Szkoła, szkoły.... gdzie do szkoły?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

I LO trzyma poziom i to trzeba przyznać, że jest to najlepsza szkoła średnia w regionie i nigdy w to nie wątpiłem. Moja wypowiedź była bardziej skierowana w stronę wypowiedzi o poziomie ZSZ nr 4 do którego uczęszczałem i prawie niczego złego nie mogę powiedzieć o tej szkole. Za wyjątkiem matematyki... ale cóż...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Post autor: Chemik »

Dla mnie matury to jeden wielki bezsens czy nei lepiej zdawac ezaminy na wybrane uczelnie tak jak jest to w wiekszosci panstw ???
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

a ktoś wie jak wypadło ZSZ2? :D
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

Siara pisze:I LO trzyma poziom i to trzeba przyznać, że jest to najlepsza szkoła średnia w regionie i nigdy w to nie wątpiłem.
Ciekawe z tym "poziomem", a jak wytłumaczysz fakt że do 1LO dostał się prawie każdy uczeń(bynajmniej w moim roczniku)??Do 3 trudno było się dostać średnia nie mogła być niższa niż4,2(reszta poniżej tej średniej ,dostała się przez znajomośći),a o 2LO to nie wspomnę, tam to trzeba było duuużo umieć.Więc z tym "poziomem" to lekka przesada... :wink:
Bla bla bla;]
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Gosiaczek_88 pisze:a jak wytłumaczysz fakt że do 1LO dostał się prawie każdy uczeń(bynajmniej w moim roczniku)??
kto Ci takich bajeczek naopowiadał :?: bo patrze ze poinformowana jesteś :lol2:
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

no jestem jestem żebyś wiedział:P i to nie są bajeczki :lol:
Bla bla bla;]
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

Hmm... Jutro będę znał dokładne informacje na temat tych przyjęć gdyż jest rada w I LO :lol: A wśród nauczycieli ma się swoje "wtyki" :lol:
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

ahaś nie mogę się doczekać:)

[ Dodano: 19:18, 29.06.2005 ]
zresztą nie muszę, rozmawiałam z mamą na ten temat w czasie gdy przyjmowano do szkół, a ona uwierz mi steward, że poinformowana była dobrze w związku z czym ja też:P:P:P:P:P
Bla bla bla;]
Mag_Arden
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 20:44
Lokalizacja: Ostrołęka/Centrum

Post autor: Mag_Arden »

ZSZ może i na drugim, ale zsz1 to ponad polowa nie zdała :P. Ja Tam siedzę w drugim LO i jestem happy :P. tu nauczyciele od razu przygotowują pod kątem matury. np z polskiego, co jakiś czas czytanie ze zrozumieniem, a na biologii raz nam zrobiła sprawdzian jak na maturze(malutki błąd w zadaniu i zero punktów za nie). No i biorą treści nadobowiązkowe, co pomaga na studiach :P. poza tym LO jest od myślenia (humaniści, biolodzy fizycy), a Technikum od robienia (budowlańcy, elektrycy itd.). Wiec trza wpierw wiedzieć, co chce się robić w życiu. I NIE ŚCIEMIAĆ, ŻE DO LICEUM IDĄ TE OSOBY, KTÓRE NIE WIEDZA, CO ROBIĆ W ŻYCIU, BO WIEMY! WIEMY, ŻE BĘDZIEMY SIĘ UCZYC. A WPADKI NAWET W TECHNIKUM SA!!!!

Post edytowałem, bo błedów pare miałem, a zaraz stop bykowcy by sie za mnie wzieli :P
Krącząc pośród mroku
Słyszę ludzki głos
zatrzymuję się w pół korku
czyżby ktoś Polsce zadawał cios?
Muszę wracać i walczyć!
_kwiatek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 24 maja 2005, 16:50
Lokalizacja: Ostrołeka...

Post autor: _kwiatek »

Wiecie co denerwuje mnie fakt ludzi z poza miasta! sam dostałem sie tam gdzie chcisłem ale fakt ze do klasy humanistycznej w 1 :LO na 60 uczniów (sa 2 oddziały) jest tylko około 15 -18 osób z Ostrołeki!! i to ci niby z najmniejsza iloscią punktów!!! zeby miec np.140 punktów w oce i jak ja w gim 1 w klasie sportowej gdzie miałem dyrektorska kadre nauczycieli trzebabyło ********lac ostro bez wpadek a tu mi przyjechal koles z goworowa i ma 170 pkt i mówi ze z palcem w du**ie tyle ma! i tak nie jedna osoba a tylko przykład podałem! Czy jest sprawiedliwosc na tym zasranym swiecie??albo w 2 LO z Łysych jest 8 osób po 185 pkt(ciekawe jak oni to zrobili zeby miec tyle trzeba miec wszystkie 6 i byc niewiadomo kim albo.... pochodzic z wioski u nas tyle jest niedopomyslenia) Mam nadzieje że niektórzy z tymi wygurowanymi punktami przejada sie po pierwszym roku nauki np w 2lo gdzie poziom nie jest niski!! Życze im z calego serca powodzenia!!!
!!! PEKPOL Ostrołeka !!!
Gosiaczek_88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2005, 21:43
Lokalizacja: Z pokoju mego

Post autor: Gosiaczek_88 »

nie dostał się pewnie nigdzie indziej to mu 1 LO zostało jak wielu innym:)
Bla bla bla;]
majczos
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2005, 17:41

Post autor: majczos »

1Lo, 2Lo, szkoly zawodowe itd itp. kurcze, mam wrazenie, ze w naszym miescie są sami karierowicze. ostatnio uslyszalam od kogos, ze nie wazne na co idziesz na studia - wazne byleby to byl UW albo cos rownie prestizowego... ehhh a gdzie ta mlodziez, ktora szuka szczescia i umie odroznic rzeczy próżne od tych wzniosłych... ten pragmatyzm po prostu zabija, smutne li to jest :(
---czyste cięcie---
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Heh, ale i tak trzeba iść do jakiejś szkoły :). A ja nie żałuję wyboru II LO, było naprawdę przyjemnie.
Pozdrówka
paul997
PiotruśNarew
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 21 maja 2005, 10:04
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Post autor: PiotruśNarew »

Horvat: ja tez jestem tego ciekawy :lol: :lol: :lol:
pozdro dla calej 10-ony
InS
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

a ja nie mam zamiaru iść na zaden wypasiony uniwersytet
mam ochote robić tatuaże i pewnie tym sie zajme...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

Brodway pisze: mam ochote robić tatuaże i pewnie tym sie zajme...
Pozdro dla Ciebie :D może kiedys jak wyprowadze się już od rodziców skorzystam z Twoich usług :D
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

jeśli wszystko sie uda to jak najbardziej zapraszam
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Matomania
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Matomania »

Ja dostałem się do I LO i II LO (do 3 szkoły nie chciało mi się papirusów zanosić). Wybrałem II LO - dużo znajomych tam chodziło i dobrze wspominają.
Life is brutal and full of zasadzkas, so you must be czujny and very ostrożny.
Awatar użytkownika
soze
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:39
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: soze »

Ja tam skończyłem w tym roku 2LO i muszę powiedzieć że nie nudziłem się przez te 3 lata. Jest to przede wszystkim zasługa 'wyjątkowych" nauczycieli, jeżeli uważasz że widziałeś w życiu wszystko to polecam tą szkołę.Pozdro dla całej byłej Ft.

P.S. najlepsze są imprezy klasowe :lol:
"qrwa wykolejony jestes ladnie bukiecie" by bey
Awatar użytkownika
Rogeque
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2005, 20:25
Lokalizacja: Ostrolanka

Post autor: Rogeque »

Nie sądziłem, że aż tyle zakompleksionych osób w tym mieście.
A teraz do rzeczy...dziwi mnie, że z taką zapalczywością podchodzicie do tej sprawy, aczkolwiek moim skromnym zdaniem nie ulega wątpliwości, że większe wymagania stawiają swym uczniom licea (mówię o przedmiotach nietechnicznych, gdyż typowo technicznych nie ma w liceach, stąd porównywanie pod tym względem ogólniaka z technikum jest bezsensowne). Czemu? wystarczy posłuchać opowieści różnych kolegów o tym, za co w technikach potrafili dostawać dobre oceny...jakimś argumentem są też wyniki tegorocznych matur, mniejsza już jednak o to.
Mimo tego, co napisałem, nie należy zapominać, że właściwy poziom wiedzy zależy od każdego z osobna, choć wiadomo nie od dziś, że im bardziej nas gnają do pracy i więcej od nas wymagają, tym więcej pracujemy i tym więcej umiemy.
Porównywanie konkretnych liceów ze sobą, jak np. 1 LO z 2LO, wydaje się również bezsensowne. Czemu? ponieważ to tak jakby porównywać Uniwersytet Warszawski z Uniwersytetem Jagiellońskim i mówić, że któryś z nich jest o wiele lepszy, podczas gdy nie da się zaprzeczyć, iż poziom nauczania na nich jest równie dobry.
Kolejna sprawa- ludzie po technikach jak najbardziej się mogą dostać i są w stanie się dostać na studia i nikt im tego nie zabrania.
Aczkolwiek nie da się ukryć, że zirytowało mnie chwalenie się tym, że ktoś dostał się na UWM (gdzie powszechny zwyczaj konkursu świadectw a nie od dziś wiadomo, że z ocenami na świadectwach bywa bardzo różnie i nie zawsze odzwierciedlają one to, co powinny).
Jaki z tego morał ? uczcie się, a nie kłóćcie to każdy z was się dostanie tam, gdzie najbardziej chce :)
pozdrawia student IHUW i być może także IFK UW [jak inni się chwalą to ja też mogę :) ] i przeprasza za straszliwą chaotyczność tego posta :]
Visne homo retrosexualis esse, sicut ego ;) ?
---
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 24 lip 2005, 12:18

Post autor: --- »

Zauważyłam, że z 1 LO na forum regularnie piszą tylko 2 osoby (no może znalazłoby się więcej)
Jaki z tego morał? --> osoby z 1 LO nie marnują czasu i zamiast przesiadywać przed komputerem siedzą nad książkami :lol:
Przy okazji pozdro dla osób siedzących nad pracą badawczą :wink:
Ten świat jest śmieszniejszy niż ja......
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

osoby z 1 LO nie marnują czasu i zamiast przesiadywać przed komputerem siedzą nad książkami
no pewnie ze tak, wszyscy to kujony i nie znają nawet smaku piwa... Uczmy sie wszyscy i robmy kariery :]









dla idiotów: ten post to ironia
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
ODPOWIEDZ