Szkoła, szkoły.... gdzie do szkoły?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

do LO zazwyczaj chodzą trochę lepsi uczniowie(nie mam na myśli tych, którzy dostali się do owej szkoły na drodze znajomości mamusi,tatusia,bądź sąsiadki) więc i sama szkoła jest ogólnie lepsza:P , a z czego to wynika?? z tego ze do LO nie dostaniesz się tak łatwo jak do technikum,tu trzeba troszke więcej wiedzy i zdobytych punktów, więc chyba wszystko jasne. :)
Bla bla bla;]
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

dużo prawdy leży w ustach "paul997"... jeśli chodzi o uczelnie techniczną to ludzie po technikum często mają problemy z "licealnymi" przedmiotami i vice versa... oczywiście i po jednej i drugiej szkole są osoby, które radzą sobie ze wszystkim...

matma, fiza, ich pochodne, przedmioty programistyczne - to zazwyczaj domena osób po liceum

wszelkiego rodzaju przedmioty techniczne... chociażby wspomniane obwody - to dla techników

i tak później te przedmioty są tak połączone ze sobą, że wszystkim jest jednakowo trudno

a czemu polecałbym liceum:
dla osób co raczej humanistyczny tryb życia chcą prowadzić...
dla niezdecydowanych co chcą robić...
nie wiem jak jest teraz, ale rok krótszy okres nauczania to miła perspektywa

a technikum:
dla osób już uprofilowanych i z pasją
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Czuly/Narew88 pisze:Hmm... wole miec w ogolniaku 3.0 niz w ogórach 4.7
o wiele bardziej wartościowe jest te 3.0 w LO niz te 4.7 w ogórniakach :wink:
PiotruśNarew pisze:Moze i wszystkie LO maja wyzszy poziom nauczania ale nie wszyscy ktorzy tam chodza nie koniecznie musza sobie tam radzic, mam przyklad dziewczyna z I LO, byla zmuszona sie przepisacbo miala nie zdac myslala ze w mojej szkole bedzie latwiej niestety chyba ie przeliczyla bo nie jestem pewnien czy zdala ale napewno nie w tamim stylu jak sie spodziewala wyszlo wszystko (chodze do II SLO).

Jestem jednego tylko pewien nie ma w Ostrołęce szkoły średniej w której w ogóle nie trzeba się uczyć.
no i Piotrek to świadczy o wysokim poziomie w liceach, nie kazdy jest w stanie sobie tam poradzić... juz sporo osób się od nas wypisało :?
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

piotrusnarew pisze:Jestem jednego tylko pewien nie ma w Ostrołęce szkoły średniej w której w ogóle nie trzeba się uczyć.
ZSZ nr 1 To były czasy....
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Killian
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Killian »

steward pisze:o wiele bardziej wartościowe jest te 3.0 w LO niz te 4.7 w ogórniakach
zależy po jakim LO bo jeśli miałbym mieć 3.0 w LO 3 to już wolałbym mieć te 4.7 w tych "ogórniakach"
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć co do pierwszego to nie mam pewności"- Albert Einstein
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

"Saviola" - masz jakieś kompleksy ?
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

Killian pisze:zależy po jakim LO bo jeśli miałbym mieć 3.0 w LO 3 to już wolałbym mieć te 4.7 w tych "ogórniakach"
:? nie sądze,
Bla bla bla;]
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Gosiaczek_88 pisze:
Killian pisze:zależy po jakim LO bo jeśli miałbym mieć 3.0 w LO 3 to już wolałbym mieć te 4.7 w tych "ogórniakach"
:? nie sądze,
ja tez sie z tym nie zgadzam !
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

buehe, ja też...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

hah, jak go zjechali... :D
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

No i widac po wynikach matur jaki mamy poziom w liceach profilowanych... co 3 osoba nie zdała matury. W LO co 10.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

Ex Hoppler pisze:
piotrusnarew pisze:Jestem jednego tylko pewien nie ma w Ostrołęce szkoły średniej w której w ogóle nie trzeba się uczyć.
ZSZ nr 1 To były czasy....
Widze, że mamy podobne poglądy.
Przez 5 lat w tej szkole nie nauczyłem sie energoelektroniki, ale nauczyłem się życia. 5 lat w technikum to były najlepsze chwile jakie przeżyłem. Teraz kiedy już mam świadectwo maturalne, myślę sobie, że jeszcze bym pochodził do tej szkoły.
Teraz już nie ma 5 A, zostały tylko wspomienia. Lepszej klasy w tej szkole nie będzie... :cry: :cry: :cry: :wink:
m.m c c c c
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2005, 11:47

Post autor: m.m c c c c »

Jestem pod wielkim wrazeniem twoich zdolnosci SAviola, ale własnie sie tak zastanawiam czy masz duzo pieniedzy czy nauczyciele litowali sie nad Twoja głupota. GRatuluje sredniej 5,4, ktora chyba nie jest odzwierciedleniem Twoich prawdziwych umiejetnosci. Z takim sposobem wypowiadania sie i pisania "stypędium" zycze dalszych sukcesów na drodze naukowej, bo domniemywam, ze taka tez wybierzesz.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

W I LO nie zdało 2 uczniów.
W II LO nie zdało 11 uczniów.
W III LO nie zdało 10 maturzystów.
W ZSZ 4 nie zdało 8 maturzystów.

Jakby stworzyć z tego ranking to ZSZ nr 4 wypada na 2 miejscu... hmm... no tak bo słabo byli przygotowani przez "nielicealnych" nauczycieli.

Zaraz ktoś pewnie odpowie że tam było mnie osób więc odpowiadam że było ok. 200 osób, dokładnej liczby nie znam.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

no widzicie... 1LO rządzi :wink:
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

I LO trzyma poziom i to trzeba przyznać, że jest to najlepsza szkoła średnia w regionie i nigdy w to nie wątpiłem. Moja wypowiedź była bardziej skierowana w stronę wypowiedzi o poziomie ZSZ nr 4 do którego uczęszczałem i prawie niczego złego nie mogę powiedzieć o tej szkole. Za wyjątkiem matematyki... ale cóż...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Post autor: Chemik »

Dla mnie matury to jeden wielki bezsens czy nei lepiej zdawac ezaminy na wybrane uczelnie tak jak jest to w wiekszosci panstw ???
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

a ktoś wie jak wypadło ZSZ2? :D
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

Siara pisze:I LO trzyma poziom i to trzeba przyznać, że jest to najlepsza szkoła średnia w regionie i nigdy w to nie wątpiłem.
Ciekawe z tym "poziomem", a jak wytłumaczysz fakt że do 1LO dostał się prawie każdy uczeń(bynajmniej w moim roczniku)??Do 3 trudno było się dostać średnia nie mogła być niższa niż4,2(reszta poniżej tej średniej ,dostała się przez znajomośći),a o 2LO to nie wspomnę, tam to trzeba było duuużo umieć.Więc z tym "poziomem" to lekka przesada... :wink:
Bla bla bla;]
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Gosiaczek_88 pisze:a jak wytłumaczysz fakt że do 1LO dostał się prawie każdy uczeń(bynajmniej w moim roczniku)??
kto Ci takich bajeczek naopowiadał :?: bo patrze ze poinformowana jesteś :lol2:
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

no jestem jestem żebyś wiedział:P i to nie są bajeczki :lol:
Bla bla bla;]
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

Hmm... Jutro będę znał dokładne informacje na temat tych przyjęć gdyż jest rada w I LO :lol: A wśród nauczycieli ma się swoje "wtyki" :lol:
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

ahaś nie mogę się doczekać:)

[ Dodano: 19:18, 29.06.2005 ]
zresztą nie muszę, rozmawiałam z mamą na ten temat w czasie gdy przyjmowano do szkół, a ona uwierz mi steward, że poinformowana była dobrze w związku z czym ja też:P:P:P:P:P
Bla bla bla;]
Mag_Arden
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 20:44
Lokalizacja: Ostrołęka/Centrum

Post autor: Mag_Arden »

ZSZ może i na drugim, ale zsz1 to ponad polowa nie zdała :P. Ja Tam siedzę w drugim LO i jestem happy :P. tu nauczyciele od razu przygotowują pod kątem matury. np z polskiego, co jakiś czas czytanie ze zrozumieniem, a na biologii raz nam zrobiła sprawdzian jak na maturze(malutki błąd w zadaniu i zero punktów za nie). No i biorą treści nadobowiązkowe, co pomaga na studiach :P. poza tym LO jest od myślenia (humaniści, biolodzy fizycy), a Technikum od robienia (budowlańcy, elektrycy itd.). Wiec trza wpierw wiedzieć, co chce się robić w życiu. I NIE ŚCIEMIAĆ, ŻE DO LICEUM IDĄ TE OSOBY, KTÓRE NIE WIEDZA, CO ROBIĆ W ŻYCIU, BO WIEMY! WIEMY, ŻE BĘDZIEMY SIĘ UCZYC. A WPADKI NAWET W TECHNIKUM SA!!!!

Post edytowałem, bo błedów pare miałem, a zaraz stop bykowcy by sie za mnie wzieli :P
Krącząc pośród mroku
Słyszę ludzki głos
zatrzymuję się w pół korku
czyżby ktoś Polsce zadawał cios?
Muszę wracać i walczyć!
_kwiatek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 24 maja 2005, 16:50
Lokalizacja: Ostrołeka...

Post autor: _kwiatek »

Wiecie co denerwuje mnie fakt ludzi z poza miasta! sam dostałem sie tam gdzie chcisłem ale fakt ze do klasy humanistycznej w 1 :LO na 60 uczniów (sa 2 oddziały) jest tylko około 15 -18 osób z Ostrołeki!! i to ci niby z najmniejsza iloscią punktów!!! zeby miec np.140 punktów w oce i jak ja w gim 1 w klasie sportowej gdzie miałem dyrektorska kadre nauczycieli trzebabyło ********lac ostro bez wpadek a tu mi przyjechal koles z goworowa i ma 170 pkt i mówi ze z palcem w du**ie tyle ma! i tak nie jedna osoba a tylko przykład podałem! Czy jest sprawiedliwosc na tym zasranym swiecie??albo w 2 LO z Łysych jest 8 osób po 185 pkt(ciekawe jak oni to zrobili zeby miec tyle trzeba miec wszystkie 6 i byc niewiadomo kim albo.... pochodzic z wioski u nas tyle jest niedopomyslenia) Mam nadzieje że niektórzy z tymi wygurowanymi punktami przejada sie po pierwszym roku nauki np w 2lo gdzie poziom nie jest niski!! Życze im z calego serca powodzenia!!!
!!! PEKPOL Ostrołeka !!!
ODPOWIEDZ