Brawa:( dla kierowcy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Misiacha
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:52

Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Misiacha »

Chcę złożyć serdeczne gratulacje dla kobiety kierowcy, która w dniu 16 maja (po południu) wyjeżdżała z miejsca parkingowego vis"vis przedszkola nr 7 na ul. Piłsudskiego. Otóż w celu wyjechania tyłem na ulicę zaangażowała do pomocy dziecko (swojego pasażera), które po zasygnalizwaniu kierowcy mozliwości wycofania wsiadło do samochodu na ŚRODKU ULICY. Takiej bezmyślności dawno nie widziałam. Kobieto!!! jesli poruszanie się samochodem sprawia Ci trudność to zostaw samochód pod domem. Będzie bezpieczniej dla innych.
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Believe »

Aha.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Bolek21 »

Believe pisze:Aha.
:D

Nie mogłaś podejść do niej i zwrócić jej uwagi? Po co tutaj to piszesz?
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: mondeo »

Misiacha pisze:Chcę złożyć serdeczne gratulacje dla kobiety kierowcy, która w dniu 16 maja (po południu) wyjeżdżała z miejsca parkingowego vis"vis przedszkola nr 7 na ul. Piłsudskiego. Otóż w celu wyjechania tyłem na ulicę zaangażowała do pomocy dziecko (swojego pasażera), które po zasygnalizwaniu kierowcy mozliwości wycofania wsiadło do samochodu na ŚRODKU ULICY. Takiej bezmyślności dawno nie widziałam. Kobieto!!! jesli poruszanie się samochodem sprawia Ci trudność to zostaw samochód pod domem. Będzie bezpieczniej dla innych.
babo wsiadaj na miotle u leć, kup sobie aparat i szpieguj licealistów palących papierosy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: malykazio »

Misiacha: nie rozumiem Ciebie. Nie wiem o co się czepiasz. Kobieta postąpiła prawidłowo. Nie mając widoczności zapewniła sobie pomoc osoby trzeciej. Pewnie, bez jakiejkolwiek widoczności lepiej ładować się tyłem na ulicę w nadziei, że nic nie jedzie. Tak Ty to robisz? Wszyscy wiemy, że na Piłsudskiego jeździ się kiepsko, bo ruch spory a ulica wąska.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: sKaLpeL »

malykazio pisze:Kobieta postąpiła prawidłowo.
malykazio no nie wiem czy tak do końca prawidłowo, w sumie mamy mało szczegółów ale ja podejrzewam (tak rozumiem post Misiacha), że osobą trzecią było to dziecko, które odebrała zapewne z przedszkola, a więc miało one około 4-6lat, to chyba nie jest odpowiednia osoba do "kierowania ruchem" na środku ulicy

chyba że było to jakieś starsze dziecko, bardziej "dojrzałe" wtedy pewnie nie postąpiła jakoś najgorzej, no ale tak jak napisałem wyżej brak szczegółów...
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: skutekk »

bylo podejsc i kobiete uswiadomic co zrobila a nie teraz zgrywasz cwaniaka w internecie, skoro dziecko rozumialo co ma zrobic i wiedzialo jak pokierowac to byla to juz odpowiednia osoba. Nie wiem kto ma jakie dzieci ale w przedszkolu bywaja bardziej ogarniete dzieci niz piszacy takie skargi
Misiacha
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:52

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Misiacha »

Nie zwróciłam uwagi tej kobiecie ponieważ byłam nie będę wysiadac z samochodu na środku ulicy aby wdawać sie w dyskusje. A napisałm to w nadziei że ta kobieta to przeczyta i zastanowi się. Na stronę główną wyciągnęła to redakcja- nie zalezy to ode mnie. Natomiast po komentarzach na głownej widac ze dla większości to sytuacja nie budząca zastrzeżeń. Dawno juz zauważyłam że w naszym kraju patologia stał się normą , natomiast szokuje ludzi gdy ktoś postępuje prawidłowo, uczciwie, zgodnie z przepisami itp. Oczywiście że na kursie uczą aby w razie problemów z wycofaniem pomogła osoba trzecia. natomiast tutaj nie było żadnej trudnej sytuacji- samochód osobowy oszklony ze wszystkich stron, więc widoczność 100%. Chyba komentujący sami sa "świetnymi" kierowcami skoro uważali to za prawidłowe postępowanie. Może nie zdziwiłoby mnie gdyby samochód pomagała wyprowadzic osoba dorosła- ale DZIECKO. !! Widocznie zderzak ważniejszy niż życie dziecka- to już pozostawiam bez komentarza.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: malykazio »

Misiacha pisze:natomiast tutaj nie było żadnej trudnej sytuacji- samochód osobowy oszklony ze wszystkich stron, więc widoczność 100%
Skoro kobieta uznała, że potrzebuje pomocy to jednak nie było "widoczności 100%". Dobrze, że sięgnęła po pomoc zamiast ślepo wierzyć w szczęście i własne umiejętności.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Bart3kk »

Ja bym tam nie generalizował, że się latwo cofa bo auto całe oszklone. Fakt, że jak ktoś ma problemy opanować auto tico czy seicento, to fakt, nie ma się czym chwalić, ale np. cofanie autem typu sedan, kombi,suv wymaga baczniejszej uwagi, więc chyba dobrze, że kobieta jakoś poradziła sobie, chyba, że jechała autem wspomnianym jak wyżej :)
zet
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2008, 1:50

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: zet »

Misiacha pisze:Chcę złożyć serdeczne gratulacje dla kobiety kierowcy, która w dniu 16 maja (po południu) wyjeżdżała z miejsca parkingowego vis"vis przedszkola nr 7 na ul. Piłsudskiego. Otóż w celu wyjechania tyłem na ulicę zaangażowała do pomocy dziecko (swojego pasażera), które po zasygnalizwaniu kierowcy mozliwości wycofania wsiadło do samochodu na ŚRODKU ULICY. Takiej bezmyślności dawno nie widziałam. Kobieto!!! jesli poruszanie się samochodem sprawia Ci trudność to zostaw samochód pod domem. Będzie bezpieczniej dla innych.
A wiesz o tym, że prawo drogowe reguluje taką sytuację, że jeśli masz problemy z dołączeniem do ruchu to należy do tego manewru poprosić osoby trzecie o pomoc? Widocznie nie masz prawa jazdy, a jeśli masz to słabo słuchałaś/eś na zajęciach teoretycznych.
zanim zaczniesz oceniać kogoś, najpierw zacznij od siebie.
spider396
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2009, 22:58

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: spider396 »

dlaczego drogówka z ostrołeki jezdzi po kadzidlańskich osiedlch i beszczelnie wlepia mandaty za brak zapietych pasów bez zadnej taryfy ulgowej? czy drogówka nie ma pilniejszych spraw np porządek na drodze krajowej?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Brawa:( dla kierowcy

Post autor: Qrzysio »

A czy mieszkańcy Kadzidła są zwolnieni z jazdy z zapiętymi pasami? Czy są aż tak leniwi?
ODPOWIEDZ