Kosze na śmieci

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Reco
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2013, 20:45

Kosze na śmieci

Post autor: Reco »

Czy ktoś wie gdzie można kupić (i w jakiej cenie) kosze na śmieci, z których trzeba będzie korzystać po wprowdzeniu ustawy? Miałem już ostatni wywóz i trzeba zacząć już gdzieś składować nowe śmieci.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kosze na śmieci

Post autor: Qrzysio »

Chyba najprościej zapytać w firmie, która odbiera śmieci. Podobno niektóre mają wypożyczać kosze swoim klientom. Urząd Wojewódzki wspominał natomiast ostatnio o tym, że firma nie może zabrać pojemnika, który posiadałeś do tej pory:
http://www.moja-ostroleka.pl/firma-zabr ... 965,2.html
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kosze na śmieci

Post autor: tomkurpl »

Kosze może zabrać ale dopiero po 1 lipca
Sie ma
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Kosze na śmieci

Post autor: opiekun »

Jeśli kosze są własnością firmy odbierającej śmieci, to dlaczego nie może zabrać? U nas ZUK zabrał kosz z ostatnim odbiorem, wcześniej trzeba było rozwiązać umowę. Ich własność i zabierają. Proste.

Do autora wątku - pojemniki możesz kupić np. w Agrometalu na Inwalidów Wojennych.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

To wcale nie jest taka prosta sprawa. Firma z Ostrowi obsługująca np. osiedle Łęczysk np. nie daje/wypożycza/sprzedaje pojemników. Trzeba sobie samemu kupić. Każdy kupi albo nie kupi inny pojemnik. Jak te miasto będzie wyglądało. Poza tym czy aby na pewno będą pasowały do śmieciarek. Kto będzie odpowiadał za uszkodzenie mojego pojemnika w trakcie opróżniania (bo np. nie pasuje). Pojemniki powinny być dostarczone przez firmę wywożącą śmieci i tyle. W każdym rejonie te same. Samym firmom też powinno na tym zależeć. Łatwiej będzie obsługiwać teren.
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Kosze na śmieci

Post autor: opiekun »

Jeśli nie sprzedają/wypożyczają to ich sprawa jeśli pojemnik nie będzie pasował. Niech oni się martwią. Nas też będzie obsługiwała firma z Ostrowii. Nie przejmujemy się. Kupiliśmy pojemniki i nie przejmuję się tym, czy im będzie pasowało czy nie. Będziemy płacić 3x więcej niż do tej pory więc nie interesuje mnie czy im wejdzie do śmieciarki czy nie. Jeśli zniszczą, zwrócę się do UM żeby mi odkupili, ponieważ płacę UM, nie firmie z Ostrowii. Za to, że tak nas wszystkich załatwili kilkukrotną podwyżką - nie będzie zmiłuj. Płacę i wymagam.

Ja widzę inny problem - ostatni odbiór z ZUKa mieliśmy w zeszłym tygodniu. Pytanie - kiedy zacznie odbierać śmieci nowa firma? Oby nie za miesiąc.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

Pan z Ostrowi poinformował, że pierwszy odbiór 15 lipca.
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Kosze na śmieci

Post autor: opiekun »

Poczekam na oficjalny harmonogram z UM, bo to chyba żart. Mają odbierać co dwa tygodnie. 15 dni to powyżej dwóch tygodni. Co mamy robić ze śmieciami przez miesiąc? Zanieść na Plac Bema?
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

W gminie Lelis pojemniki dostarcza gmina. Za odbiór i zagospodarowanie odpadów będzie naliczana od gospodarstwa domowego i wynosi 20 zł miesięcznie gdy segregujemy lub 30 zł miesięcznie gdy nie segregujemy. Czy w mieście gdzie jest chyba większa gęstość zaludnienia nie można było zrobić podobnie?
http://www.lelis.pl/index.php?option=co ... Itemid=159
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kosze na śmieci

Post autor: marbac »

mig21 pisze:W gminie Lelis pojemniki dostarcza gmina. Za odbiór i zagospodarowanie odpadów będzie naliczana od gospodarstwa domowego i wynosi 20 zł miesięcznie gdy segregujemy lub 30 zł miesięcznie gdy nie segregujemy. Czy w mieście gdzie jest chyba większa gęstość zaludnienia nie można było zrobić podobnie?
http://www.lelis.pl/index.php?option=co ... Itemid=159
Oczywiście, że można było, tylko zabrakło dobrej woli ze strony urzędników z ratusza. Poza tym w Lelisie w związku z wejściem w życie ustawy "śmieciowej" nie zwiększyło się zatrudnienie w urzędzie, w Ostrołęce niestety tak:
http://www.ostroleka.pl/bip/ogloszenia/ ... _fbpo2.pdf
http://www.ostroleka.pl/bip/ogloszenia/ ... _fbpo1.pdf
Kiedyś prezydent Ostrołęki powiedział, że w naszym mieście do obsługi odbioru odpadów utworzonych zostanie 13 etatów. Niestety to my będziemy musieli złożyć się na te etaty...
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

Dziś dzwoniłem do Ostrowi i do UM w Ostrołęce. W ostrowi pytam się jaki ma być pojemnik.
- Odpowiedź - odpowiedni
- tzn jaki
- taki jak w specyfikacji.
- Skąd mam wiedzieć jaki jest w specyfikacji.
- Niech Pan dzwoni do UM w Ostrołęce to ich sprawa

Zadzwoniłem do UM w Ostrołęce. Na pytanie jaki pojemnik. To jakikolwiek. Jak będę miał stary nie pasujący do śmieciarki -odp. wszystkie pasują.
Jak zapytałem co będzie jak mi pojemnik ukradną. Odp. to pana sprawa. Jak połamią to też oczywiście moja sprawa.

Za śmieci biorą co najmniej 2x więcej. Mają rejonizację. Nie muszą jeździć po całym mieście i paliwo palić. Wcześniej jakoś opłacało się dawać pojemniki teraz już nie. Ktoś tu niezłe lody kręci. Mam kupić pojemnik za ponad 200 zł i wystawiać go co 2 tygodnie żeby ktoś mi go ukradł lub podprowadził. Jak kupie pojemniki do segregacji to może być i około 800 zł.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

Czy ktoś widział/zna kwoty wygranych przetargów w poszczególnych sektorach? Nigdzie tego nie mogę znaleźć. W ogłoszeniach o wyborze najkorzystniejszej oferty nic nie ma!
Reco
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2013, 20:45

Re: Kosze na śmieci

Post autor: Reco »

Jak komuś do tej pory śmieci odbierała Veolia to może kupić używany przez siebie pojemnik za 46zł
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kosze na śmieci

Post autor: marbac »

mig21 pisze:Czy ktoś widział/zna kwoty wygranych przetargów w poszczególnych sektorach? Nigdzie tego nie mogę znaleźć. W ogłoszeniach o wyborze najkorzystniejszej oferty nic nie ma!
Faktycznie, nie podali cen... Jeszcze by się ktoś zorientował, że Miasto na tym zarabia :wink:
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

Nie ma to jak przejrzyste miasto. Dziś dzwoniłem do UM jeszcze raz z zapytaniem czemu nie ma cen wybranych ofert. Pani stwierdziła, że nie musi ich być (publikować). Jak chce to mogę się o to zwrócić pisemnie i dodała że sama nie zna kwot bo to nie miasto tylko OTBS przeprowadził przetarg :shock: . Pytanie czemu nikt z krzykaczy lokalnych polityków cicho siedzi i nie interesuje się sprawą??!!
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

Kwoty z przetargu:

Sektor I 14 tyś osób - 2 mln zł
Sektor II 10 tyś. osób - 1,4 mln zł
Sektor III 16,5 tys. osób 2 mln zł
Sektor IV 12 tys osób 1,7 mln.

Kwoty z kosmosu chyba. Licząc dla sektora I miasto od 14 tyś mieszkańców zbierze 1 512 000 przez cały rok. Zapłaci 2 000 000. Czyli firma śmieciowa wyliczyła sobie 11,9 od osoby. Ciekawe na jakiej podstawie te obliczenia.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kosze na śmieci

Post autor: marbac »

Dzwoniłem do Veolii, MPK i ZUK w Laskowcu. Wszystkie z ww. firm wstrzymały sprzedaż pojemników.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Kosze na śmieci

Post autor: malykazio »

mig21: musisz spamowac każdy temat tym samym?
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: Kosze na śmieci

Post autor: mig21 »

malykazio pisze:mig21: musisz spamowac każdy temat tym samym?
Niestety tych informacji nie znajdziesz w żadnym BIPie Ostrołęckim, artykule na stronach. Uznałem, że niech to będzie widoczne chociaż tu na forum, nawet jeśli mało kto to czyta.
ODPOWIEDZ