Szkoła, szkoły.... gdzie do szkoły?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Róża
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2005, 21:29

Szkoła, szkoły.... gdzie do szkoły?

Post autor: Róża »

Czyli gdzie sie szanowna mlodziez po gimnazjum wybiera ?
Ogólniaki a moze do Technikum? Piszcie ile mieliscie punktów i gdzie chcielibyscie pójść dalej :)
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

aaaaaaaaaaaaaa to tam, gdzie pod górkę jest :D :D :D :D :D :D :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

Hehe... :lol: Ja również polecam ZsZ nr 4 chociaż ukończyłem ją rok temu, ale klimacik jaki tam panuje jest naprawdę niezły... PS. Strzeżcie się niektórych nauczycieli !!
Szczególnie matematyków :lol: :lol: :lol: Paranoja :lol: :lol: :lol: LoL
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

a ja nie polecam ZSZ nr4, rowniez niedawno ukonczylem ta szkole i nie pozostaly mi zadne mile wspomnienia...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

steward popieram
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

widze ze sie niejaka elita zebrala... steward i Qrzysio myslicie ze jak bedziecie po ogolniaku to odracu macie wieksze perspektywy na studia i na dalsze zycie? zastanowcie sie co piszecie bo idac do technikum masz takie same szanse na dostanie sie na studia jak w liceum... ja steward popatrze jak ci sie powiedzie w zyciu i jaka prace zdobedziesz i w tedy porozmawiamy czy jestes "lepszy" po ogolniaku
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

Michał pisze:widze ze sie niejaka elita zebrala... steward i Qrzysio myslicie ze jak bedziecie po ogolniaku to odracu macie wieksze perspektywy na studia i na dalsze zycie? zastanowcie sie co piszecie bo idac do technikum masz takie same szanse na dostanie sie na studia jak w liceum... ja steward popatrze jak ci sie powiedzie w zyciu i jaka prace zdobedziesz i w tedy porozmawiamy czy jestes "lepszy" po ogolniaku

haha człowieku co ty bredzisz, w LO masz duzo wyzszy poziom nauczania jesli chodzi o przedmioty rozszezone, popytaj sie kolegow z LO jak jest, nauczyciele nie przygotowuja do sprawdzianow i zapomniec, szykuja cie do matury a przede wszystkim do egzamow np. na medycynie w warszawie itp.

Michał ja proponuje zebys juz zaczol sobie robic kurs spawacza... :twisted:
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

niestety Blitz musze cie zmarwic poniewaz studiuje i to po technikum i nie na zadnych zaocznych studiach i prosze nie obrazaj mojej osoby bo widze ze twoj poziom "po ogolniaku" tylko na to pozwala... technikum ksztalci cie kierunkowo i jezeli chce pozniej po technikum ekonomicznym isc na jakies studia bankowe to chyba mam wieksze szanse niz uczen z ogolniaka... wiec przemysl sobie jeszcze raz co za glupoty piszesz a poza tym moglbys troche szacunku do starszych miec!!
Róża
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2005, 21:29

Post autor: Róża »

Może i technikum nie gorsza sprawa niż ogólniak, ale teraz wszyscy - przynajmniej Ci lepsi - wybierają ogólniaki. Gdy masz te 15 , 16 lat przeciez nie wiesz czego jeszcze dokładnie w zyciu chcesz. No moze są tacy co to rodzą sie juz lekarzami, nauczycielami itd. jednak ja osobiście uważam że nie każdy w tym wieku ma już na tyle rozumu w głowie by konkretnie sie określić.
Michał pisze:technikum ksztalci cie kierunkowo
właśnie, a ogólniak "ogólnie"..........
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

nie chodzi o to, że po technikum nie pójdziesz na studia lub jesteś głupszy niż Ci po ogólniakach. Jednak znając systemy nauczania i w szkołach w naszym mieście i ze statystyk wiadomo, że większość studentów na <U>dobrych państwowych</u> uczelniach to absolwenci liceów. Chodzi tu głównie o to, że w liceach naprawdę dobrze uczą. Po technikum ma się lepsze przygotowanie techniczne i czasami potrafi się naprawdę sporo, ale niestety nauczyciele tam uczący zazwyczaj nie traktują chyba swojej pracy zbyt poważnie i niestety młodzież kończąca technikum prezentuje niższy poziom niż absolwenci liceów.... patrząc poza tym, że technikum trwa rok dłużej.

Jak najbardziej nie chcę nikogo pomówić że po technikum jest głąbem i nic nie osiągnie. Sam mam dwóch kolegó któzy skończyli technikum elektroniczne w ZSZ nr 1 i dostali na porządne uczelnie w warszawie oraz na politechnikę we wrócławiu. Jednak jak jest w technikum więdzą Ci, którzy tam chodzą.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2005, 9:58 przez Qrzysio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Michał i siara dobrze prawią ja też jestem tego zdania co oni
po za tym w technikum jest sporo ludzi inteligentniejszych niż np. niektórzy ludzie w liceum
Qrzysio pisze:Chodzi tu głównie o to, że w liceach naprawdę dobrze uczą.
moim zdaniem nie masz tutaj racji ponieważ tak samo dobrze uczą nauczycie w technikum oczywiscie sa wyjatki w liceach tez w moim jest ich az za duzo :/ A tak w ogole to chyba kazdy sam sie uczy i kazdy sam sie przygotowuje do matury i studiow wiadomo ze nauczyciele w jakis sposob pomagaja np. cos wytlumacza czy cos ale nie pomoga ci zapamietac i w ogole poprostu nie wbija ci wiedzy :P ale to tak na marginesie se mówie :P
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

mArCiNq respect 8)
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

LoL co za bzdury skoro technikum i liceum nie rozni sie poziomem przygotowania do matury to wystarczy porownac wyniki egzamonow maturalnych.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

po 1. Qrzysiu, dzięki że to wszystko napisałeś bo mi już ręce opadły jak przeczytałem te wypociny chłopaków po "ogóRniaku" hehe
po 2. czuly - święta racja

to samo mozecie sprawdzić po ilości olimpijczyków w LO i w technikum

a to ze nauczyciele są lepsi w LO to chyba jest oczywiste i nie trzeba tego powtarzać jeszcze raz...

a tak apropo, michał o ile wiesz [a moze nie wiesz?] że licea posiadają profile, np ty chodziłeś na mechaniczno spawalniczy a inni na biologiczno chemiczny [LO oczywiście] po którym udali się na medycynę, ciekawe jak ty byś wypadł po swojej szkole spawalniczej na wyższej renomowanej uczelni, bo do pałacyku to każdy kretyn moze iść
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

o tak...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

steward widze ze swoje kompleksy nagradzasz tutaj na forum aby poczuc sie lepiej... wiem ile masz lat i narazie jestes dla mnie mlodym szczylem ktory nie ma pojecia o zyciu wiec skoncz temat i nie pisz juz nic wiecej bo mnie od tego glowa boli i nie mam zamiaru z toba dyskutowac bo i tak wiesz najlepiej... powodzenia w zyciu...
p.s nie chodze do palacyku
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Jeszcze nie skończyłeś ogórniaka to pewnie dla tego jeszcze tam nie poszedłeś. Coz taka jest przykra prawda... :?
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

ehh przez te forum to tylko nerwy mozna stracic, nie wiem po co ono w ogole istnieje... wszyscy wiedza wiecej niz osoba piszaca i o dziwo w zasadzie NIC nie wiedza Czuly/Narew88 powtarzam juz ktorys raz z kolei ze skonczylem szkole i nie "ogórniak" tylko ZSZ nr4 a to nie sa tak zwane "ogóry" . A poza tym nie mam pojecia czemu niektorzy sie wypowiadaja - chodzacy do ogolniaka, ktorzy ledwo przechodza do nastepnej klasy... co wam dadza tak niskie oceny? swiadczy to ze w ogolniaku sie uczysz to jestes lepszy a srednia na swiadectwie ledwo co 3.0 wynosi? ja juz koncze temat 8)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

steward pisze:nauczyciele są lepsi w LO to chyba jest oczywiste
Może nie lepsi a skuteczniejsi
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

szkoda słów... ja powiem tylko tyle że nie zgadzam się z waszym zdaniem
a wy (steward i qrzysio) nie wypowiadajcie sie o nauczycielach z technikum bo z tego co wiem to chodzicie/liscie do liceum wiec nie macie o nich pojecia a z opowiastek kolegow to moim zdaniem niczego nie mozna sie dowiedziec bo jeden uwaza tak a drugi siak
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Hmm... wole miec w ogolniaku 3.0 niz w ogórach 4.7
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
PiotruśNarew
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 21 maja 2005, 10:04
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Post autor: PiotruśNarew »

Moze i wszystkie LO maja wyzszy poziom nauczania ale nie wszyscy ktorzy tam chodza nie koniecznie musza sobie tam radzic, mam przyklad dziewczyna z I LO, byla zmuszona sie przepisacbo miala nie zdac myslala ze w mojej szkole bedzie latwiej niestety chyba ie przeliczyla bo nie jestem pewnien czy zdala ale napewno nie w tamim stylu jak sie spodziewala wyszlo wszystko (chodze do II SLO).

Jestem jednego tylko pewien nie ma w Ostrołęce szkoły średniej w której w ogóle nie trzeba się uczyć.
InS
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Napiszę coś od strony pójścia po szkole średniej na studia. Skończyłem II LO (wtedy jeszcze 4-letnie) i poszedłem na informatykę na Politechnikę Białostocką. Tam spotkałem osoby, które w Białym chodziły do ogólniaków i do technikum elektrycznego. I jakie wnioski ? Róznice były między nami w zasadzie tylko na 1. roku. Szła mi super fizyka, dosyć kiepsko matematyka, dobrze programowanie (miałem Pascala w ogólniaku :)) i beznadziejnie teoria obwodów (kondensatorki, rezystorki itp.). Znajomi z ogólniaka w Białym lepiej radzili sobie z matematyką, inne podobnie. A kumple po technikum mieli troszkę większe problemy z matmą, z fizyką dużo większe, z programowaniem też trochę gorzej, teorię obwodów zdawali śpiewająco :). Ale po 1. roku nie miało to już żadnego znaczenia, kto skończył jaką szkołę - praktycznie uczyliśmy się nowych rzeczy i tylko od inteligencji i umiejętności kombinowania (ale o tym cicho, szaaaa ... :)) zależało, kto jak osbie radził na studiach. I pomijając jakichś geniuszy, na każdym semestrze każdy znalazł coś dla siebie, z czym się kosmicznie męczył.
I tyle - szkoła średnia to tylko podstawy do studiów - różnice potem się zacierają, a maturka to małe piwko w porównaniu do pierwszej sesji :).
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
sardynka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:13

Post autor: sardynka »

jak pomyslec tak powazniej to niektorzy maja racje z tym ze do technikow idzie ten ktory wie mniej wiecej co chce robic a do ogolniaka ten ktory chce uczyc sie ogolnie ;)
kiedys technika mialy wieksza renome niz teraz... jeszcze kilka lat temu technikum mozna bylo przyrownac do liceum
teraz to sie zmienilo - do technikow przyjmuja wiekszosc podan i to wlasnie sprawia ze obnizyla im sie renoma...

osobiscie znam takie osoby ktore nie wiadomo jakim trafem znalazly sie w technikum :lol:
ODPOWIEDZ