini505 »

Nie polecam firmy Budowlanej Pana Jerzego Małkowskiego biuro mieści się na Ul. Rejtana 6 w O-ce . Oszust i wyzyskiwacz , wciska ludziom kit że nie ma na wypłaty a buduje sobie dom na Drwęczy i córce na Rzekuniu. Nie wypłaca na czas , a przy wypowiedzeniu umowy szuka pretekstów żeby odcinać pieniądze.Nie polecam !!! :evil: :evil: :evil:
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: mondeo »

zet pisze: Jeśli chcę zatrudnić kogoś wyrabiając mu zawód to dlaczego mam mu płacić skoro muszę poświęcić czas na wyszkolenie
Jasne biznesmanie 4 tyghodnie będe charowac u ciebie w kebabie albo przy skuwaniu fundamentów na budowie i ty mnie tego nauczysz. Będe ci wdzięczny za fachowe porady i danie pracy marzeń
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: Koneserka »

kokoszka pisze:HEXAN to przykład
Za tego człowieka mogłyby się wziąć konkretne instytucje. Jak on traktuje ludzi w ogóle?
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Pracodawcy - oszuści. Darmowe dni próbne

Post autor: Nadretaktor »

Nie daj się oszukiwać, nie ma pracy "na próbę"WINNI SĄ TYLKO LUDZIE,ŻE DAJĄ SIĘ OSZUKIWAĆ
PIP doskonale wie o tych praktykach. Uważa je za oszustwo. - Nie istnieje nic takiego, jak praca na próbę. Do pracy może przystąpić tylko taki pracownik, który ma badanie lekarskie, przeszedł szkolenie BHP i ma umowę o zatrudnieniu. Jeżeli te warunki nie są spełnione, mamy prawo podejrzewać, że pracodawca chce nas oszukać
W przypadku jeżeli pracodawca chce sprawdzić kandydata do pracy, może zawrzeć z nim umowę o pracę na okres próbny (np.1 tydzień, 1 miesiąc). Jest to umowa, która ma na celu zapoznanie się z możliwościami, jakie daje zatrudnienie określonej osoby na danym stanowisku pracy. Umowa tego typu nie może być zawarta na czas dłuższy niż trzy miesiące.


Opinia prawna :

sprawę pracy na próbę można traktować jako uporczywe naruszanie praw pracowniczych. A to jest zagrożone karą więzienia do 2 lat.




Dodatkowa kara :

Jeżeli Inspekcja pracy złapie pracodawcę na stosowaniu tzw. próbnego zatrudnienia, może nałożyć na niego karę w wysokości do 30 tys. Zł

Nie wypłacanie wynagrodzeń jest wykroczeniem i podlega karze od tysiąca do 30 tysięcy złotych
ODPOWIEDZ