Co zakrywał śnieg.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Co zakrywał śnieg.

Post autor: bicykl »

Śnieg zniknął, nastała wiosna to wsiadłem na rower i przejechałem się trasą wokół Ostrołęki. To co zobaczyłem , ( a w zasadzie brud i śmieci ) przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Pobocza drogi od trasy Łomżyńskiej do Nowej Wsi Wschodniej są wręcz zawalone śmieciami, plastikowymi butelkami i szklanymi opakowaniami po alkoholach. Leżą całe worki śmieci w przydrożnych rowach i w lesie. Czy my Polacy jesteśmy narodem brudasów i "syfiarzy", czy tak ma wyglądać nasz kraj i nasza okolica. Jak można wyrzucać śmieci do lasów i niszczyć przyrodę, czy to jest normalne żeby odpady ot tak po prostu wyrzucić na pole sąsiada lub do jego lasu? Ludzie opamiętajcie się,- zniszczycie przyrodę to co zostawicie dla swoich dzieci, jałową zaśmieconą pustynię.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Co zakrywał śnieg.

Post autor: malykazio »

Niestety, ale jest to normalne. Gdzie Polak stoi tam śmieci zostawi. Nie jest to tylko polska przypadłość, ale akurat do siebie powinniśmy mieć pretensje a nie wytykać innym. Tak to będzie dopóki wszyscy będziemy to tolerować. Jakby jeden z drugim brudas został na ulicy wytknięty palcem kiedy coś po sobie zostawia to może by się zastanowił i byłoby mu choć trochę wstyd.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co zakrywał śnieg.

Post autor: steward »

Moje obserwacje: na skwerku przez który przechodzą ludzie wydeptaną ścieżką, papierki leżą po obu stronach ścieżki :shock: z kieszeni im/wam wypada czy jak? Druga sprawa, sąsiada mam takiego inteligentnego, że puszki po piwie (jako dowód jego szczodrości dla biednych?) wyrzuca sobie przez balkon na trawnik. :shock: Ile to trzeba mieć w głowie, żeby sobie pod własny nos śmieci zostawiać :crazy:
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Co zakrywał śnieg.

Post autor: netespl »

malykazio pisze:Niestety, ale jest to normalne.
Bardzo niefortunne stwierdzenie, bo w żadnym wypadku takie zachowanie nie jest normalne.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co zakrywał śnieg.

Post autor: gutek »

Są i plusy topniejącego śniegu, ja znalazłem dwa złote.... :jupi:
ODPOWIEDZ