Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: marbac »

Przetarg rozstrzygnięty. Zwróciłem uwagę na listę firm, która brała udział w przetargu, moim zdaniem bardzo interesującą...
Ostrołęka została podzielona na cztery sektory, każda z firm mogła złożyć tylko jedna ofertę i tylko w jednym sektorze.
Oferty złożyły:
1. "Veolia" z Ostrołęki.
2. "ZGK" z Ostrowi Mazowieckiej.
3. "ZUK Wiesław Kisiel" z Laskowca.
4. "MPK" z Ostrołęki.
5. "Ekopartner J. Suchecki i wspólnicy" z Białegostoku.
6. "Czyścioch" z Białegostoku.
7. "Czyścioch bis" z Suwałk.

MPK i Ekopartner należą (przynajmniej w części) do pana Sucheckiego. Firma Ekopartner mieści się dokładnie pod tym samym adresem (Kleeberga 20), co "Czyścioch", a "Czyścioch bis" z "Czyściochem" ma łudząco podobną nazwę, logo i szatę graficzną witryny internetowej. Zbieg okoliczności? Oczywiście każda z tych czterech firm złożyła po jednej ofercie w jednym z czterech sektorów.
Dzisiaj dzwoniłem do firmy "Czyścioch bis" w Suwałkach zapytać o możliwość wynajęcia bądź zakupu używanego pojemnika i otrzymałem numer telefonu do oddziału w Ostrołęce. Idę o zakład, że ten oddział mieści się na Kołobrzeskiej. Kto wie, może nawet śmieciarki MPK będą wywozić śmieci dla "Czyściocha bis"? :wink:

Miasto Ostrołęka chciało wprowadzić zdrową konkurencję, a wyszło jak zwykle...
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: MoskoU »

A jak wyszło z pojemnikiem ? Bo ja mam pojemnik z MPK a teraz niby będę "czyściochem" ;)
Awatar użytkownika
qaz
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:35

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: qaz »

Ktoś powinien się temu przyjrzeć :Prokuratura, CBA, CBŚ
http://www.youtube.com/watch?v=_an_QfL-HJIfeature=youtu.be
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: marbac »

MoskoU pisze:A jak wyszło z pojemnikiem ? Bo ja mam pojemnik z MPK a teraz niby będę "czyściochem" ;)
Mam zadzwonić w przyszłym tygodniu, wtedy podobno będą znane szczegóły.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: TRUE »

O tym, że poziom wiedzy miejskich "specjalistów" od ZP jest na poziomie ich kolegów od pozyskiwania środków z UE wiadomo nie od dziś. Tak niestety może być jak SIWZ dostarczają wykonawcy. Żeby przygotować i przeprowadzić postępowanie, czy chociaż sprawdzić oferty należałoby posiadać wiedzę. Zresztą w ratuszu nie jedna klawiatura ma wytarte klawisze Ctrl C V. Jeżeli chodzi o państwowe służby to już dawno powinny się rozeznać w miejskich przetargach, konkursach itd.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: marbac »

marbac pisze:Kto wie, może nawet śmieciarki MPK będą wywozić śmieci dla "Czyściocha bis"?
No i miałem rację, telefon do Urzędu Miasta potwierdził moje przypuszczenia. W sektorze, w którym przetarg wygrał "Czyścioch bis', nieczystości będą odbierane przez MPK. Pani z UM powiedziała, cyt.: "jakoś się dogadali" :wink:
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: mig21 »

Kwoty z przetargu:

Sektor I 14 tyś osób - 2 mln zł
Sektor II 10 tyś. osób - 1,4 mln zł
Sektor III 16,5 tys. osób 2 mln zł
Sektor IV 12 tys osób 1,7 mln.

Kwoty z kosmosu chyba. Licząc dla sektora I miasto od 14 tyś mieszkańców zbierze 1 512 000 przez cały rok. Zapłaci 2 000 000. Czyli firma śmieciowa wyliczyła sobie 11,9 od osoby. Ciekawe na jakiej podstawie te obliczenia.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: malykazio »

mig21 pisze:Kwoty z kosmosu chyba. Licząc dla sektora I miasto od 14 tyś mieszkańców zbierze 1 512 000 przez cały rok. Zapłaci 2 000 000. Czyli firma śmieciowa wyliczyła sobie 11,9 od osoby. Ciekawe na jakiej podstawie te obliczenia.
Przecież firmy nie liczą od osoby, tylko kalkulują inne koszty, ze swojego punktu widzenia. A gdyby miasto przyjęło opłatę od gospodarstwa domowego albo od zużytej wody to też napisałbyś, że firma śmieciowa obliczyła na tej samej podstawie?
Same przetargi to już inna sprawa...
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: mig21 »

malykazio pisze: Przecież firmy nie liczą od osoby, tylko kalkulują inne koszty, ze swojego punktu widzenia. A gdyby miasto przyjęło opłatę od gospodarstwa domowego albo od zużytej wody to też napisałbyś, że firma śmieciowa obliczyła na tej samej podstawie?
Same przetargi to już inna sprawa...

Kalkulacje miały na celu pokazać ile faktycznie płacimy (My+miasto z naszych podatków, czyli znowu My). Na pewno nie miały znaczenia kalkulacje miasta ile zbierze kasy od mieszkańców (nie ważne od czego to będzie uzależnione)? :D.

Jeszcze raz to samo - płacimy co najmniej 2, 3 x więcej miasto jeszcze do tego dokłada. Wcześniej firmy dawały klientom pojemniki teraz mają ich w d..... Nikt za nic nie odpowiada.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci

Post autor: TRUE »

marbac pisze:Pani z UM powiedziała, cyt.: "jakoś się dogadali"

Jak to jakoś się dogadali?! Qrwa!!! Albo występują jako podwykonawca albo niech... idą na śmietnik.
Przepraszam za wulgaryzmy, ale mimo bogatego słownictwa, nie znajduję słów lepiej oddających moje odczucia.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
ODPOWIEDZ